Mercator spletna trgovina - navadno nategovanje

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Hja, zgodilo se mi je že drugič!

Oglašujejo mobilni telefon. Oddam naročilo in čakam 2 dni na obdelavo. Pokličejo me iz oddelka za spletno trgovino, da tega telefona ni več možno dobiti, pa ne vedo če bo dobava še možna, zato bodo stornirali naročilo. Povem da je OK, da razumem in bom nabavil drugje.
Grem dalje v lov za telefonom in ga še isti dan najdem ponovno v njihovi spletni trgovini za višjo ceno.

Kličem takoj ta njihov oddelek za spletno trgovino in vprašam, kako so me lahko pred par urami klicali, da so zaloge tega telefona pošle in ne vedo, kdaj bo spet zaloga, sedaj pa ga spet vidim v njihovi trgovini po višji ceni. In gospa mi pove, da telefone sicer imajo na zalogi, samo ga ni možno več naročiti po nižji ceni, ampak je sedaj nova cena.

Mislim, kakšno nategovanje, saj jaz sem ga naročil še po nižji ceni, pa so mi stornirali naročilo.

Podobna situacija se mi je zgodila pred kakšnim letom pri nakupiu gospodinjskega aparata. So oglaševali 10% popust na sušilca, potem so me klicali da je zmanjkalo in nimajo več zaradi nekih reklamacij in so morali stranki poslati nov aparat, zaradi česar jim zaloge ne štimajo, potem pa sem čez 2 dni videl spet oglaševan isti aparat po 20% višji ceni.

Ta spletna trgovina je poden od podna.
bonk.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Meni so to 2 dni nazaj naredili na amazonu, da ne boš mislil, da so samo naši svinje

Zakon je verjetno na tvoji strani, ampak dobro veš, da se ti ne splača
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Noup.
Pise verjetno, da je zaloga informativna in narocilo do potrditve prodajalca nezavezujoce.

To delajo vsi. Dump cena, zaloga je, pol k pride narocilo je pa ni. Ampak govorinpa se, da si najcenejsi.

In ko se zmotijo in dajo napacno ceno na splet ? Ja isto.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Se mi že sanja zakaj gre. Gledam spet ponudbo njihovih telefonov in so najbrž kar večini aparatom dvignili cene. V poštnem nabiralniku pa imam e-mail, da imajo v nedeljo 15.2.2015 akcijo, kjer lahko v spletni trgovini nakupuješ 10% ceneje, pa neki valentinov popust, pa te fore.
Torej so sedaj artiklom dvignili cene, ker imajo v nedeljo popust???

Kaj ni kaj takšnega prepovedano, ali velja samo za razprodaje?