Kriza in recesija

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.763
6.361
113
Treba je zracunat nek "unikat".
Preklada in vertikalna vez pa je v običajnih hišah v 99% dovolj 4xRA14. Pa stremena seveda in zalita z betonom marke 30
To vem se jaz, pa nisem ne zidar, ne projektant..
Ce ti jo pa zida podjetje, katero ima nacrt od projektanta, certifikat od zeleza in betona, nadzorni je clan zbornice, ti pa naredi vertikalne vezi takole.
Naj povem da na videu so vse palce se premikale ločeno.
Torej so bile brez stremen in ne zalite prakticno do vrha.
Objava je seveda izginila, ocitno je izvajalec dovolj pritisnil na avtorja da se je izbrisala.
V obicajnih...v 99% primerov... se ti ves pa nisi zidar...

Hudic rata ko gre nekaj resno narobe in ti stroka pove da se ti je zgodil tisti neobicajni 1%. Ki pa je bil predvidljiv, samo bi morali kakega strokovnjaka vprasat ne pa tebe ali mene.

Kar pa nato prikazujes pa je slaba izvedba projekta. Ki ga (ne bos verjel) izvajajo zidarji. In zdej nam ti utemeljujes da je za racunanje (oz v tvojem primeru se nic ne racuna ampak zidar na podlagi izkusenj kar pove) preklade dovolj zidar, ki se tega ni pravilno izvedel kar so mu drugi na papirju prinesli kaj in kako naj naredi.

Ajej...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
Treba je zracunat nek "unikat".
Preklada in vertikalna vez pa je v običajnih hišah v 99% dovolj 4xRA14. Pa stremena seveda in zalita z betonom marke 30
To vem se jaz, pa nisem ne zidar, ne projektant..
Ce ti jo pa zida podjetje, katero ima nacrt od projektanta, certifikat od zeleza in betona, nadzorni je clan zbornice, ti pa naredi vertikalne vezi takole.
Naj povem da na videu so vse palce se premikale ločeno.
Torej so bile brez stremen in ne zalite prakticno do vrha.
Objava je seveda izginila, ocitno je izvajalec dovolj pritisnil na avtorja da se je izbrisala.
No, ti vogalniki se skorajda ne uporabljajo vec. Zdaj se v večini primerov (95%)klasično opaža in zaliva...
Eurokod za statiko se je v zadnjih letih spremenil in se uporablja krepko več armature kot prej...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Očitno se tudi na hitro da rešiti stanovanjski problem.
Skandinavci so odličen primer.

Tudi na Kitajskem:

As part of those plans, the state is set to become China’s biggest home-builder. The country’s leaders want to construct millions of “social housing” units for low-income households, which cannot be resold like normal commercial units. Such is the scale of the planned construction, social homes will come to dominate overall housing supply by 2030.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Potem pa imaš še stanovanja za kratkoročni najem. Spet vprašanje, če bodo vsi takoj prodajali.

Je pa dejstvo, da zadnji dve postavki dvigujejo cene nepremičnin.
Dejstvo iz gostilne. Daj poguglaj kako je velika omejitev kratkoročnega najema dejansko vplivala na cene nepremičnin v Berlinu, Londonu in New Yorku (v vseh teh mestih moraš živeti v stanovanju, ki ga oddajaš, omejitev le nekaj dni na leto...)

Naj ti povem povzetek: Ni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.410
5.909
113
pri taščici
No, ti vogalniki se skorajda ne uporabljajo vec. Zdaj se v večini primerov (95%)klasično opaža in zaliva...
Eurokod za statiko se je v zadnjih letih spremenil in se uporablja krepko več armature kot prej...
Zanimivo je to da sodec po neki tujo FB grupi konec strmen zavit za 90 ni vec ok za.potresno varnost.
Nosem vec v gradbenistvu, tako da ne vem kako je sedaj to pri nas.
V blizini gradijo šolo, pa mislilm da sem videl se obicajne stremena z 90° kljuko na koncu za prekrivanje stremena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.410
5.909
113
pri taščici
V obicajnih...v 99% primerov... se ti ves pa nisi zidar...

Hudic rata ko gre nekaj resno narobe in ti stroka pove da se ti je zgodil tisti neobicajni 1%. Ki pa je bil predvidljiv, samo bi morali kakega strokovnjaka vprasat ne pa tebe ali mene.

Kar pa nato prikazujes pa je slaba izvedba projekta. Ki ga (ne bos verjel) izvajajo zidarji. In zdej nam ti utemeljujes da je za racunanje (oz v tvojem primeru se nic ne racuna ampak zidar na podlagi izkusenj kar pove) preklade dovolj zidar, ki se tega ni pravilno izvedel kar so mu drugi na papirju prinesli kaj in kako naj naredi.

