Motorne/električne kose

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Kako hudica noben ni predlagal nabavo mlade koze, ovce spomladi...
Registriras eko kmg, letno dobis vsaj jurja subvencije,jesen pa kozo prodas ali v skrinjo pospravis
Pa imas 2 jurja prihodka za nic dela ne oa jurja stroška in 100 ur dela
Ideja prisotna, plac zaprt cca 300m². Iskal cloveka da mi posodi kozo ali ovco za " kosnjo" cez sezono. Ni sans dobit.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Problem je, kaj boš s kozo čez zimo, če je ne boš sam fental in pojedel.
Moja znanka je imela dobro zmenjeno. En musliman ji je spomladi pripeljal 3 ovce in jih jeseni odpeljal ter je njegova družina imela meso, ki ga je želela in cenila. Ampak potem se tudi njemu to ni več ljubilo in sedaj po tistih luknjah kosi.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Pogosteje jo kosiš, bolj bo podobna "golf" travici. V sezoni rasti jo lahko komot kosiš tudi vsak drugi dan.
Letos po dobrem mesecu uporabe robota (cca 4 ure dnevno 6* tedensko, ko je bilo po tleh suho) nisem zaznal kakih sprememb pri moji zanič travi (je zeleno, samo je večinoma bolj zelen plevel kot trava).

Prvo sem seveda z navadno kosilnico spravil travo na cca 3cm višine.

Mogoče se drugo leto stanje kaj izboljša.


Recimo sosed kosi na 10 dni celo poletje (stranski izmet) in tudi nima Alter trave.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Pogosteje jo kosiš, bolj bo podobna "golf" travici. V sezoni rasti jo lahko komot kosiš tudi vsak drugi dan.
Vsak drugi dan ?
To potem ni poceni špas, če upoštevaš samo ceno goriva.
Sploh če imaš vetni traktor/rider in malo večjo površino, da ne omenjam nadležnega hrupa.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Ne vem če na sezono ne skurim okol 20L bencina....pa mam kosilnico...lakserco...pozimi rolba....pa še motorke....
Recimo da je indijanska zima...

Je to drago?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Letos po dobrem mesecu uporabe robota (cca 4 ure dnevno 6* tedensko, ko je bilo po tleh suho) nisem zaznal kakih sprememb pri moji zanič travi (je zeleno, samo je večinoma bolj zelen plevel kot trava).

Prvo sem seveda z navadno kosilnico spravil travo na cca 3cm višine.

Mogoče se drugo leto stanje kaj izboljša.


Recimo sosed kosi na 10 dni celo poletje (stranski izmet) in tudi nima Alter trave.
Probaj višje kot 3cm
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Letos po dobrem mesecu uporabe robota (cca 4 ure dnevno 6* tedensko, ko je bilo po tleh suho) nisem zaznal kakih sprememb pri moji zanič travi (je zeleno, samo je večinoma bolj zelen plevel kot trava).

Prvo sem seveda z navadno kosilnico spravil travo na cca 3cm višine.

Mogoče se drugo leto stanje kaj izboljša.


Recimo sosed kosi na 10 dni celo poletje (stranski izmet) in tudi nima Alter trave.
Prenizko kosiš. Razen posebnih sort trav, ki pa je verjetno nimaš, pa še te moraš že od začetka kositi. Ko enkrat trava zraste, naredi majhne štore, ker se grebeniči. Nižje od tega sploh ne smeš kositi. V tvojem primeru to pomeni košnjo na višini kake 5cm. In pa seveda je to proces v kakem letu ali dveh. V enem mesecu se ne pozna nič.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Električna lakserca je zaključila kariero in ker se mi ne da za seboj več vlačiti kablov gledam nekaj z bencinskim motorjem, za max. 200€.
Bo tole v redu za cca150-200m2?
1708513082310.png
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Električna lakserca je zaključila kariero in ker se mi ne da za seboj več vlačiti kablov gledam nekaj z bencinskim motorjem, za max. 200€.
Bo tole v redu za cca150-200m2?
Poglej priponko 81006
Najbrž da ja, če si do sedaj zmogel z električno (ki najbrž tudi ni bila posebej močna).

