Upravljanje premoženja

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Tema v sosednjem forumu je malo zašla ( koliko-denarja-nameniti-za-nakup-avta ), ampak je pa zanimivo razmišljati v okviru celovitega upravljanja svojega premoženja.

Malo iztočnic:
  • Kolikšen del celotnega (družinskega) premoženja vam predstavljajo avti (oziroma nepremičnine)?
  • Kolikšno je vaše razmerje med aktivo in pasivo? Npr med krediti in naložbami?
  • Kolikšen del premoženja imate v stanovanju/hiši/... premičninah (avti, jahte), delnicah, kripto, denarju?
V sosednji temi mi je bilo zanimiva ideja vzeti leasing in bombončke in ga potem odplačati, sem pa se zavedel, da sem v isti situaciji. Imam kredit izpred inflacijskih časov z fiksno obrestno mero, ki je nižja od trenutnih donosov na denar, ki ga imam.

Pri hiši smo včasih imeli 2 avta in kar precej km naredili, sedaj pa cca 15,000 na leto z enim, ki je star več kot 10 let, tako da delež avta proti npr stanovanju zanemarljiv. Največ premoženja je nepremičninskega. Pasiva pa precej izravna z aktivo.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
Avto vedno na leasing. Kroženje denarja je bolj pomembno kot šparanje za avto.
Okoli 80% premoženja je v nepremičninah, delnicah in kriptu.
 

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
90
54
18
Dobra vprašanja, Slovenci se več pogovarjajo od premoženja in od plač, kot v tujini.
Je bil avto včasih veliko več vreden v primerjavi s hišo. Hiša je bila pri vrednost za 8 novih avtov, sedaj je pa hiša pol miljona, en Volkswagen pa med 30 in 40 tisočev. Pri nas kar precej zaslužimo in damo na stran, ampak potem tud porabimo. Dopust poleti kar stane 8.000 za družino.
Imava hišo in kupili smo garsonjero ko se je začela inflacija in vzeli kredit. Vseh kreditov imamo za 150.000.