Motorne/električne kose

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Za košnjo cca. 1.500m2 parcele moram kupit motorno koso. Zaradi neenakomernosti terena kosilnica odpade.
Rad bi kupil kvalitetno zadevo, da jo imaš potem še “za froca” in da je servis na voljo. Vem, da bo pač cena višja, ampak vseeno.
Malo sem gledal Husqwarne in smo tam okrog 500 eur, čeprav si moram točno pogledati še, kakšne so razlike med samimi modeli, ki jih je en kup. Cene gredo potem hitro proti tisočaku.
Potencialno pride morda v poštev tudi baterijska kosa, tam sem potem verjetno na cca. 700+ eur z baterijo. Ne bi pa to bilo tako slabo, glede na to, da bo elektrika iz sončne, torej “zastonj”, pa še tišje je vse skupaj, da sosedom ne morim.

Kakšni nasveti, kaj je pomembno pri izbiri kose in predlogi še za druge kvalitetne alternative Husqwarni. Je Husa sploh še kvaliteta? Jaz imam to v glavi, ampak na podlagi motorke še od očeta, ki še vedno dela, pa je stara 40 let že. Neka poceni motorka od brata pa po dveh leti že dela probleme, namesto da bi delala.
A kosilne glave so standardne za vse proizvajalce ali ima vsak proizvajalec svoje in si potem zaklenjen na njega? Tega recimo res ne maram.
Hvala.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ker ne morem urejati osnovnega sporočila: Makita in Stihl so verjetno tudi top zadeve, ne?
V bistvu bi mi električna Makita verjetno kar sedla, ker bi lahko baterije uporabil še za ostalo orodje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Če boš 1500m2 kosil dolgoročno pozabi baterije. Tudi ne kupuj kakšne švohnejpe lakserce, sploh če pustiš rast na 30cm in je vmes kaj močnejšega od trave. Jo bo skos morilo. Rebiš to močno mašino, ga dre lepo skozi.
Glede hrupa si daš glušnike gor in je čisto ok glede hrupa. Sosedi bojo že potrpeli. Saj tudi oni kdaj kosijo.
Ker to ni mala površina za lakserco. Za tako površino (sicer govorim na pamet) bo potrebna večkrat menjat baterijo za neprekinjeno delo). To pa ko rukneš vse skupaj ni več mali dnar. Pa elektro za tako površino so tiste iz zgornjega cenovnega ranga.

Evo tadgraga makita
Površina košnje z enim polnjenjem~ 150 m2 - 20 cm visoka trava

Torej 10 menjav baterije za tvojo kvadraturo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Sem ravno gledal ja, očitno ne bo nič z električno.
Drugače ne bom pustil toliko zrasti trave, bom redno kosil.
Katere znamke se sicer priporoča?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Ta kvadratura ni neki tko da po moči bi osebno gledal srednji rang. Po izkušnjah pa priporočamo močnejše zadeve. Če kdaj mal zaspiš ali nimaš časa, da tudi malo večjo travo kosiš. Baterijskih ne poznam, tudi nobene nisem imel v roki sam če imaš že orodje, potem ni slabo razmišljat v tej smeri. Nedolgo nazaj je sodelavec kupil bencinsko Stihl za 900€. Glede na to koliko ima za pokosit, cca dober hektar, js ne bi take žvaude kupoval. Že Kawasaki 45 bi bila dovolj, ker ima urejen hrib. Sva se s enim drugim menila in oba prišla do sklepa, da če že hočeš močno, vzameš Kawasaki 53 in je mir za ohoho let. Moja, 48 je stara že več kot 20 let in dela. S tem da sem v preteklosti imel na vsak mesec rukar za 4 dni košnje.
Poskusi si sposodit baterijsko. In poročaj seveda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Motorna s5 ne kuri nevem kaj, da bi bla nuja po baterijski.....plus 1500m2 ni malo.....

Glej karkol okol 50ccm +/- da ma motor....to so pol zaresne profi lakserce....

Kosim pri svoji z Kawasaki 43 (al je 53...neavem ker ni moja)....

Doma mam sicer entry rang....Alko bc4125....ampak to ni za tvojo uporabo :) Pa še odprl sem si jo tko da zdej vsaj dela ( predelal ferg pa avspuh oddušil)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Motorna s5 ne kuri nevem kaj, da bi bla nuja po baterijski.....
Ni toliko poraba, pač itak je vse skupaj nič. Gre se mi bolj zato, ker sem bolj fen elektrike, bi dodatno izkoristil solarno celico, pa če bi skombiniral še z ostalim orodjem je potem win-win. Samo ja, ni tako malo. Čeprav recimo ne rabim vsega naenkrat pokosit, poleg tega sem gledal od Makite se praktično v 40-ih minutah napolni (2 bateriji 40V) in dejansko jaz vmes tisto pokošeno pograbim in pospravim in potem naprej.
V glavnem glede tega sem čisto fleksibilen, bi si pa dejansko moral eno zadevo sposodit, da najprej v praksi sprobam.
Ampak ja, verjetno bo treba kar bencinarko vzeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pa stran od Stihl 4Mix zadev....ni to to....kar se vzdržljivosti tiče

2takt klasika...pa 2.5% al pa 3% mešanca in mazanje vseh prenosov in puš v palci in je zadeva večna!
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Imam tri kosilnice na nitko. Prva je baterijska Bosch (nitka 1.2) za nizko travo okrog tlakovca in rož, ker je motorna prehuda za to. Druga je Husqvarna 1.5 konjev (nitka 2.4), za višjo travo. Tretja je tudi Husqvarna 2.5 konja (nitka 2.7) za zelo visoko travo. Na baterijsko pozabi, razen za fine stvari. Najmočnejša bencinska ima rezervoar 0.7 litra in ga porabi v eni uri košnje. V tej uri pokosim ogromno, kar bi z baterisko rabil en teden, če bi bil mazohist. Poglej premer nitke katero ima kosilnica katero boš kupil, ker ti kaže za katero težavnostno stopnjo je namenjena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Boljše baterijske imajo 2mm nitko, se pa tudi 2,4mm nič ne branijo. S tem se da porezati vse, ti pa gosta in visoka trava vzame več časa.

Baterije so pa hja... Kratko trajajoče :evil:
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in sad

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
2mm je lih za peteršiljček v yogurtovem lončku trimmat....

2.4mm mam na entry level Alkotu..... če vzamem tisto ojačano nitko z zvezda obliko se da kosit malo večjo travo....pa kak začeten grmovje...

2.7mm mislim da je na Kawasakiju...


OPju.....odvisno od stanja na njegovi parceli naj gleda 2.4mm kot MINIMUM....

MM nitke gredo linearno z močjo kose.....ne gre dat 2.7mm nitko na/v švoh koso.....ker tudi ce zamenjaš glavo da paše.... boš preobremenil prenos/sklopko/motor.....skratka kosa ne bo zdržala par sezon.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ok, torej bencinska in je.
Kateri proizvajalec/proizvajalci so najbolj kvalitetni?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Tisti katerih rezervne dele lahko dobiš v rangu 20km od sebe :)

In to nadaljnih 10let...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Itak. Zato sem pa letos komot pokosil gosto travo tam do metra višine.

Mrbit si pa le ti tko no... Ne glih preveč sposoben :evil:
Za razliko od tvojega pametovanja ti govorim iz izkušenj....

Alko ma standardno 2.4mm.......ker mi je od električne nitkarce ostal kolut 2,0mm nitke sem pač en dan bil primoran kosit eno zaraščeno parcelo z 2.0mm....in sem porabil 2x časa kot z zvezdasto 2.4mm
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Seveda. Pokosil sem z 2mm in nimam izkušenj :valjamse::valjamse:

Kot sem že rekel, problem bo v uporabniku.
No, pa tudi v orodju-baterijska nitkarca se drugače obnaša, kot bencinska.
Problem je da maš ti mal leve možgane....

2.0mm mi je ostala od električne........v glavo za 2.4mm ali 2.7mm ali 3.0mm lahko bp naviješ 2.0mm (manjšo.... tanjšo) nitko....kontra gre težje ali pa ne gre....

Efektivnost pri košnji je pa močno zmanjšana posledično..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Hja. Ti imaš le tisto nitko. Mogoče je pa ravno debeline 2mm.


Sicer pa jasno, da gre z debelejšo bolje, če imaš dovolj močno mašino.

Ampak bulšitiranje, da je 2mm samo za okoli peteršilja, je pač samo to. Bulšitiranje
Jaszt ne dvomim da tebi ne bi ratalo z 2.0mm nitko podret 100 letne bukve..... pač pametnejši popušča.... :D