Mnenja o pooblaščenih servisih in "tačrnih"

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
KSZ... na uradnem servisu so mi na bivsi Ibizi hoteli menjati razdelilno kapo, rotor z ohisjem in vse tam okoli, kar bi naneslo bivsih 80K SIT. Po malce prigovarjanja pa so se le zbrihtali in predlagali, da dajo mojstru postruzit puso za rotorcek, kar me je prslo 5K SIT z delom vred.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Moje izkušnje pa so sledeče:

Svojega accorda sem enkrat malo butnil in ker sem uveljavljal kasko sem se odločil, da avto dam popravit na uradni servis. Ker mi je bil AC Mobil najbližji sem pač avto odpeljal tja. Hkrati sem se zmenil še za servis na 40KKm in montažo meglenk.
Kar se samega servisa na 40KKm tiče nimam pripomb, imam pa jih za vse ostalo. Svinjsko so me ocurili pri montaži meglenk, kar pa se tiče popravljanja škode nastale pri karambolu pa je bila zadeva živa katastrofa. Avto sem ruknil tako, da je bilo treba zamenjati sprednji odbijač (ki ga dobijo poštrihanega iz tovarne) in luč, malenkostno pa je bil zavihan tudi rob havbe. No, mojstri so uspeli odbijač namestiti tako kot je treba, luč so mi popraskali, na havbo pa so pozabili. Seveda sem vse to opazil in ob prevzemu avtomobila povedal, vendar so se začeli zgovarjat drug na drugega, češ de je ličarstvo in kleparija svoja firma in da na zapisniku ne piše, da je havba zavihana.... skratka en kup buč, ki se mi jih ni dalo poslušat. Ker sem imel pri kasku odbitno franšizo sem moral del plačat tudi iz svojega žepa - seveda sem to naredil takoj ob prevzema avtomobila. Po nekaj mesecih pa me kličejo iz Lizing hiše, da imam neporavnane račune do servisa ravno iz tega naslova. Kličem tja, povem zadevo, nakar mi zelo prijazen uslužbenec tam pove, da imajo zavedeno, da nisem plačal in se z menoj ne bodo pogovarjali, kajti avto je tako in tako last lizing hiše:) Uglavnem, pošljem na lizing hišo blagajniški prejemek, ki dokazuje, da sem vse poravnal in uslužbenka na lizingu se mi zahvali za sodelovanje in oprosti za sitnosti. Uglavnem, bumbarji tavelki.

Pred tem karambolom pa sem imel probleme s ključi. Uglavnem enega sem usjal, ga je pes požrl, maček odnesu, nima veze kaj. Naročil sem drugega. Ko je prišel so mi ga cepci skodirali tako, da je avto sicer vžgal, dalinjsko pa ni delalo in sem moral še enkrat tja. Seveda zopet brez kakega opravičila.
bonk.gif


Tako, da odsvetujem, da se še kdo vozi tja. Hondo zdaj vozim v Kranj k Žibertu, ki pa se potrudi maksimalno.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Samo če ti niso na zavarovalnici napisali ni nujno, da ti bodo na servisu zadevo zamenjali. Zdaj ne vem, kako je z dodatnimi pregledom zavarovalnice za katerega se dogovori tvoj serviser sam. Je pa zanimivo, da ko ti nekdo razbije odbijač, zavarovalnica krije samo odbijač, letvico dobiš pa iz razbitega direkt na novi odbijač. Pol je pa malo valovite oblike ipd.
Drugič bodi raje zraven pri ocenjevanju škode, da vidiš, če so sploh zapisali vse dele, ki bi jih bilo treba zamenjat (pa ne mislim skrite dele). Jaz sem ga morala "opomnit", da imam raztrgano celo novo gumo. Če ga ne bi spomnila bi jo šla na svoje stroške nabavit. Žal je očitno treba vsem pod prste gledat.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Še ne primer, tokrat so blesteli na AC Kondor (Letališka)....
Na AC mi je priletel kamen v vetrobransko steklo....ker imam kasko, sem moral iti pač na AC Kondor...Treba je bilo zamenjat samo šipo in nič drugega....
Na dogovrjeni dan, sem pripeljal avto...ker mi na podlagi zavarovanja pripada tudi nadomestno vozilo, sem ga tudi dobil. Se usedem v nadomestnega Polta...užgem avto in je bil totalno brez bencina...sem se takoj zapeljal do bencinske, oddaljena je cca 1 km...avto je že cuknil...Pomislil sem, samo še to se manjka..., da ostanem s sposojenim avtom na cesti....
Popoldne pripeljem avto nazaj in povem, da ni pošteno, da se prevzame avto totalno brez bencina (jaz sem seveda tankal več kot sem porabil....). Uslužbenec se je zgovarjal, da so stranke krive, da ne pustijo nič bencina....in kaj ima to veze z mano????
bonk.gif
Menim, da bi morali imeti kontrolo, je pač nimajo....
Potem prevzamem avto...in opazim ob zgornjem levem delu, da niso pravilno pritrdili plastike (šlamparija). Grem nazaj in povem za napako. V pričo mene, sta se uslužbenca začela pogovarjat, da ponavadi njihov klepar ni malomaren....Potem so nekaj komplicirali, vendar se nisem menil za "strokovna mnenja"... Ker klepar neha z delom od treh, sem moral priti čez tri dni...takrat jim je potem uspelo ustrezno namestit gumico....
Še tole sem pozabil omenit, ob prihodu na servis je tudi vse skupaj izpadlo zelo nestrokovno. Uslužbenec ni znal unesti mojih podatkov v sistem, nato pa še niso našli mojega modela vozila....pol ure sem čakal, da sta majstra uspela vnesti podatke v moj sistem. Na koncu, pa nisem dobil nobenega potrdila oz. računa o delu, ko sem vprašal zakaj ni nobenega potrdila, mi je mojster odgovril, da imajo itak vse v sistemu....
bonk.gif

Ob takem strokovnem odnosu se človek vpraša, kako lahko take firme sploh preživijo....
17758-icon_confused.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ponavadi so servisi slampasti ker pred petnajstimi leti so sraufali samo stojadine in podobno sranje potem pa kar preskok na precej boljse avte.Tedaj so si slamparijo se nekakor lahko privoscili, ampak jim je na zalost se vedno ostala pod kozo, enako kot odnos do strank.
Jaz imam razlicne izskusnje, vecinoma si vse porihtam sam v kratkem bom delal velik servis na TDI , ce koga zanima lahko malo poslikam.
Nekatere zadeve se sicer ne dajo doma porihtat, s temi raje grem cez mejo do servisa ker se o vsem da bolj dogovorit, tudi o ceni.
Imam pa tudi z popoldanci negativne izskusnje, enkrat mi je sla skolopka(nimam dvigala in se mi ni dalo valjat pod avtom)zato peljem mojstru in nabavim seveda kompletno sklopko ter se oba "semeringa".Tip zamenja vendar cez en teden zacne nekaj ropotat in trest.Peljem nazaj, on sname menjalnik, potisna plosca je razletela in zaradi centifugalne sile skoraj v celoti odbrusila ohisje menjalnika.Ce bi se se peljal kakih 100km bi verjetno menjalnik dol padel, dvomim tudi da je menjal semering na motorni gredi ker je bilo se vedno malo mastno.....toliko o popoldancih
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Hvala obema, bom pa šel na nakupe v LJ in avto pustil tam, sem videl na spletni strani, da brezplačno zamenjajo še motorno olje
nahrung002.gif
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Pri 10.let starem avtu s preko 200 000km mislim da nima smisla vozit na pooblascen servis. Vozim k mehaniku,ki je zaposlen pri pooblascenem serviserju,pri servisu mu lahko skoz svetis zraven,da o prihranku ne govorim
cool-1.gif
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
no pa še ena moja izkušnja, da nebojo same negativne o uradnih.

zdaj že kaki mesec nazaj, ko se pred faxom vsedem v avto mi pedal od sklopke gre v tla, in ker pač mam najbližje od tam do avto marko se odpravim tja, nek mojster pogleda in mi pove da pač grema not da naredi predračun, in seveda mi naračuna okol 450€ sklopka, cilinder, vse kaj je pač strokovno oceno po gledanju pod havbo
bonk.gif
no in pač kot pravi elvir, tudi sam malo pokličem okoli. sprva sem klical samo za ceno sklopke k petrovčiču ki je "(že pregovorno slab)" pooblaščen servis za alfa romeo, po pogovru z serviserjem ker pač ve za kateri avto gre reče da sklopka pač še nebi smela it pri teh km in da naj spravim avto tja če se le da, in seveda sicer z malo straha ker je sklopka prijemala res čisto na koncu že se spravim tja.

drugi dan me kličejo da me avto čaka, zamenjali so cilinder pa olje, račun 80€

tak da...
wink-1.gif
se moja izkusnja z avtomarko-mb:
lani poleti mi je crkno spaner za klimo na fordu.nabavim spaner,se peljem na ta "servis",bila je sobota okrog desete ure.mojster da avto na dvigalo,jaz grem na kavo v lokal,cez 25 min pride majster ven in mi rece,da mi spanera ne mora menjati,ker je za dve do tri ure dela
10.gif
(delajo pa samo do 12-se mi zdi),grem v delavnico, se kregam z mehanikom,kaj ima toliko casa za delati,mu razlagam,da je najvec za uro dela,medtem prileti sef(marko),sprasuje v cem je problem.majster zacne razlagati svoje,jaz svoje,jaz se ful razpizdim,pa meni marko rece,da jaz ne morem uciti njegovega majstra.recem naj mi dajo avto dol z dvigala,vmes se z mojstrom menjava par krepkih besed in se odpeljem.
popoldne najdem enega mojstra in mi je spaner menjal tocno v 40 minutah v garazi brez dvigala in kanala.
zato avto marko nikoli vec!!!