Motorne/električne kose

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Hvala vsem za nasvete in predloge.
Je bila ena ugodna priložnost in je padla FS 120 R, ker bo kar nekaj brega in kot ste zapisali, bi znalo biti to napoti pri bregu.
Javim, ko pride do mene in jo uporabim, kako bo. Če pa ima še kdo kakšen nasvet, se vsekakor priporočam

Sicer sem pa slučajno naletel v Nemčiji še na FS 120 električno, cena cca. 450 EUR brez akumulatorjev. Pa nikjer ne piše moči, verjetno z razlogom :). No, ko sem pogledal še ceno dveh akumulatorjev in polnilca (lepega tisočaka), se je zadeva zaključila. Tako da bom žal še malo ''smradil'' in onesnaževal z zvokom. :(

Še glede daljše košnje: kot rečeno, ni panike, lahko večkrat po malo pokosim, vmes pograbim in odpeljem travo in je. Če ne bom pa še malo nabildal v roke :), to pa je tudi nekaj vredno. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Feniks in Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
En kolega mi jo bo zrihtal iz tujine za 330 EUR. Nič ne sprašujem, samo denar sem pripravil.:D
PS: Upam, da ne bo ''Kitajc''. :evil: Bo pa en kolega manj.:valjamse:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.707
113
Vsaka čast tistemu, ki je s tem sposoben kositi več kot eno uro skupaj. To ima enostaven pas in ne oprtnik, okrogli ročaj ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Feniks

luka51

Guru
16. avg 2007
13.894
5.169
113
Škoda, boš kupoval drugo. To je za vrt porihtat ne pa 1500m2 kosit.
Prav rad bi te videl večkrat po malem. Že tak človeku ni za delat z lakserco če mora 1x. Kaj šele večkrat. Sploh ko boš zamudil in bo trava malo višja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.946
8.998
113
EU
En kolega mi jo bo zrihtal iz tujine za 330 EUR. Nič ne sprašujem, samo denar sem pripravil.:D
PS: Upam, da ne bo ''Kitajc''. :evil: Bo pa en kolega manj.:valjamse:
Koliko "konjev" ima, da ne guglam?
Razlika med "švoh" in močnejšo je v hitrosti košnje. Pri močni samo zamahneš in odreže travo. Pri švoh" pa mora zamah biti počasen. Slow motion. Toliko počasen, da kosilnica utegne nasproti odrezati travo, drugače jo ovije okrog glave. Kosilne glave, ne tvoje:) .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Škoda, boš kupoval drugo. To je za vrt porihtat ne pa 1500m2 kosit.
Prav rad bi te videl večkrat po malem. Že tak človeku ni za delat z lakserco če mora 1x. Kaj šele večkrat. Sploh ko boš zamudil in bo trava malo višja.
Jah nič, kar je je. Bomo videli ;). 1.8KM ni ravno nič, sploh glede na to, da sem štartal z električnimi. :valjamse:
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.554
-383
83
Bi rekel da je 1,8KM ravno spodnja meja za neko resno košenje. Glede navijanja trave okrog glave je pa ogromno dejavnikov, tako da te tudi famoznih 3 ali več KM ne odreši navijanja.
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri in Pepe

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
1,8 KM bo za vsakogar zadosti, je povedal .. khm.. Bill Gates.
Hja, jajc je v tem, da sem jaz sirotinja. Ne morem si jaz privoščiti 10KM motorno koso, pa 500KM Mustanga v garaži, pa 300KM dailya, itd. kot si pravi Alteraš. Pač tako je, nima vsak dvorca z 10.000 kvadrati, pa lepo travco in robotsko kosilnico za 10 jurjev.

Če bo premalo, gre pa naprej. Za ceno kot sem jo dobil, ne bi smel ravno veliko izgubiti. Če bo pa ok in bom kosil 1 dan namesto 3 ure, bom pa roke nabildal, tak ne bo treba v fitnes. :valjamse: Pa upam, da bodo stekla okoli ostala cela. :evil:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.707
113
Predvsem si sirotinja, da nisi v stanju dolgo časa nositi kose z 10 KM.
Ko boš v praksi preizkusil, boš videl pri čem si. Če lahko večji del pokosiš s kakim rezalnim orodjem (denimo polycut glavo), potem je moči 100 % dovolj.
V treh urah z nobeno koso na trgu, ki deluje na ta način, ne boš pokosil 15 arov zahtevne površine. Zato se ne sekiraj, če boš z nekaj vmesnega počitka kosil ~1 dan ;).
Po mojem si boš v praksi kmalu zaželel nek resnejši oprtnik namesto enoramnega traka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.894
5.169
113
Samo neja več ven hodi s totim bom kosil 1 dan namesto 3 ure. Po eni košni boš mel vsega pun k. Pol boš pa samo še 2x letno (oziroma mogoče 3x, če bo žena pritiskala, ker polži ven hodijo na vrt) :D

