Koliko denarja nameniti za nakup avta?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
Polni kasko imam jaz se zmeri... Preko lizing hise je polni kasko cenejsi. Ko sem ga poplačala, je bilo pa konec s tem...
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
No, ni obvezen. Ampak če si ravnokar dal 7let prihrankov, da si skeširal avto, a pol si pa rečeš, kul, jaz sem alter-driver, jaz vse rešim? dej no...

pri lizingu je obvezen polni kasko z določeno odbitno franšizo + kraja, niso pa določeni delni kaski, ki so ponavadi pol cene zavarovanja - torej parkirišča ipd, stekla, ipd, kjer jih vzameš da ne lupaš bonusa, ker je verjetnost koriščenja bistveno večja. Ni ti pa treba. In ja, dobri lizingi imajo to kr lepo urejeno. Pred leti sem imel Megana na lizing, kjer nisem prišel z mojimi bonusi in popusti blizu temu, kar mi je renault financiranje lahko ponudil...

in ja, kasko si plačaš takrat ko ti morebitna škoda presega zavarovalnino. žal je pri novem avtu ponavadi sprednja luč jurja :D
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
Pa dobro, kot rečeno, vsak po svoji pameti, jaz sem povedala, koliko dam...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Zanimivo koliko imate za povedat glede nakupa avta. Je kdaj kdo komurkoli pametoval glede nakupa nepremicnine? Ja....ne! Tam ni vazno....pol miljoncka....nema veze...moze se....kredit na 30 let...normalno....najprej stalca.... Ko pa nekdo odkanta 200jurjev za avto pa vse narobe. Pa 4clanska familija bi komot zivela na ene 70m² v fuzinama.....tko kot par generacij do sedaj. Ampak ne!
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Na alterju se za avto špara 5 let in se ga nato kupi, seveda za nepremičnino je pa malo drugače. Ene 12 let, potem se pa tudi skešira. Kašni lizingi pa krediti, lepo vas prosim...
Življenje je kratko, če imam željo po dobrem avtu ali pa stanovanju in če sem sposoben odplačevati lizing / kredit si ga z veseljem privoščim sedaj, ne pa da šparaš večino življenja in si nato na stare leta nekaj kupiš ko je že vse mimo
 
  • Všeč mi je
Reactions: jezek

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Tisti ki MORA danes sparat za avto....je na tej geogrsfski širini pač propalica. Saj ni to nic slabega....samo ne postavljat za zgled.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.984
113
Na alterju se za avto špara 5 let in se ga nato kupi, seveda za nepremičnino je pa malo drugače. Ene 12 let, potem se pa tudi skešira. Kašni lizingi pa krediti, lepo vas prosim...
Življenje je kratko, če imam željo po dobrem avtu ali pa stanovanju in če sem sposoben odplačevati lizing / kredit si ga z veseljem privoščim sedaj, ne pa da šparaš večino življenja in si nato na stare leta nekaj kupiš ko je že vse mimo
Stanovanje, logično da vzameš lizing, kaj pa boš? Pod mostom živel, ali najemnino plačeval velikostnega razreda lizing obroka?
Za avto je pa druga zgodba. Če 5 let šparaš za njega, pomeni da šparaš za predrag avto.
Pa kaj jaz sploh pišem tukaj, sem prevelik zahojenec....

Aja, ko govorimo o številu plač, a to govorimo o skupnih plačah moža in žene, ali posameznika, kdor pač več zasluži.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
Stevilo plac gospodinjstva za pleh. Ves pleh. Ce je to 1 avto, potem skupni dohodek. Ce je pa avtov vec, pa sestevek vseh avtomobilov na gospodinjski dohodek.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.962
5.155
113
In kaj je narobe če vsak mesec daš nekaj na stran za kasnejši nakup bilo česa?

Če je na slotehu bogatija ste tu očitno sami luzerji, kateri očitno še tv kupijo na obroke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco