Mnenja o pooblaščenih servisih in "tačrnih"

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz imam o pooblaščenih servisih zelo slabo mnenje. Par mesecev nazaj, sem peljal Corso na pooblaščen servis. Pojavile so se težave s servo volanom.... Menil sem, da to ne bo neka huda zadeva. Avto je bil tri dni na servisu, majster me pokliče in pove ceno popravila...cca. 2000 EUR!!! Me je skoraj vrglo, avto vreden 6.000 EUR, za popravilo serva pa hočejo 2.000 EUR. Povedal sem jim svoje mnenje....povedali so mi, da ni nobene druge opcije, kot menjava celotnega volanskega mehanizma....Seveda jim nisem verjel....pa sem tečnaril in kar naenkart, so se spomnili, da obstaja nek kit za popravilo, cena naj bi bila okrog 200 EUR. Ker ga pa niso imeli na zalogi, so ga seveda naročili. Rečeno je bilo, da bo del prišel v tednu dni. Po enem mesecu čakanja, dela še vedno ni. Po petih tednih končno zazvoni telefon, obvestijo me, da je del tukaj!!!
cheer.gif
. Torej, če bi na servis prišel nekdo, ki ne bi tečnaril, se zanimal okrog, bi ga mojstri lepo nategnili za 1.850 EUR.
Drug primer, peljem motor na pooblaščeni servis menjat zavorno olje in ploščice. Od delu sem bil zraven...kar trije pobje so menjali zadevo, en je odšraufal pokrov posode za zavorno olje, potem je šel šraufat drug motor, pride drug poba in začne spuščat zavorno olje, na sredi dela, ga šef pokliče in gre drugam...potem se spet vrne prvi in nadaljuje s spuščanjem olja....spet prekinitev, pride tretji (vajenec) in nadaljuje....
Ob vse videnem sem se vprašal o zanesljivosti....ne vem kako je to možno, da trije delajo sedem stvari hkrati...in potem se čudimo,da je toliko napak....
bonk.gif

Žalostno je to, da potem tako divje računajo delovno uro...mislim, da je na večini pooblaščenih servisih enako, delajo samo vajenci, majstri pa skačejo okrog.
Pri fuš zadevah imam pa popolnoma drugačne izkušnje...strokovnost, prijaznost in zelo ugodna cena....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
običjano je tako da popoldanec preko dneva dela na uradnem servisu...torej mu izkušenosti ne moreš očitati, istočasno tak člove rešravfa vsaj 2 x več avtomobilov kot tisti ki dela samo na servisu.

Kot drugo pa....za redne servise običjano uradni ponucajo kar razne mladce na praksi in podobne 'umotvore' ki o motorju, šravfanju in nasloh servisirnaju nimajo kaj dosti pojma....na koncu pa ti še kompletno storitev prav nehigijensko zaračunajo!

Tako da...moje mneje: uradni servis zgolj do takrat ko ti velja garancija (da jo lahko uveljavljaš) potem pa samo stran od njih....redne servise delaš doma, izredne pa pri dobrem in preverjenem popoldancu.

In to je to.

Jaz imam ravno namem narediti na svojem servis (sem že mislil v soboto samo me vreme ni prepričalo) pa hkrati malo poslikat ter zadeo objaviti tule gor....mogoče se boš še kdo opogumil, pa si kupil tisto minimalno orodja (ključ za losanje filtrov) kot ga potrebuješ in si sam zamenjal olje in filtre...ter tako z minimalnimi stroški opravil servis ter hkrati z dobrim občutkom da ga je opravil prav on vozil veselo dalje.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Hm, saj sem napisal, da imajo popoldanci veliko znanja in izkušenosti.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tudi jaz zdaj sam servisiram, prej pa kdaj pri "črnih" kolegih, na uradnem servisu nimam kaj počet, ker vem o svojem avtu 100x več kot un vajenc za mizerno plačo.

Maš razne programe in priročnike za Ford recimo TIS...nekaj minut branja pa vse veš.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Uradni servis nikoli več. Edino če imaš nov avto oz. avto, ki je še v garanciji, potem je to nujno zlo!
Pri meni je bila podobna štorija. Sem se šel informativno pozanimat za ceno menjave tesnila na glavi motorja, pa mi reče da bo cena okrog 200.000 takratnih SIT! Katastrofa. Popldanec, dober/zanesljiv mehanik bi naredil za 50.000 SIT.
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Ne smete gledati na pooblaščeni servis Opla, Peugeota, Renaulta ali katerokoli znamko na splošno. To so serviserji, ki so se odločili, da bodo delali pod licencami za to firmo in kako dober bo servis je odvisen samo od njih. Tako kot restavracije McDonalds. Vsak jo lahko odpre, če podpiše da bo dealal pod njihovimi pogoji.

Poznam malo Peugeotovo verigo, ker je sestra delala na Peugeot Slovenija. Najslabše avtohiše za Peugeot v Sloveniji so Modri Lev (tukaj zelo gledajo kako si oblečen, kako izgledaš in glede na to ti že pri nakupu pripravijo avto, ki ti ga po monosti sploh ne operejo - poznam zgodbo), Peugeot na Viču je malo boljši toda še vedno slabo. Slab je tudi Avto Celje. Med najboljšimi Peugeotovimi servisi in prodajalnami pa je Peugeot Rodex v Radomljah. To sem se tudi sam prepričal. Tudi mi smo tam kupili avto. In pri prevzemu ti ga predstavijo v posebni garaži, na koncu pa te v avtomobilu čaka srebrna penina - ki jo moraš spit doma.

Zelo zelo slaba je tudi avtohiša Renault na Viču. A je Real ali nekaj takega. Če se odločiš it kupovat tam avto te vse izprašajo, koliko imaš plače, koliko imaš kreditov, ma vse o tvojem finančnem stanju hočejo. Tega ne rabijo vedet. Niso dobro poučeni o kraditojemanju.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
veliko je odvisno od servisov oz. od tega, na kakega mehanika naletiš. par let nazaj mi je v avtu začelo smrdeti po bencinu. zapeljal sem se na bližnji srevis, kjer ga je mehanik pogledal (baje je bil to šef delavnice). rekel je, da bi moral avto pustiti nekaj dni na testiranju, da pogledajo, kje pušča in kaj je narobe. ker se mi je mudilo, sem avto zapeljal še na drug servis, kjer je mehanik pogledal, vzel izvijač in zategnil neko tesnilo. rekel je, da bi to moralo držati, če pa bo spet smrdelo, naj se vrnem in bodo zamenjali cevko. čez kak teden sem se spet vrnil, v slabi uri so mi zamenjali cevko, od takrat ne smrdi več. bila sta pa oba uradna servisa.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Se strinjam s Simonom. Dokler je avto v garanciji, nimaš kaj dosti izbire.

No, moja stara jajca pooblaščenca ne bodo videla, edino včasih če je treba kak kos it iskat, ki se ga drugače ne da dobit.
Jaz sem s svojim "popoldancem" zelo zadovoljen, vedno naredi za dober denar (toliko, da mu vedno dam še kaj za povrh) in nikoli nobenih problemov. Do zdaj šraufal vse moje avte in tudi v prihodnosti ne mislim vozit nikamor drugam pa tudi če morem zaradi tega bit kak dan brez avta (včasih mi sicer celo svojega posodi).

Na pooblaščenih servisih pogrešam osnoven bonton in nek osebni odnos in dejstvo, da laične stranke brez zadržkov vlečejo za nos, kar pa jim večinoma tudi uspeva. Jaz jim ne zaupam, ker se pač toliko že spoznam in se toliko angažiram, da se vedno dobro pozanimam, kaj, kje, kako in za koliko se da kaj popravit.

Proti vajencem nimam nič (konec koncev je vsak tako začel), moti pa me, da so prepuščeni sami sebi in da se dogajajo stvari, kot jih je npr. omenil Elvir. Vem kako to zgleda in res je treba 90% novincem non-sop pod prste gledat, ker drugače lahko naredijo celo štalo. Ko gre kaj narobe pa jasno nihče ni nič kriv, vsi zvračajo krivdo na drug drugega ali pa jo celo brez sramu naprtijo (nevedni) stranki.

Če ne drugega se pri popoldancih točno ve, koga boste "obesili za jajca", če bo kaj narobe in mislim, da se tudi on tega zaveda. Pri pooblaščencih, sploh večjih, pa si te podajajo kot pinkponk žogico. No, čeprav se tudi med popoldanci najdejo pocarji in nateguni.

Ergo, mene pooblaščeni servis ne bo videl (še dolgo), razen morda dveh pa še to samo če bo nujno.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
O Modrem levu pa raje ne bi izgubljal besed. smo šli enkrat gledat rabljen avto...deset minut ni bilo nikogar...potem sem šel v salon in prosil, če lahko kdo pride ven...Ponovno je minilo deset minut (oba prodajalca sta se med seboj pogovarjala in nekaj hecala), se je en le primajal....odpre željeni avto in gleda v zrak...brez besed...
bonk.gif
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
Strokovnost pa taka.Drgič samo zahtevi direktorja ali šefa in mu reč ali si ti prišel kupit avto na avtosejem ali avtosalon.
Ga bo presekal
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
mene pri uradnih servisih najbolj dvigne da računajo tak da glava peče, storitev pa ceni nikoli ni primerna. Ali naredijo za qurac, ali pa sploh ne znajo naredit. Ne bom pozabil ko je foter pred nekaj leti peljal passata na servis, ker je nek ležaj ropotal pri sprednjem kolesu. Mojstri avto dvignejo, razstavijo, ugotovijo kaj je narobe, dela nimajo na zalogi, sestavijo nazaj in dajo račun za 20k sit
bonk.gif

na avto jarc v mb so imeli recimo posebno finto, da so ti po servisu avto oprali in seveda zaračunali. Stari je vedno rekel: to briši dol, nisem naročil pranja
grin1.gif
in so tudi brisali

Jaz rajši peljel popoldaneskemu majstru, imam same pozitivne izkušnje, pa tudi cena je ponavadi prava. Edino enega nategovalca na bregu nad mb se izogibam ko hudič križa
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Moj popoldanc šraufal vse moje avtomobile. Od tega enkrat bilo potrebno motor ven vzet in sem ob pogledu na vse cevke in vse samo še vprašal, če bo to nazaj skupaj sestavil. V prvo je bilo vse OK.

Imam pa še zanimivo zgodbo s pooblaščensa, ko je popoldanc popravljal za njimi. Za jih ustrelit.

PS: Fordov TIS je res zakon.
cool-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem tudi včasih hodil samo popoldancem (in k svojemu stricu, ki je avtomehanik ampak po kapi ne more več dvigovat nič težkega), je bilo vedno vse zrihtano ok in za ugodno ceno, edino včasih sem kak del čakal da je nabavil, ki bi ga servis verjetno imel na zalogi, samo vprašanje po kakšni ceni
rolleyes-1.gif


Nazadnje pa sem imel novega Chevroleta, uradni servisi sicer niso bili tako dragi, ampak kolikor sem gledal zraven niti slučajno ni bilo narejeno vse, kar je pisalo v knjižici. Kregal pa se nisem z njimi, ker bi bila potem cena sigurno 2x.

Zdaj pa imam P206 in bo treba najt kakšnega popoldanca, imam občutek da grejo diski in ploščice proti koncu življenjske poti. Mogoče kdo lahko svetuje koga?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Za ploščice in diske lahko pelješ na zavorni servis pri Interšparu na Viču. Sam sem bil par let nazaj zelo zadovoljen. Vendar so mi menjali zavorno olje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Zdaj pa imam P206 in bo treba najt kakšnega popoldanca, imam občutek da grejo diski in ploščice proti koncu življenjske poti. Mogoče kdo lahko svetuje koga?

za take zadeve se posluži zavornega servisa
če si iz LJ...greš na vič (med Sparom in Merkurjem) - ravno za avtohišo Peugeot (njim v posmeh
smile-1.gif
) sta dva v vrsti...oba OK (preverjeno)...če prej pokličeš pripleješ na uro, v roku ure ali dveh ti zamena (vmes skočiš vkako trgovino) sedeš in odpelješ - poceni pa dobro narejeno (menjal na passatu - rpednje diske in ploščice..dav meseca nazaj...mislim da 200 EUR material + delo....opravljeno v eni uri).
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Corso sem peljal na Avtotehno Vis, na Celovški, motor pa v AS Domžale....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
2 perli.... (Avtotehna VIS in AS Domžale)
Renault na Viču je Malgaj. Tudi perla (nazadnje hotel nategniti kolegico pri menjavi ogledala)
Pri popoldancih je problem, da vseeno nimajo opreme za diagnostiko (vsaj specialne) in da "so za časom" (vseeno niso up-to date z novimi motorji/modeli)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
no pa še ena moja izkušnja, da nebojo same negativne o uradnih.

zdaj že kaki mesec nazaj, ko se pred faxom vsedem v avto mi pedal od sklopke gre v tla, in ker pač mam najbližje od tam do avto marko se odpravim tja, nek mojster pogleda in mi pove da pač grema not da naredi predračun, in seveda mi naračuna okol 450€ sklopka, cilinder, vse kaj je pač strokovno oceno po gledanju pod havbo
bonk.gif
no in pač kot pravi elvir, tudi sam malo pokličem okoli. sprva sem klical samo za ceno sklopke k petrovčiču ki je "(že pregovorno slab)" pooblaščen servis za alfa romeo, po pogovru z serviserjem ker pač ve za kateri avto gre reče da sklopka pač še nebi smela it pri teh km in da naj spravim avto tja če se le da, in seveda sicer z malo straha ker je sklopka prijemala res čisto na koncu že se spravim tja.

drugi dan me kličejo da me avto čaka, zamenjali so cilinder pa olje, račun 80€

tak da...
wink-1.gif
 

Alter.Si

Zelenc'
1. jan 1970
0
0
1
na ac-intercarju v mbju in v lj, so za bivšo meco lepo in korektno poskrbeli. smo se pa z ostalimi strankami ze skoraj osebno poznali
wink-1.gif
docim, pri dominkotu..pa raj nebi zgubljal besed