Koliko denarja nameniti za nakup avta?

jezek

Guru
24. jul 2008
2.636
1.246
113
Takole zgleda ena aktualna ponudba pri Angležih:
 

Priponke

  • Screenshot_20240129_105824_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20240129_105824_com.android.chrome.jpg
    273,8 KB · Ogledi: 90

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.000
5.214
113
Pa moraš biti poseben? Seveda ne nihče hodi z kovčki naokoli, ampak nakažeš na TRR. In že to nakazilo ti zavrnejo (doživel pri Hondi).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Razviti svet avte kupuje na lizing
Seveda, ker je s tem oocetjem več lonckov polnih.
Avto leasing
Dopust kredit
Solske potrebščine izredni limit
Kurilc novembra spet na obroke
Zavarovanje nepremičnine na obroke
Kasko na obroke.....

Poznam enega ki je naredil novo hišo.
Pa ga vprasam, kje imaš zavarovano.
Pa mi odgovori?
Kaj je to zavarovanje?
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: sad, jest5 in Borg

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Potem pa nabavi Teslo. Oni imajo radi samo nakazilo na TRR, drugo jih ne zanima. :)

Pa ravno tesla je tipičen primer, kjer se večina vozil že sedaj prodaja oz. oddaja v okviru najema (poslovni najem), sledi leasing (kar je tudi tip "najema"), na keš jih je prodano dokaj malo pa še tisti so večinoma sekundarni krediti. In v sloveniji imaš vse tri opcije + klasično kredo na ekoskladu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jezek

Guru
24. jul 2008
2.636
1.246
113
Seveda, ker je s tem oocetjem več lonckov polnih.
Avto leasing
Dopust kredit
Solske potrebščine izredni limit
Kurilc novembra spet na obroke
Zavarovanje nepremičnine na obroke
Kasko na obroke.....

Poznam enega ki je naredil novo hišo.
Pa ga vprasam, kje imaš zavarovano.
Pa mi odgovori?
Kaj je to zavarovanje?
Pa ravno bogatuni, katere poznam, imajo vse na lizing. Kešira navadno sirotinja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Verjamem, zato pa dohtar strajka, cistilka pa dela.in ja, vem, ostal bomo brez dohtarjev in javnega zdravstva.
No prospevke za zdravstvo in pzz zzzs bo kljub temu plačeval.
To je cilj politiki, lobijem in dolocebim zdravnikom
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
372
119
43
No pa smo spet pri foušiji :D

koga briga a en vse na obroke al vse na keš, dokler je sposoben financirat svoje nakupe?
naprimer zakaj zavarovanja ne bi na obroke? Včasih si dobu 4% popusta na enkratno plačilo, zdej dobš sredinc. zakaj bi jim pol jaz plačal vse naprej?

problem, ki ga imajo eni tuki res problem razumet je, da nakup na leasing al pa obroke še ne pomen da ne moreš sfinancirat cele zadeve v trenutku, ampak da mogoče je nočeš, ker ti je ni treba.
In pol takoj poenotite nekoga ki živi nad svojimi zmožnostmi in si s kreditom poplačuje kredit z nekom, ki mu pač to ni treba...

Kako si pa folk razporeja svoje prioritete je pa itak njihov problem in če se mi ne bi vsi s tem obremenjeval, bi blo ful lažje vsem :D
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Jaz vsakic sproti racunam, ko kaki avto kupim. Nazadnje je bilo ceneje, ce sem vzela lizing na par let, ker je bila enostavno cena avta nizja s financiranjem, preko njih potem vzela kasko, ki je bil cenejši, pa se par bonbončkov... Potem, ko sem jih pobrala, pa enostavno poplacala lizing.

Kako je danes s tem ne vem, bi bilo treba spet pogledat za tocno dolocen avto, kako se racunica izide.
To sem jim tudi jaz hotel dopovedat ampak so alteraši prepametni da bi dojeli.

Naj uganem.... Šlo se je za citroena?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
12
48
Murska Sobota
Pri lizingu je obvezen polni kaski, kar pomeni zajeten kupček dinarja. Morda prvo leto akcija za 1 EUR, že drugo pa sledi streznitev.

Dejsto je, da če najemaš za avto lizinge in kredite, si ga ne moreš privoščit...