Peleti Lespak vs Javor

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
V Biodom 27 peči trenutno kurim pelete Lespak z Verda pri Vrhniki. Ker moram vsak dan čistiti žlindro razmišljam o menjavi za pelete Javor opažne plošče Postojna.
Je kdo že uporabljal oboje pelete in lahko iz prve roke pove kaj o kvaliteti?
Lahko kdo na splošno kako je zadovoljen s temi peleti,.. na vreči je oznaka BeEco Premium pellet A1 100% smreka.

Hvala za pomoč.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
Jaz sem prej uporabljal lespak pelete in nisem imel nobenih težav z žlindro. Je pa res, da jih ne uporabljam več že ene 5. let, sem jih pa zamenjal ravno za pelete Javor. Peč imamo centrometal pel-tec in deluje dost b.p. Žlindre do sedaj pri Javorjevih peletih nisem opazil, pa tudi pepela se mi ne zdi pretirano veliko. Probaj vzet par vreč, pa boš videl, če ti ustrezajo. Jaz zaenkrat nimam pripomb.
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Jaz sem prej uporabljal lespak pelete in nisem imel nobenih težav z žlindro. Je pa res, da jih ne uporabljam več že ene 5. let, sem jih pa zamenjal ravno za pelete Javor. Peč imamo centrometal pel-tec in deluje dost b.p. Žlindre do sedaj pri Javorjevih peletih nisem opazil, pa tudi pepela se mi ne zdi pretirano veliko. Probaj vzet par vreč, pa boš videl, če ti ustrezajo. Jaz zaenkrat nimam pripomb.
Tudi jaz prej nisem imel veliko težav...lani z žlindro, letos pa žlindra + predolgi peleti tako da se peč ugasne...
Hvala za info...jih probam recimo 10 vreč pa vidim kako se obnesejo.
Upam da bo manj težav...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Lespak ne poznam, sem danes izvedel zanje. Blizu so ti še Energija narave, Todraž, Gorenja vas: https://www.lesnipeleti.si/ te kurimo mi v Poljanski dolini.

Prosim za navedbo cene Lespak in Javor peleti. Za Energijo narave je objavljen cenik. Hvala.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Javor 72 x 15kg za 320€ je dobra cena! 4,45€ na 15kg. Ne razumem kaj to skrivajo? Nočejo prodajat? Lespak pa nisem videl podatka, tako na malo napisano. Hvala. Todraž ima po 5,12€ mešane (80% igla., 20% listje), 100% iglavce rahlo dražje.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Aja, pozabil navesti.Mogoče si že bral. Uporabljam kotel Toby, srbska verzija Biodoma, slovenska pamet, čista kopija. Nobene žlindre v šalčki od Todraža, čisto malo pepela,.. Bi priporočil.
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Aja, pozabil navesti.Mogoče si že bral. Uporabljam kotel Toby, srbska verzija Biodoma, slovenska pamet, čista kopija. Nobene žlindre v šalčki od Todraža, čisto malo pepela,.. Bi priporočil.
To bi tudi jaz rad,..da ni žlindre,.. ima kolega tudi biodom, kuri sicer hrastove pelete- in čisti peč 1x tedensko brez žlindre, tudi ko je kuril Lespakove je ni imel,..
Nekaj moram spremenit,.. parametre sem že spreminjal a je bilo isto,..
Bo treba menjat pelete,..
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Mogoče si pa parametre zmešal res. Če bi našel plonkič ali stručkota, ki ima za tistih 105 parametrov podatke napisane, da greš čez, bi jo znal spraviti v red. Zna biti, da menjava peletov ne bo rešitev.
 

Tzigho Zharko

Zelenc'
10. apr 2024
1
0
1
Tudi jaz prej nisem imel veliko težav...lani z žlindro, letos pa žlindra + predolgi peleti tako da se peč ugasne...
Hvala za info...jih probam recimo 10 vreč pa vidim kako se obnesejo.
Upam da bo manj težav...
Podobno izkušnjo imam tudi sam, a ravno z Javorjevimi peleti. Kurim jih sicer drugo leto, lani b.p. letos pa obupno veliko žlindre, "šalčko"/gorišče pelet čistim na par dni, da se ne zapaca. Kratko obdobje pa sem imel kar nekaj problemov z zatikanjem pelet v polžu, ki se je rešilo samo od sebe.