Spletna trgovina dandanes....

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej vsem... ;-)

Kolega bi rad odprl spletno trgovino z nekimi izdelki in zanima me, kaj je dandanes najboljša rešitev, da si postaviš spletno trgovino? Pred leti sem nekaj delal v Magento, ampak magento je kar glomazna platforma, ki omogoča zelo veliko funkcionalnosti... Pa saj vem, da se načeloma magento na začetku dobro skonfigurira in potem se bolj ali manj samo uporablja, ampak vseeno mogoče omogoča preveč funkcionalnosti, kot bi jo kolega potreboval...

Zanima me naslednje?
1.) Obstaja kak service, kjer se samo registriraš in uporabljaš nek service kot spletno trgovino? Ne rabiš torej skrbet za administracijo aplikacije (posodobitve in podobno)...
2.) Super bi bilo, če bi bil tudi backend v slovenščini (meni osebno je moteče, kolegu pa bi bilo boljše)... Katere aplikacije oziroma servisi omogočajo to?
3.) Omogočati mora vsaj plačila s karticami, UPN in podobno (pač neke standardne plačilne protokole).
4.) In seveda, da bi bila dokaj preprosta za uporabo (tako frontend kot backend) in s čimmanj administracije (no, vem, da bo produkte treba vnest ročno, ampak brez neke dodatne administracije PHP in podobno...)

Kaj torej priporočate, če bi dandanes hotel odpret spletno trgovino, kaj bi bilo čimbolj preprosto, hitro skonfigurirano in mogoče tudi najcenejše (stroškov na leto)?

Pa hvala za vsa priporočila že vnaprej. ;-)
 

Cyberlukir

Zelenc'
27. apr 2013
19
5
3
Celje
Poglejta shopify (storitev), ali pa Woocommerce, ki temelji na Wordpressu in je zelo enostaven za uporabo. Magento je res overkill za manjše trgovine, poleg tega potrebuješ precej močen strežnik in nekoga, ki se spozna na celotno zadevo, za primere ko gre kaj narobe.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Saj shopify sma tudi gledala, ja...

Katere vredu SLO spletna trgovina uporablja shopify service?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Kaj pa Shopamine.
Pred leti sem delal neko integracijo z njimi in je bila zadeva kar na nivoju. Tudi kar nekaj referenc imajo.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Kaj pa prestashop? Uporablja kdo?

Skrbim za eno spletno trgovino, ki laufa na Prestashopu. Na začetku se mi je zdel ok, zdaj pa vedno bolj ugotavljam, da je eno sračje gnezdo. Ravno zdaj se ukvarjam z eno težavo in bom po moje prej izgubil vse lase, kot ugotovil, zakaj je ena stvar dobesedno čez noč nehala delat. Očitno nek bug ...

Tudi precej štorast je, če želiš narediti kaj po svoje. Dokler obstaja modul za to kar bi rad, še gre ... čim bi rad nekaj malo drugače ... obup. Dokumentacija itak neobstoječa ali pa za en drek.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.096
113
39
MB
jaz imam 2 trgovini na prestashopu.

dobro če primerjaš s shopify je še vedno bolj prilagodljivo, ni pa tak enostavno to je res
 

mario1550max

Pripravnik
23. jun 2009
52
0
6
Prestashop
jaz imam že problem pri nastavitev data baze PHP; mysql, ker frajer ki predvaja video inštalacije skrije lih to kar bi moralo biti videno,

moj izbrani server podpire vse potrebno sam neznam kako postaviti to bazo, ko prenesem faile na server se lepo zažene in instalira se, potem pa pri nastavitvah mi javi nepake, kot so na sliki.... se komu kaj sanja kaj je treba narediti, tukaj sem pa res začetnik.... hvala za vaš čas in pomoč..
 

Priponke

  • napaka.jpg
    napaka.jpg
    117,1 KB · Ogledi: 281

mario1550max

Pripravnik
23. jun 2009
52
0
6
Skrbim za eno spletno trgovino, ki laufa na Prestashopu. Na začetku se mi je zdel ok, zdaj pa vedno bolj ugotavljam, da je eno sračje gnezdo. Ravno zdaj se ukvarjam z eno težavo in bom po moje prej izgubil vse lase, kot ugotovil, zakaj je ena stvar dobesedno čez noč nehala delat. Očitno nek bug ...

Tudi precej štorast je, če želiš narediti kaj po svoje. Dokler obstaja modul za to kar bi rad, še gre ... čim bi rad nekaj malo drugače ... obup. Dokumentacija itak neobstoječa ali pa za en drek.
alfabet, pozdravljen,
bi mi poslal kak fail za database za prestashop, namreč ne pridem niti do konfiguracije, po instalacij pridem do izbire jezika, ter še en korak, naprej in mi javi napako, ker neznam si ustvariti baze http://maksmax.bplaced.net/basa.jpg vsaj imena failov, ne najdem nobena navodila imena failov itn,
hvala lepa za tvoj čas in dobro voljo... lp Maks