merjene hitrosti na avtocesti

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Če je to blo na avtocesti je bila hitrost najmanj 202 km/h na omejitvi 130km/h, na hitri cesti pa najmanj 180 km/h na omejitvi 110 km/h.

Pa saj je dobil polovičko? Če je to pred OMV na Ravberkomandi, so lahko postavili avto ob ograjo iz zunanje strani. Tudi to sem že videl.. Drugače pa so zmerom blizu tiste škatle, ki jo nastavljajo na izvoze. Pa vozijo jo z velikim belim kombijem brez oznak...

Jernej
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz osebno jih največkrat vidim na kakem uvozu z laserji. Na nadvozih, jih še nisem doživel, ker ti tudi mora fizično pokazat meritev, če te je z laserjem dol postavil. Pa potem na veliko gradbiščih so postavljene škatle, ki so sicer večinoma prazne, ampak tudi ko veš da je prazna, ne moreš mimo pičit, ker je lahko naslednji dan polna. Sem že doživel na primorki, da je stala škatla na eni ravnini ob ograji, peljal sem sigurno vsaj 30 preveč, pa ni bilo kaj po pošti.

Parkiran kangoo pa sem na AC doživel samo na razcepu kozarje, tam pa kar pogosto stoji, ker je omejitev 80... na provido nabašem mogoče 2-3x na leto, do sedaj sem jih vedno opazil pri prehitevanju in se potem pred njimi peljal 135 naprej.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Jaz osebno jih največkrat vidim na kakem uvozu z laserji. Na nadvozih, jih še nisem doživel, ker ti tudi mora fizično pokazat meritev, če te je z laserjem dol postavil. Pa potem na veliko gradbiščih so postavljene škatle, ki so sicer večinoma prazne, ampak tudi ko veš da je prazna, ne moreš mimo pičit, ker je lahko naslednji dan polna. Sem že doživel na primorki, da je stala škatla na eni ravnini ob ograji, peljal sem sigurno vsaj 30 preveč, pa ni bilo kaj po pošti.

Parkiran kangoo pa sem na AC doživel samo na razcepu kozarje, tam pa kar pogosto stoji, ker je omejitev 80... na provido nabašem mogoče 2-3x na leto, do sedaj sem jih vedno opazil pri prehitevanju in se potem pred njimi peljal 135 naprej.

Imajo laserske merilnike, ki tudi fotografirajo. Možakar lepo stoji na nadvozu npr. na koncu Letališke, pri Podutiku in na Gorenjski avtocesti (Kranj ali najraje pri Vrbi, kjer je omejitev 110). Pa na Lomu sem ga tudi že videl. Sicer je to verjetno tudi merjenje varnostne razdalje, ampak lahko pomeri tudi samo tvojo hitrost in te fotografira. Pa zagotovo ne teče za teboj in ti raje pošlje sliko s položnico domov.

Jernej
 

express

Zelenc'
2. nov 2019
4
0
1
Jaz osebno jih največkrat vidim na kakem uvozu z laserji. Na nadvozih, jih še nisem doživel, ker ti tudi mora fizično pokazat meritev, če te je z laserjem dol postavil. Pa potem na veliko gradbiščih so postavljene škatle, ki so sicer večinoma prazne, ampak tudi ko veš da je prazna, ne moreš mimo pičit, ker je lahko naslednji dan polna. Sem že doživel na primorki, da je stala škatla na eni ravnini ob ograji, peljal sem sigurno vsaj 30 preveč, pa ni bilo kaj po pošti.

Parkiran kangoo pa sem na AC doživel samo na razcepu kozarje, tam pa kar pogosto stoji, ker je omejitev 80... na provido nabašem mogoče 2-3x na leto, do sedaj sem jih vedno opazil pri prehitevanju in se potem pred njimi peljal 135 naprej.
kje pa je bila škatla postavljena, vsaj približno?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
221. Prazna cesta. Nisem namenoma nekaj divjal, lepo sem se peljal, nikjer nobenega. Šola za drugič.
Pa da se policija ni pohvalila s takim ulovom?
Tam je omejitev 110 ali pa manj, se ne spomnim natančno.
Že prej, preden je bil tunel so tam radi merili. Omejitev je bila mislim da 60 zaradi zoozanja na en pas.

Bodiva poštena, tvoja brzina je bila "lepa". Je pa res da moja jajca ne zmorejo te hitrosti. Ampak tudi če bi jo, dvomim da bi napisal da sem se lepo peljal in da nisem divjal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
Pa da se policija ni pohvalila s takim ulovom?
Tam je omejitev 110 ali pa manj, se ne spomnim natančno.
Že prej, preden je bil tunel so tam radi merili. Omejitev je bila mislim da 60 zaradi zoozanja na en pas.

Bodiva poštena, tvoja brzina je bila "lepa". Je pa res da moja jajca ne zmorejo te hitrosti. Ampak tudi če bi jo, dvomim da bi napisal da sem se lepo peljal in da nisem divjal.
saj nima cliota, tist bi bilo divjanje...ce pa imas nek limo pa leti 200+ pa ne veš točno.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Pa da se policija ni pohvalila s takim ulovom?
Tam je omejitev 110 ali pa manj, se ne spomnim natančno.
Že prej, preden je bil tunel so tam radi merili. Omejitev je bila mislim da 60 zaradi zoozanja na en pas.

Bodiva poštena, tvoja brzina je bila "lepa". Je pa res da moja jajca ne zmorejo te hitrosti. Ampak tudi če bi jo, dvomim da bi napisal da sem se lepo peljal in da nisem divjal.

Omejitev je 130km/h. To ni OMV v Kopru. Če greš iz Ljubljane proti Kopru imaš še en OMV n desni strani, če se prav spomnim imena, Ravbarkomanda, al kkao že. Po moje se zati niso pohvalili, ker ni bila Provida in me niso ustavili.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Aha, če je bilo prazna AC potem "sprejmem" med (mimo) kamioni 220 pa .....
Tudi mimo počivališča s tako hitrostjo.....saj vemo da se najdejo talenti ki prečkajo AC tam bolj pogosto....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
Aha, če je bilo prazna AC potem "sprejmem" med (mimo) kamioni 220 pa .....
Tudi mimo počivališča s tako hitrostjo.....saj vemo da se najdejo talenti ki prečkajo AC tam bolj pogosto....
glede sprejemljivost ne bom komentiral, je pa drugače kot v jajčku.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
200 maš z mal boljšim avtom hitro not, pa sploh ne čutiš, da gre tok hitro. So pa tej cajti pri men minil, mojo ladjo poritisnem, če je prazna cesta do max 160 -170 po števcu......se mi ne da več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Kdor nima občutka, kako hitro vozi ne glede na avto, ima resne težave pri zaznavanju okolice in kot tak predstavlja smrtno nevarnost za druge na cesti.
Res pa je, da se on počuti varno. Ker pač ne zaznava pravilno. Saj menda hitrosti praviloma ne zaznavamo z ušesi in tresljaji telesa, temveč z očmi. In te sporočajo enako informacijo, če se peljemo v jajčku ali v premiji. Na koncu je reakcijski čas tudi enak.
 
  • Haha
Reactions: Matey

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Kdor nima občutka, kako hitro vozi ne glede na avto, ima resne težave pri zaznavanju okolice in kot tak predstavlja smrtno nevarnost za druge na cesti.
Res pa je, da se on počuti varno. Ker pač ne zaznava pravilno. Saj menda hitrosti praviloma ne zaznavamo z ušesi in tresljaji telesa, temveč z očmi. In te sporočajo enako informacijo, če se peljemo v jajčku ali v premiji. Na koncu je reakcijski čas tudi enak.

se strinjam s prvim delom - hitrost bi moral zaznat/ocenit z očmi
ne strinjam se pa z "enako informacijo, če se peljemo v jajčku ali v premiji" - sploh ker možgani procesirajo več stvari hkrati - torej ocena "hitrosti" je kombinacija oči + udobja + hrupa + .... od kar smo zamenjal doma 7 let starega enoprostorca za 5 let starega karavana (karavan je en cenovni rang višje) - me žena ne more prehvalit "kako lepo in udobno vozim".. pa so brzine ostale iste
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Corvette