Drugač pa zaj si kupo koso. Nabavi še obrazni ščit obvezno. Ne samo očala. Ker ko ti polža po lapah razlima ni glih nek prijetn ubčutek. To pa ni vprašanje, če ga bo ampak kdaj ga bo in kolkokrat ga bo. Lahko si sicer rečeš eh saj je samo trava. Samo sam veš ,da ni trava tak sočna :)
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Kamele0N in sad

damirj

Guru
9. maj 2012
4.845
2.097
113
Za košnjo cca. 1.500m2 parcele moram kupit motorno koso. Zaradi neenakomernosti terena kosilnica odpade.
Rad bi kupil kvalitetno zadevo, da jo imaš potem še “za froca” in da je servis na voljo. Vem, da bo pač cena višja, ampak vseeno.
Malo sem gledal Husqwarne in smo tam okrog 500 eur, čeprav si moram točno pogledati še, kakšne so razlike med samimi modeli, ki jih je en kup. Cene gredo potem hitro proti tisočaku.
Potencialno pride morda v poštev tudi baterijska kosa, tam sem potem verjetno na cca. 700+ eur z baterijo. Ne bi pa to bilo tako slabo, glede na to, da bo elektrika iz sončne, torej “zastonj”, pa še tišje je vse skupaj, da sosedom ne morim.

Kakšni nasveti, kaj je pomembno pri izbiri kose in predlogi še za druge kvalitetne alternative Husqwarni. Je Husa sploh še kvaliteta? Jaz imam to v glavi, ampak na podlagi motorke še od očeta, ki še vedno dela, pa je stara 40 let že. Neka poceni motorka od brata pa po dveh leti že dela probleme, namesto da bi delala.
A kosilne glave so standardne za vse proizvajalce ali ima vsak proizvajalec svoje in si potem zaklenjen na njega? Tega recimo res ne maram.
Hvala.

Kakšen pa je teren? Napisal si, da je nekih 90% ravno, ostalih 10% je problem. A ne bi šlo teh 90% pokosit s samohodno kosilnico nastavljeno na najvišjo višino in samo teh 10% pokosiš na nitko. Jaz sem tako kosil eno grivo na sosednji parceli, trava visoka 1m, kosilnica samohodna nastavljena na mulčanje in na najvišjo višino, mislim da je 15cm, ker sem še malo pohekal regulacijo in je bilo teh 1000m2 pokošenih v pol urce, mogoče malo več z brez napora. Ostalih 100m2 sem na baterijsko nitkarco.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Recimo, da je raje 15% površine naklona do 30%. V prihodnje bom morda res za ravnino vzel pravo kosilnico, ampak naj najprej vidim, koliko bodo roke bolele :).
Drugač pa zaj si kupo koso. Nabavi še obrazni ščit obvezno. Ne samo očala. Ker ko ti polža po lapah razlima ni glih nek prijetn ubčutek. To pa ni vprašanje, če ga bo ampak kdaj ga bo in kolkokrat ga bo. Lahko si sicer rečeš eh saj je samo trava. Samo sam veš ,da ni trava tak sočna :)
Hvala za nasvet, je že doma tudi ta ščit ;). Mesa že dovolj jem tudi brez polžev.

Predvsem si sirotinja, da nisi v stanju dolgo časa nositi kose z 10 KM.
Po malo košnje s to, se bom nabildal, pa bi šlo. :evil:
Po mojem si boš v praksi kmalu zaželel nek resnejši oprtnik namesto enoramnega traka.
To sem takoj videl ja, da je tisti pas bolj bogi. Tako da oprtnik bo verjetno naslednji nakup. Ali pa dogovor s kmetom, da on to pokosi. :valjamse: