Spletna trgovina

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Zdravo!

V kratkem si močno želim odpreti spletno trgovino. Saj vem, odpirajo se kot gobe po dežju, še več pa se jih zapre.

Ravno zato bi nekoga, ki dejansko ima spletno trgovino, prosil za nekaj informacij.

Koliko je dejansko pomembna "lepa" domena? Seveda so že vse take zasedene. Se da z dobrim marketingom (pri katerem res ne bi šparal) da priti na vrh tudi z "manj lepo" domeno?

Kaj se dandanes na internetu najbolj prodaja. Da ne zafrknem že v prvi fazi.

Glede SEO in ADWORDS ter raznih FB oglaševanj sem si že veliko prebral.

Prosil bi vas vseeno, da so odgovori karseda resni
smile-1.gif


Hvala in LP
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
domena mora bit relativno kratka in imet pomen . smisel, vsaj tako razmišljam pri spletnih trgovinah, pri katerih pač redko kupuješ ne pa vsaki dan. Drugače pa za kupce so najbolj pomebne cene, če boš ugoden, potem boš prodajal, če ne pač ne. relativno simple.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Ne vem zakaj sem jaz vedno mislim, da imaš najprej idejo kaj prodajat potem pa iz tega spletno trgovino naredit, očitno sem čuden.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Jst ti lahko povem kaj pričakujejo stranke, ki se odločajo kupiti pri tebi. Sicer je odvisno kaj prodajaš, ampak neke podobnosti so.

- Da si za vsa vprašanja dosegljiv na telefon tudi v nedeljo ob 22:15 na božični večer.
- da na FB vprašanja, maile, twite,... odgovoriš vsaj v 15 minutah, ker drugače stranka že kliče, da je pisala...
- da naročeno dobi VSAJ naslednji dan
smile-1.gif

- da je poštnina brezplačna
- da je cena nižja od konkurence
- da je cena nižja od nemške konkurence
- da je cena nižja od onega oglasa na Ebayu v UK
- da je nekaj čisto normalnega, da naročenega enostavno ne prevzamejo. Kljub temu, da je bilo recimo posebej za njih naročeno in da so tudi po telefonu potrdili.
- da kličejo za obsežno razlago, prosijo za vzorce, naročijo pa seveda drugje.
- želijo dostavo ob nemogočih urah/dnevih

Vse se da v 99% poštimati, občasno rabiš samo hladne živce in globoko vdihniti. Cena je pa tisto, kjer dostikrat in vedno večkrat enostavno ne prideš več "skozi". Ti uleti tujec s takšno ceno na trg, da je tvoja nabavna višja. In ne moreš nič. Je nekaj redkih, ki plačajo raje 5% več in lahko pokličejo tudi v nedeljo, si lahko zaželijo "rdečo škatlo in črn selotejp", lahko plačajo po povzetju, lahko naročijo po telefonu,... Večina pa gleda samo CENO.

Te želim prestrašiti? Nikakor.
Bi šel sam postavljati trgovino ta trenutek iz nule? Po vsej verjetnosti ne, razen, če bi imel res dober artikel. Bi pa brez veliko razmišljanja še 1x kupil utečeno zadevo.
Kakšen artikel bi želel prodajati če bi lahko izbiral? Nekaj majhnega v čim manj različnih verzijah, kar gre v kuverto, nima roka trajanja, pa da to stranka rabi vsaj vsaka 2 meseca in da je marža vsaj 100%.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik Success pravi:
Zdravo!
Kaj se dandanes na internetu najbolj prodaja. Da ne zafrknem že v prvi fazi.
Prosil bi vas vseeno, da so odgovori karseda resni
smile-1.gif

Hvala in LP

To kar se dandanes najbolj prodaja in je marža res visoka: te stvari so nelegalne, prepovedane. Razne tablete, bildeki,ganđa,itd.
To je tapravi biznis.
z prtičkami ali pa gumbi za oblačila pa po moje bolj slabo kaže.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
a kupiš <a href="www.shave-lab.si" target="_blank">www.shave-lab.si</a> vlaufano, gre v kuverto, ne pokvari se, edino rvcja ni 100 %
grin1.gif

Enkrat smo se na takle način hecali tu gor in potem sem čez tri dni že selil zalogo
smile-1.gif


Jst marsikaj kupim ce se mi zdi "ugodno". Sem ze mimo vsekal, ampak tako pac je. Tudi prodam vse kar si lastim če se mi zdi posel soliden.

Dej mi ponudbo na zasebno. Tako za prodajo tvoje, kot za nakup moje
wink-1.gif
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Da odpreš spletno trgovino je najbolj pomembna dobra niša/produkt. Nekaj kar še ni (pri nas) ali pa zelo malo ponudnikov. Pa še takrat je odvisno koliko kapitala imaš, ker te hitro zvohajo. Spletna trgovina se pa danes postavi v trenu oka.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Cene z ebaya ne boš nikoli dohajal in niti ne poizkušaj. Imajo Kitajci polno svojih hal po Angliji in jih lahko ponudijo po smešnih cenah. Če pa gledaš ceno+poštnino iz Evrope, pa lahko prideš blizu, odvisno za kako velike zadeve gre.

Seveda pa so cene tiste, ki odtehtajo. Pa dobra reklama.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Kakšen artikel bi želel prodajati če bi lahko izbiral? Nekaj majhnega v čim manj različnih verzijah, kar gre v kuverto, nima roka trajanja, pa da to stranka rabi vsaj vsaka 2 meseca in da je marža vsaj 100%.

evo, to je to http://metime.si/
evil.gif
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Se opravičujem za pozen odgovor :D Vem, da cene ne bom mogel primerjati z ebay.com, vendar pri meni tudi vsaj čakat ne bo treba mesec ali več, ampak bo roba prišla že naslednji dan. To pa je že nekaj
smile-1.gif
Kljub vsemu se mi zdi, da vsaj za zdaj Slovenci bolj zaupamo našim trgovinam kot tujim, čeprav jaz osebno večino kupim prav v tujini..

Zdaj mi samo še pri tem pomagajte prosim.. Marsikomu se bo zdelo smešno, pa vseeno
smile-1.gif


Kakšno je zaporedje, da naredim vse po pravilnem vrstnem redu:

- Domeno s končnico .si sem že kupil
- poiščem dobavitelje
- odprem podjetje (da mi že gre izdelava spletne strani in dobava robe v stroške)
- dam delat spletno trgovino
- začnem plačevati gostovanje domene

Prosim za odgovor nekoga, ki je to že delal
smile-1.gif


Do sem bi še rabil pomoč, ostalo bo šlo, saj se hitro učim.. predvsem iz napak
smile-1.gif


Hvala vsem!
smile-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Kakšen artikel bi želel prodajati če bi lahko izbiral? Nekaj majhnega v čim manj različnih verzijah, kar gre v kuverto, nima roka trajanja, pa da to stranka rabi vsaj vsaka 2 meseca in da je marža vsaj 100%.

evo, to je to http://metime.si/
evil.gif

Glede, da je povprečna starost že okoli 40 let se bo trg uporabnic krčil.
rolleyes-1.gif
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Še nekaj: Na nekem angleškem forumu sem bral, da obstaja ena stran, kjer je zbran kar velik seznam dobaviteljev.. Morda kdo pozna?