Meni se zdi samo malo draga za to kar ponuja. Jaz bi počakal še kakšen teden, ko se bodo začele akcije teh orodij.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Električna lakserca je zaključila kariero in ker se mi ne da za seboj več vlačiti kablov gledam nekaj z bencinskim motorjem, za max. 200€.
Bo tole v redu za cca150-200m2?
Poglej priponko 81006

Zdaj imaš opcije baterijskih izvedenk. V kolikor rabiš kaj več od samo lakserce..klasična kosilnica, lakserca, žaga,..itd se ti splača pogledat v to smer. En polnilec, dve bateriji in si na konju (no, na travi).
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Zdaj imaš opcije baterijskih izvedenk. V kolikor rabiš kaj več od samo lakserce..klasična kosilnica, lakserca, žaga,..itd se ti splača pogledat v to smer. En polnilec, dve bateriji in si na konju (no, na travi).

Drži. Dokler imaš ravno in nezahtevno travo pa še tega ne preveč. Jaz imam powerworksovo 82 V laksarco (in samohodno kosilnico), pa je že hec ko je trava večja in/ali kakšno bolj trdovratno zelišče. Operativnega časa baterije je tam okoli 15 min (mogoče 20), se pravi za resno delo rabiš vsaj dve. Da pregrevanje baterije poleti ne omenjam...
Ni ga čez bencin, če želiš biti pripravljen za kaj več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in MrDaco

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Jaz imam powerworksovo 82 V laksarco (in samohodno kosilnico), pa je že hec ko je trava večja in/ali kakšno bolj trdovratno zelišče. Operativnega časa baterije je tam okoli 15 min (mogoče 20), se pravi za resno delo rabiš vsaj dve. Da pregrevanje baterije poleti ne omenjam...
Ma za resno delo rabiš nahrbtno baterijo. Takrat, ko se jih je dalo dobiti za 150€ v akcijah, je bil to res super nakup.
Ura+ resne košnje z laksarco brez problema.

P.S. Me pa čudi, da imaš probleme pri 82V laksarci z večjo/gosto travo. Meni brez problemov potolče vse.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Ksz...

Stran 37...drug ponedeljek...

 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Ma za resno delo rabiš nahrbtno baterijo. Takrat, ko se jih je dalo dobiti za 150€ v akcijah, je bil to res super nakup.
Ura+ resne košnje z laksarco brez problema.

P.S. Me pa čudi, da imaš probleme pri 82V laksarci z večjo/gosto travo. Meni brez problemov potolče vse.
Imel nahrbtnik (kupljen v kompletu z verižno žago). Nisem ga prav veliko uporabljal, vmes ga nisem dofilaval in tega (kot kaže) ni prenesel. Vrnil v garanciji in zanj dobil nazaj en drobiž. Okoli 50 EUR se mi zdi ker je bil v akciji, ampak po nobenem računanju ne bi smel biti tak drobiž; baterije so najdražji del kompleta. Nahrbnik sam mislim da je polna cena krepko preko 300 eur (bila, lani se jih ni dalo dobiti).
Saj zgrize tudi večjo travo ampak počasneje kot bencinar. Je treba večkrat po istem mestu. Lahko da sem jaz zahteven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Najbrž da ja, če si do sedaj zmogel z električno (ki najbrž tudi ni bila posebej močna).

Meni se zdi samo malo draga za to kar ponuja. Jaz bi počakal še kakšen teden, ko se bodo začele akcije teh orodij.
Električna kosilnica je bil Bosch z naslednjimi lastnostmi
1708542253360.png

Imam zelo zahteven teren in da sem s to kosilnico vse pokosil sem potreboval uro in pol. Zato si ne predstavljam, da bi to delal z akumulatorsko kosilnico.
#Feniks, imaš kak drug predlog v tem cenovnem razredu?