Ajej...
Izvajajo ga "zidarji"(lastnik je veckrat tu omenjene narodnosti), po projektu, z nadzornim, s certifikati in atesti.
Zidar ki odgovorno zida hiso brez projekta, brez nadzornega, brez certifikata in atesta si take (lahko bi rekli namerne) napake ne bi privoscil..
Katera stavba se bo bolje obnesla na "vrhovnem sodiscu".
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.624
2.458
113
kup modernih besed...folk pa year after živi na svojih prihrankih
Američani poskušajo dojeti, kako se slovenci grejo biznis... kako pride denar in kako ponika... :valjamse: :valjamse: :valjamse:

Pa tile so mičkeni, kako je šele v velikih tajkunskih firmah....

1714402980575.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.763
6.361
113
Izvajajo ga "zidarji"(lastnik je veckrat tu omenjene narodnosti), po projektu, z nadzornim, s certifikati in atesti.
Zidar ki odgovorno zida hiso brez projekta, brez nadzornega, brez certifikata in atesta si take (lahko bi rekli namerne) napake ne bi privoscil..
Katera stavba se bo bolje obnesla na "vrhovnem sodiscu".
Pqc ti trdis da oseba s poklicno zidarsko solo bolje sama zgradi objekt kot z vpletenostjo inzenirjev.

prav.

sam ne v te bedarije okolice prepricevat
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.763
6.361
113
Ne vem katere papirje in ne vem kaj ima to veze s tvojim vrstnikom ki ti bo hiso gradil na podlagi skice.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.010
3.762
113
Ljubljana
hmpg.net
Dejstvo iz gostilne. Daj poguglaj kako je velika omejitev kratkoročnega najema dejansko vplivala na cene nepremičnin v Berlinu, Londonu in New Yorku (v vseh teh mestih moraš živeti v stanovanju, ki ga oddajaš, omejitev le nekaj dni na leto...)

Naj ti povem povzetek: Ni.
Kdaj pa so v teh mestih sprejeli zakonodajo, ki bi omejevala kratkoročne najeme?
New York 2023 - verjetno malo premalo časa, da bi lahko ocenjevali vpliv "The final rules were published February 3, 2023, and take effect March 6, 2023." https://www.nyc.gov/site/specialenforcement/registration-law/registration-rules-and-laws.page
London - ne vlejajo še https://www.london.gov.uk/mayor-dem...event-short-term-lets-damaging-housing-supply

Berlin - zakon da je najem možen zgolj 90 dni letno v hišah z več kot 8 stanovanji je bil sprejet 2018
Statistika

DistrictMitteBerlin
2022 Average Sale Price EUR/m²5.9765.344
2023 Average Sale Price EUR/m²5.8445.105
Difference-2%-4%

Definitivno ni razlike :)

Naj ti povem povzetek: Podatki ne potrjujejo tvoji teoriji - menjajmo podatke?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
No, malo ima apolo prav malo Hanzi. Za samostojno hišo lahko vse zrise arhitekt. Ne potrebuje gradbinca. Posledično dobis tudi armaturni načrt kjer ni prebojev in ojačitev okoli prebojev... Ali manjkajo kakšne vezi...se mi je pa že zgodilo, da je statik predvidel prevec armature, tako na gosto, da bi ves večji agregat ostal na armaturi. Nadzor je zahteval da se držimo načrta ko smo to opozorili. No ko smo zvezali armaturo so ugotovili da pa res ne bo šlo. In smo se enkrat vse skupaj razvezali ter popravili...
Manjko je res kvalitetnih projektantov, takih ki bi imeli izkušnje v operativi. Težava je da iz fakultet pride kader ki ima ogromno nekega visoko teoretičnega znanja nima pa praktičnih znanj. Ta problem je izpostavila tudi GZS. Ampak neuspešno ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Hanzi

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
Kdaj pa so v teh mestih sprejeli zakonodajo, ki bi omejevala kratkoročne najeme?
New York 2023 - verjetno malo premalo časa, da bi lahko ocenjevali vpliv "The final rules were published February 3, 2023, and take effect March 6, 2023." https://www.nyc.gov/site/specialenforcement/registration-law/registration-rules-and-laws.page
London - ne vlejajo še https://www.london.gov.uk/mayor-dem...event-short-term-lets-damaging-housing-supply

Berlin - zakon da je najem možen zgolj 90 dni letno v hišah z več kot 8 stanovanji je bil sprejet 2018
Statistika

DistrictMitteBerlin
2022 Average Sale Price EUR/m²5.9765.344
2023 Average Sale Price EUR/m²5.8445.105
Difference-2%-4%

Definitivno ni razlike :)

Naj ti povem povzetek: Podatki ne potrjujejo tvoji teoriji - menjajmo podatke?
Najem ali prodaja. Eno in isto. Res si dober manipulator
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe