Motorne/električne kose

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ne prosim ti z nekimi svojimi nasveti. Jaz jih ne rabim. Si izkazal svojo sposobnost, youtube majster.
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Do boš znal drejarju pokazat kje lahko ureže luknjo za mazalico....predlagam standardno mesto....

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Do boš znal drejarju pokazat kje lahko ureže luknjo za mazalico....predlagam standardno mesto....

Hvala za predlo, ampak recimo, da ne vem koliko je to smiselno za ''hobby'' uporabo, ki se uporablja recimo manj kot 10x na leto. Profi zadeve pa imajo to verjetno že tovarniško narejeno ali ne? Tak da, tisti ležaj pa bo že zdržal tam 20 let ;). Na dežju je pa tudi ne mislim imeti.
sad , kako je trenutno stanje? Si že nabavil nitkarco ali ne?

Pred parimi leti bil pred podobnim vprašanjem kot ti in se spomnim besed svaka: "ne kupuj neke hobi variante, kupi vredi stroj in boš delal z njim še mnogo let"... ;) In sem kupil Husqvarna 543 RS (bočna, na 2 ročaja) in sem mu še danes hvaležen.. Stroj dela že 11 leto kot nov, nikoli problemov, pa sem jo v preteklosti kar precej gnal (skoraj 7000m2, sedaj ga po večini terena nadomešča robot (husa 435x) in velik del kosim tudi z vrtno kosilnico (4x4 husa LC353 awd)). Sicer so husqvarne malce dražje, ampak stroji delujejo, kot morajo. Pa tudi servis maš skoraj kje češ (to je zelo pomembno!).

Če res ni velikega kamenja, razmišljaj, da bi vseeno večino terena pokosil z vrtno kosilnico, ker gre precej hitreje kot z nitkarco. Če pa je slab teren, pa po košnji z nitkarco s familijo poberite večino velikih kamnov in naslednjič že kosiš z vrtno (jo nastaviš, da kosi malce višje).

Sam uporabljam nitkarco samo še na brežini glavne ceste (kjer je skoraj sam kamen in res strm teren) in za travo na obrobju gozda ter okoli drevja, čeprav sem na začetku skoraj vse kosil z nitkarco. Ampak ko dokaj redno kosiš in če si tudi sproti "čistiš" teren, gre potem lepo tudi z vrtno kosilnico.. ;)
Nabavil. Samo še dež mora ponehati, pa da sprobam to čudo. Mi je pa nekam lahko vse skupaj, sem mislil, da bo bolj robustna.
Sicer pa cenovno in po moči je le malenkost pod tvojo Huso, pa kolikor sem pogledal po netu te Stihlarce tudi delajo desetletje in več. Dejansko je največja pohvala, ki jo lahko takemu kosu orodja daš, da ne veš, da ga imaš. Ko ga rabiš zakurblaš in dela, redno vzdrževanje po zahtevah proizvajalca in pozimi lepo v lopo. Zato sem tudi že na začetku rekel, da hočem kvalitetno (in dražjo seveda) zadevo, ne pa nek noname cheap shit iz (vnesi po želji), s katerim se bom pred vsako košnjo moral ukvarjat, da bo sploh zakur...
PS: Servis za Stihlarce imam manj kot 10 km stran, tako da tudi to bo ok ;).
PS2: Zna v prihodnosti, ko se teren zravnan, res klasična kosilnica še pasti.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Sem letos v sredini junija nabavil tole v Hoferju za 149e:
zelene barve je
Ferrex Večnamenska bencinska naprava

Večnamenska bencinska napravaz zmogljivim 1,4-kW dvotaktnim motorjem s prostornino 52 cm³

škarje za živo mejo: širina reza: 390 mm, za rezanje vej do maks. debeline 24 mm, rezilna glava nagibna za 165°,
višinski obrezovalnik: dolžina reza: 260 mm, samodejno podmazovanje verige,
prirezovalnik trave: širina reza: 420 mm, glava z 2 nitkama Ø 2,5 mm, in
motorna kosa: s trizobim rezilom, širina reza: 255 mm

Diska in žage nisem testiral, ostalo sem (trava in živa meja).

Gor sem dal eno glavo od prej (gre notri nitka brez odpiranja, debeline 3 mm, Eurogarden nabavil 3 leta nazaj).
Zadeva je dovolj močna in že pod minimalnim plinom odreže, uporabljam jo 90% brez pasa.
Nitka je ena italijanska rdeča, imajo jo v Živex trgovinah na kg (dobesedno).

Pred tem sem imel 1 mesec rogovilasto Fuxtech, ni mi bila všeč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Stvari se ne delajo več "za večno".....ampak vedno bolj postajajo " po uporabi/garanciji zavrzi"....

Od tukaj kotni prenosi brez opcije za mazanje....50:1 mešanca itd.....
V profi rangu ti prej crkneš kot mašina. Niso pa mašine poceni.

Imam pa še eno vprašanne zate. Kam izginja mast med enim in drugim intervalom mazanja na mašinah ki imajo nipl za mast?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Centrifugalne sile zaradi vrtenja delov razmečejo mast vn iz prenosa in v "luft"...

Namaži kotni prenos....daj gor disk namesto nitke in stiskaj gas kako minuto.... boš mel mast po zgornji strani diska razporejeno v črtah (iz centra na vn)....
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pepe

YOUTUBE mehanik ti je (upam) našel rešitev za tvojo petkovo zagrenjenost!

Idi, vidi i smotri.... če je os v tvojem primeru tudi votla!

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
V profi rangu ti prej crkneš kot mašina. Niso pa mašine poceni.

Imam pa še eno vprašanne zate. Kam izginja mast med enim in drugim intervalom mazanja na mašinah ki imajo nipl za mast?
Tudi v profi rangu moraš zadeve vzdrževat da trajajo....ni tukaj linearne premice!

Imam pa eno vprašanne zate. Zakaj tukaj pravi da ima prenos kovinski zvok, kot da bi laufal na suho, ČE je pa zunanjost ležaja mastna :sprasujemse: Pravi da ima občutek da kotni prenos ne bo več za dolgo.....in to na bolj "profi" modelu :)

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Ne prosim ti z nekimi svojimi nasveti. Jaz jih ne rabim. Si izkazal svojo sposobnost, youtube majster.
Evo da bo nedelja še bolj sončna zate...

FS55 za katero praviš da se ne rabi mazat....ko bo zacela cvilit puša na sklopki jo lahko rešiš na ta nacin!

 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Hvala youtube majstori.
Ko boš v resnici kdaj držal kako orodje v rokah in z njim delal nekaj ur, se javi. Do takrat pa preglej youtube videe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Slabo si začel..... če imaš namen zapenjat!

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
Kako hudica noben ni predlagal nabavo mlade koze, ovce spomladi...
Registriras eko kmg, letno dobis vsaj jurja subvencije,jesen pa kozo prodas ali v skrinjo pospravis
Pa imas 2 jurja prihodka za nic dela ne oa jurja stroška in 100 ur dela
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Pa ne moreš gnojit golf trave z gnojem. To moraš polit s ta dražjim koktejlem kemikalij. Če ne, nisi Alteraš.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Dost je redno mulčenje.

Nisem verjel da je lahko taka razlika....

Sem si letos omislil Stigo multiclip...in je čez poletje zraslo iz navadne trave katero sem kosil z navadno kosilnico v golf travco
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad