Guma z “injekcijo” pušča

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Meni je na prvem avtu pred 20 leti držala še 2 leti, potem pa sem ga prodal. Tako da če je narejeno kot treba, mora držati. Pa brez nekih žlaufov, to se je delalo pred +30 leti
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Jaz sem jih tudi že ene 14-15 po vseh familijarnih avtih nastrelal skozi leta in nobena spustila. Ampak vedno lahko gre nekaj narobe.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Toliko o asistenci!
Ali lahko kdo nalima sliko ''inekcije''?
Poznano mi je ''gobica'' in lepilni trak potegnjen skozi luknjo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ali lahko kdo nalima sliko ''inekcije''?
1711482169041.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

panica

Pripravnik
6. okt 2007
39
1
8
Jaz nikoli več inekcije..zadnjič na promorki pri 140km/h spustila guma..nekako pripeljem na odstavni pas..
da ne dolgovezim. inekcijo odneslo, trajalo 5sek pa sm se vozil samo še po prazni gumi oz. feltni.
Menjal vulkanizerja (v Sinji Gorici), ker se mi zdi da je to malomarnost pri delu...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Verjetno je stric, ki je prvi zaflikal gumo, slabo pobrusil luknjo (in je ostala scefranina) in posledično injekcija ni držala tako kot bi mogla,.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Jaz nikoli več inekcije..zadnjič na promorki pri 140km/h spustila guma..nekako pripeljem na odstavni pas..
da ne dolgovezim. inekcijo odneslo, trajalo 5sek pa sm se vozil samo še po prazni gumi oz. feltni.
Menjal vulkanizerja (v Sinji Gorici), ker se mi zdi da je to malomarnost pri delu...
Podobno izkušnjo imam tudi jaz. S tem da se mi je to zgodilo v tunelu.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
na zadnja dva: injekcija skozi luknjo brez da snameš gumo al injekcija, kjer ti sname, pobrusi in zvulkanizira injekcijo/čep skozi luknjo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
na zadnja dva: injekcija skozi luknjo brez da snameš gumo al injekcija, kjer ti sname, pobrusi in zvulkanizira injekcijo/čep skozi luknjo?
Tudi jaz mislim, da je to bistvena razlika. Tista od prej, ki je bila narejena med tem ko je bila guma na avtu je očitno puščala, zdaj ko so pri vulkanizerju sneli gumo, pobrusili in kaj vem kaj še, pa upam da bo bolje. To sezono naj še zdrži pa bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Vulkanizira inekcijo?

Guma gor ali dol, postopek obdelave luknje je ENAK!
a rees?
pri prvi, "injekciji" se trak vstavi s šilom, pa malo pomažeš tekočine
pri drugi, se pa vstavi gobica injekcija, pri čemer se prej pobrusi gumo znotraj in tudi pogreje, da se vulkanizira

prva je dr3kop3ko, druga varianta pa drži
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Prejšno zimsko sezono..okt.2022..nezgoda feb. 2024...se pravi slabo leto in pol. oz. vožene 13mesecev ;/

Če guma spusti v 5 sec kot se omenja potem injekcija ni kriva. Da guma spusti tako hitro mora raztrgat celo plastnico, kar se zgodi zaradi drugih razlogov ne zaradi injekcije. Sicer pa vzemite v roke tisti sveder, ki je za "injekcijo" pa naredite luknjo, pustite na miru pa štopajte koliko časa rabi da spusti pod 1 bar (kar je potencialno nevaren tlak). Vam kar povem da bo trajalo par 10 min do par ur. Skratka flikanje lukenj, ki puščajo že tako minimalno je s tem štoflecom čisto legalno, če ne drži itak ne more bit nevarno. Drugo je ker se flika poškodbe ki niso za flikanje s tem, poškodbe bočnic, poškodbe ki so večje od par mm (premer žeblja) .. kar pa tudi jasno piše pri navodilih za uporabo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.851
113
pri taščici
V 10 minutah cez neodsravfan.ventilcek spustis gumo(pritisnes s prstim).. Ne pa cez izpadlo injekcijo.
Seveda pa to ne pomeni da ti bo guma spustila v 10sekundah.
Meni drzi pol leta , dobrih 10kkm. Brez snemanja gume
 

panica

Pripravnik
6. okt 2007
39
1
8
Če guma spusti v 5 sec kot se omenja potem injekcija ni kriva. Da guma spusti tako hitro mora raztrgat celo plastnico, kar se zgodi zaradi drugih razlogov ne zaradi injekcije. Sicer pa vzemite v roke tisti sveder, ki je za "injekcijo" pa naredite luknjo, pustite na miru pa štopajte koliko časa rabi da spusti pod 1 bar (kar je potencialno nevaren tlak). Vam kar povem da bo trajalo par 10 min do par ur. Skratka flikanje lukenj, ki puščajo že tako minimalno je s tem štoflecom čisto legalno, če ne drži itak ne more bit nevarno. Drugo je ker se flika poškodbe ki niso za flikanje s tem, poškodbe bočnic, poškodbe ki so večje od par mm (premer žeblja) .. kar pa tudi jasno piše pri navodilih za uporabo.
Lej jaz sm ti povedal kako se mi je zgodilo..lahko je prej malo začela pušat..ne vem..2-3sek pred nesrečo sem opazil da guma puša in prijel volan z dvema rokama..nato pa je trajalo cca. 5sek ko sem čutil da je guma na tleh..spustil gas in se po dobrem kilometru ustavil na ostavnem pasu..
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
V 10 minutah cez neodsravfan.ventilcek spustis gumo(pritisnes s prstim).. Ne pa cez izpadlo injekcijo.
Seveda pa to ne pomeni da ti bo guma spustila v 10sekundah.
Meni drzi pol leta , dobrih 10kkm. Brez snemanja gume

Ventilček je trd, guma je pa guma, s tem da so vmes križne plasti armirnih vlaken, ki vlečejo luknjo skupaj. Luknja ki jo narediš s tistim svedrom in pilo sama sebe zapira. Sam sem že imel vijak cca 5-6mm v gumi pa je puščala tako da je bilo treba na par dni napolnit, sem odstranil vijak pa je puščala samo še toliko da je na 14 dni rabila filanje.

Seveda ne pravim da je vedno tako. Koneckoncev ti vidiš samo zunanji del gume, znotraj je pa lahko scefrana. Samo čez luknjo v kateri je bil "tujek" ki se jo zaflika z tisto injekcijo ne more it toliko zraka da te ob sodobnih "asistenčnih sistemih" avto precej prej ne opozori da ti pada tlak, tako da ne more bit nevarno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi