Guma z “injekcijo” pušča

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Torej lani sem v zadnjo gumo fasal vijak. Mojster mi je v gumo dal injekcijo in je bilo dober mesec vse ok. ob koncu sezone sem 2x opazil, da mi je guma iz priporocenih 2,9bara spustila na 2,7 dokaj hitro, naprej pa ni vec spustila. No zdaj sem sel iz zimskih spet nazaj na letne in se dogaja isto. Ker se na gume spoznam še manj kot na policijske paralizatorje me zanima, ali ima smisel, da se še kaj poskusi narediti z gumo, ali pač kupim 2 novi gumi in imam mir?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Torej lani sem v zadnjo gumo fasal vijak. Mojster mi je v gumo dal injekcijo in je bilo dober mesec vse ok. ob koncu sezone sem 2x opazil, da mi je guma iz priporocenih 2,9bara spustila na 2,7 dokaj hitro, naprej pa ni vec spustila. No zdaj sem sel iz zimskih spet nazaj na letne in se dogaja isto. Ker se na gume spoznam še manj kot na policijske paralizatorje me zanima, ali ima smisel, da se še kaj poskusi narediti z gumo, ali pač kupim 2 novi gumi in imam mir?
jaz sem imel lani isti problem injekcija drzala 1 mesec in konec poskodovana je bila blizu pregiba po 3 injecijah sem obupal in kupil novo gumo.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Lohk da je mene pred cajtom en vulkanizer nategnu, sam je reku tko, da je injekcija začasna rešitev, čeprav se v glavnem uporablja kot trajna.
Pr men je gumo mel ene dva dni na lagerju pa delal svašta, še od znotri je naredu eno fliko čez "rano".
guma ni pol pr uporabi ni puščala
je pa blo ene 30€ to popravilo
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Imaš injekcijo in injekcijo .... folk to meša. Eno je da čez ventilček spustiš v gumo zmes, ki se potem pod pritiskom zafila v luknjo in se strdi, drugo so pa "črvički" ki se jih namazane s sredstvom za hitro vuklanizacijo vstavi v luknjo. Prva stvar je sranje je pa res da ne rabiš niti gume snet z vozila in iskat luknje, druga stvar je čisto legalno popravilo gume v primeru manjše poškodbe (žebelj). Moraš pa najt luknjo, še vedno pa ni treba snemat gume s platišča. Če je luknja prevelika oz. "črv" ne prime lahko pa vulkanizer sname gumo in od znotraj prilepi fliko, to je najboljša opcija je pa najdražja (zahteva snemanje gume, in potem ponovno nameščanje in centriranje).

Če je guma vredu pa kakašna večja dikmenzija kjer te nova pride 200 eur potem daš 20-30 eur da se popravi kot je treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Imaš injekcijo in injekcijo .... folk to meša. Eno je da čez ventilček spustiš v gumo zmes, ki se potem pod pritiskom zafila v luknjo in se strdi, drugo so pa "črvički" ki se jih namazane s sredstvom za hitro vuklanizacijo vstavi v luknjo. Prva stvar je sranje je pa res da ne rabiš niti gume snet z vozila in iskat luknje, druga stvar je čisto legalno popravilo gume v primeru manjše poškodbe (žebelj). Moraš pa najt luknjo, še vedno pa ni treba snemat gume s platišča. Če je luknja prevelika oz. "črv" ne prime lahko pa vulkanizer sname gumo in od znotraj prilepi fliko, to je najboljša opcija je pa najdražja (zahteva snemanje gume, in potem ponovno nameščanje in centriranje).

Če je guma vredu pa kakašna večja dikmenzija kjer te nova pride 200 eur potem daš 20-30 eur da se popravi kot je treba.
No se zapeljem do vulkanizerja pa poročam.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Jaz sem vsaj 4 gume z injekcijami uporabljal mirno dalje, tudi hitrosti prek 250.... In to že 20 let nazaj. Dvomim da je kvaliteta šla navzdol.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Imaš injekcijo in injekcijo .... folk to meša. Eno je da čez ventilček spustiš v gumo zmes, ki se potem pod pritiskom zafila v luknjo in se strdi, drugo so pa "črvički" ki se jih namazane s sredstvom za hitro vuklanizacijo vstavi v luknjo. Prva stvar je sranje je pa res da ne rabiš niti gume snet z vozila in iskat luknje, druga stvar je čisto legalno popravilo gume v primeru manjše poškodbe (žebelj). Moraš pa najt luknjo, še vedno pa ni treba snemat gume s platišča. Če je luknja prevelika oz. "črv" ne prime lahko pa vulkanizer sname gumo in od znotraj prilepi fliko, to je najboljša opcija je pa najdražja (zahteva snemanje gume, in potem ponovno nameščanje in centriranje).

Če je guma vredu pa kakašna večja dikmenzija kjer te nova pride 200 eur potem daš 20-30 eur da se popravi kot je treba.
ni lih flika, kot "črv" s fliko vred, pa pobrusijo in zapečejo
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
No, sem bil pri vulkanizerju. Je bil očitno cel projekt. Puščalo je pri injekciji, potem sta dva mojstra gledala, brusila, mazala in dala notri ''gobico'' 35€ sem odcolal zdaj pa upam, da bo mir.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Zakaj pa ti ni hotel upoštevati reklamacije/garancije, če prvič ni dobro opravil?
Ker je bila tisto asistenca in je prisel en stric do mene in uredil na parkiriscu, zdaj ce mislis, da bi za teh 35€ klicaril na zavarovalnico, zahteval podatke o tem, kdo je pred pol leta to delal in zahteval reklamacijo,… nekako imam obcutek, da bi zapravil vec casa,
zivcev, verjetno nic dosegel, kot pa da sem placal teh 35€