M + S

gr69

Guru
15. dec 2009
11.299
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
A šele letos si nataknil zimske? Res brez veze.
grims-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
MUD + SNOW ... Drugače pa imaš namenske gume tako za sneg, kot za blato .
zmaga.gif
:

Jaz bom verjetno letos na đipu pustil kar taprave zimske, saj se dela malo km, gor so pa četrto sezono.
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Malo sanjavo - kake pa so to "prave" zimske na jeepu?
17758-icon_confused.gif

Kaj je sanjavo??
evil.gif


Vidim da nimaš pojma kljub temu da imaš SUV-a
rolleyes-1.gif
... zimske so, kot si že bistroumno ugotovil vse gume z oznako M+S, torej pod to spadajo tudi vse variante gum za terence AT, kot tudi MT (ki so sicer namenske za blato) z oznako M+S, "prave" zimske (namenske) za terence so pa modeli, ki imajo poleg M+S še oznake: snow, ice, winter ipd. oziroma je njihova sestava posebej prilagojena uporabi v zimskih pogojih.

Da ti razložim: v dimenziji, ki jo uporablja veliko SUV-ov (mogoče tudi tvoja kuga) imaš recimo zimsko gumo Dunlop WS 3D, ki se v drugih dimenzijah uporablja tudi pri osebnih avtih (čisto cestni profil), namenska zimska za SUV ali terence pa je Bridgestone DM V-1. Razlika v nemogočih razmerah je očitna. Torej, tam kjer z "navadno zimsko" m+s ne prideš nikoli, z "namensko zimsko" prideš zagotovo.
shocked-1.gif


Tole je najboljša namenska zimska guma za SUV/terence:

http://www.1010tires.com/Tires/Reviews/Bridgestone/Blizzak+DM-V1

priden.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.299
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Ne skrbi ti za mojega SUVa (pa ne drezaj v nekaj kar boli - si ga nisem sam zbral
tongue-1.gif
) in njegovo obutev. Tale dvomim, da bo sploh kdaj videl makadam, kamoli resen teren. In je temu primerno obut.

Očitno sem se nasadil in vžgal še po tebi, ker sem predpostavljal, da đip ni đip ampak še en tak mestni SUV kot vozim sam. Na organ mi je namreč šel yugo z "približkom zimske gume" - M+S guma je za navadnega uporabnika (recimo darjana) več kot dovolj.

Tisti kateri pa plazite izven utrjenih poti ozr. redno zahajate v področje kjer je res sneg, pa seveda brez "snežink" ne pridete skozi.

In zato na splošno govoriti, da M+S ni zimska je rahlo bosa - še malo pa bo nekdo pribil, da so samo spike prave zimske.
tongue-1.gif