Koliko denarja nameniti za nakup avta?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Da se, ampak smisla nima.

Pa najbrž ista logika, kot pri avtu. Lahko je morebiti ugodnejši ali pa prej odobren. Ker nisi lastnik, je nekomu prednost. Pa ne zdaj spet navaliti na transferje. Nekdo, ki mu bistveno boljše gre, lahko pride do poceni kake druge nepremičnine, ker ureja stanovanjski problem. Ali pa (blize domu) se znajde v javnem zivljenju, kjer vsak Janez misli, da mora imeti na vplogled vso imovino in bolj revež clovek izpade, bolj je pošten pred bolj mu je za verjeti. To je sploh prvo sejalno sito. Ni sploh važno o čem se gre, pa kdo komentira. Reven aberveznik ja najbolj za verjeti.

Jaz bom sigurno, ko/ce kupim spet nepremičnino, pogledala in preučila prednosti/slabosti tudi te opcijo. Nimam nobenih zadržkov do tega, da uradno nisem lastnica nečesa. Prav pride dostikrat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Sam imam logiko, da avto ne sme vplivati na mesečno življenje, tudi če izpad dohodkov....
Kar pomeni, da vzameš na lizing, vendar moraš imeti finance, da ga lahko tudi brez mesečne plače skeširaš

Sem pa starokopiten.... koliko imam na "računu", kakšna je plača... kakšno imaš logiko varčevanja.. koliko gre na rezervo, koliko je za zapravit.... narediš budget
Potem pa pogledaš trg in te vrže na rit :) Pa rečeš še jurja čez, ker nič ne dobiš

Sam sem leta 21 imel budget 15k, kupil rabljenega za 16k. Imel divji strošek (avtomatski menjalnik) in sem kupil (leta 23) novega... 20k€
Nimam sreče z nakupi rabljenih in sem si rekel, da raje dam več za novega, da bom imel za nekaj let mir s popravili in težavami. Čas bo pokazal koliko bo težav.

Vsak zapravlja za svoje grehe... avto, morje, smučanje, lego kocke.... Jaz sam vidim avto kot orodje v življenju. Da mi lavfa, da je zanesljivo in da imam čim manj stroškov z njim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Accord in MrDaco

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Jaz sem se lep čas vozil z avtomobili za zelo malo denarja. Potem pa prideš do tega, da imaš rešen stanovanjski problem, nekaj investiraš malo sem, malo tja. Cekini se nabirajo, potem se pa začneš spraševat, zakaj bi se vozil s starimi jajci, življenje gre pa mimo...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Nikoli za avto!

1706602549463.png
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Sky in jest5

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Ne vem ali si moten, ali kaj ti v glavi špila. Poglej namen te teme. In ne vem kje vidiš jamranje. Pišem zgolj moje mnenje in ga ne vsiljujem nikomur. Nikogar nisem tagiral. Ti pa direktno napadaš mene. Če ti kaj ne paše, preskoči in se ne spuščaj na osebni nivo, ker se tudi jaz nisem. Je to tako težko?

V sosednjih temah debatiramo o dosti manjšij stroških, kako jih limitirat, kot pa nakup avta. Pa smo zato jokice? Forumi so zato da se debatira.

Vidim vzgoja primerna jamranju. Nekaj je mnenje, nekaj je pa mantra v razlicnih temah. Ni napad, povzetek tvojih spisov na forumu. Tistga z zeno in kolegicami sploh se nisem nacel. Poglej svoje poste za nazaj, vcasih pomaga narediti samorefleksijo. Pa zdrav ostani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sky in sad

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
90
54
18
Slovenci ste skoraj svetovni rekorderji v razmetavanju za avte. V Franciji npr je vozni park bistveno slabši, vaš voyni park je pa tak kot v Nemčiji, kjer pa je veliko “dobrih avtomobilov” na firme in jih firme kot operativni leasing dajo kot plačo svojim boljšim delavcem.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Slovenci ste skoraj svetovni rekorderji v razmetavanju za avte. V Franciji npr je vozni park bistveno slabši, vaš voyni park je pa tak kot v Nemčiji, kjer pa je veliko “dobrih avtomobilov” na firme in jih firme kot operativni leasing dajo kot plačo svojim boljšim delavcem.
To se ti le zdi.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Francozi vozijo francoze zato, ker se tam ne kvarijo. V vsem ostalem pa ne zaostajajo za nemci, oz nudijo vec za isti denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Saj to je edino kar steje. Svabi se kvarijo isto. Ampak hans ma stvar na lagerju in vsa navodila...avto je maslednji dan na cesti. Pri nas pa je golf naslednji dan na cesti, pežo pa naslednji mesec....popravljen na pol...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in Hanzi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Slovenci ste skoraj svetovni rekorderji v razmetavanju za avte. V Franciji npr je vozni park bistveno slabši, vaš voyni park je pa tak kot v Nemčiji, kjer pa je veliko “dobrih avtomobilov” na firme in jih firme kot operativni leasing dajo kot plačo svojim boljšim delavcem.
Psasst.... ne tega okol govort... pri nas jih imamo za hobi... pri hobijih pa se ne špara.... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Slovenci ste skoraj svetovni rekorderji v razmetavanju za avte. V Franciji npr je vozni park bistveno slabši, vaš voyni park je pa tak kot v Nemčiji, kjer pa je veliko “dobrih avtomobilov” na firme in jih firme kot operativni leasing dajo kot plačo svojim boljšim delavcem.
Francozi so glede tega bolj ležerni, Slovenci pa bolj preseratorji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
haha, zdaj ste se citroenarji pofočkali, zdaj pa nadaljujmo z normalno debato. Francoz ne zmore naredit avta in ga prodat v rangu serije 5 in naprej... potem veš kje je ta njihova industrija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa