Leče vs. očala

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz


še ena zaprisežena lečarka. Nosim jih že več kot 11 let, je pa res, da jih za na šiht, kjer itak skos gledam u komp, ne nosim, ker se mi začnejo precej sušit. Pa pred leti jih nisem prav vestno ven dajala zvečer, tko da se mi je vse skup vnel in jih skor eno leto nisem mogla nosit za več kot par ur
bonk.gif
Nosim pa acuvue surevue od johnsona (mehke) mesečne že cel čas, pa zaenkrat ob pravilni uporabi ni bilo težav.
Glede bleščanja-oči se morajo navadit sonca. V braziliji sem bla tri mesce brez sončnih špeglov, pa me ni nč kej dost motilo. Enako če že nekaj časa za sonce skos sončne špegle nucaš, pol potrebuješ neki časa, da se navadiš na sončno svetlobo.
Ponoči za vožnjo mam pa tut raje leče, ker so špegli mal spraskani, pa se pol vse neki blešči.

Pa še eno vprašanje za tiste, ki so zamenjali že več znamk-ste to storili brez posvetovanja z okulistom prej, torej na lastno roko ali ste prej kej povprašali?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Sam sem jih menjaval brez posveta z okulistom, seveda sem menjaval le proizvajalce, ne parametrov, ker tisto, kar so mi oni predlagali na začetku, ni bilo kompatibilno z mojimi očmi.
Po enih 4-5 različnih lečah in tekočinah, sem našel pravo kombinacijo.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Jaz sem jih vedno zamenjala brez posvetovanja, ker bazno krivino in dioptrijo vem...se pa vedno znova vrnem k tem, ki jih imaš ti, ker mi še najbolj odgovarjajo..
 

pepy

Pripravnik
3. jan 2008
91
0
6
leče uporabljam že osem let.vedno iste brez problema.lahko tudi spim z njimi bp.jih ne zamenjam za očala nikoli več.uporabljam jih do 15 ur na dan za sedaj vvse ok
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Zaenkrat računalniki za merjenje dioptrije ne delajo dobro in niso natančni.
Ko greš ti k okulistu na pregled si vbistvu sam izmeriš dioptrijo in je predvsem od tebe odvisno če si jo boš izmeril dobro ali ne. Ker doktor ne more vedet kdaj ti vidiš dobro in kdaj ne, on te samo vodi.

Drugače pa je priporočeno na pol leta, isto kot zobozdravnik
smile-1.gif
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Čisto odvisno od tega koliko ostro hočeš videt, od starosti, bolezni itd.
Odraslemu človeku se dioptrija v pol leta ponavadi spremeni, a se zaradi stroškov ponavadi ne odločijo za menjavo.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Definiraj odraslega človeka? Sam pri 22ih letih se ne smatram več čisto za mlečnega (ok, za prav starega tut še ne
tongue-1.gif
).
Ko sem šel nazadnje na pregled (pred recimo dobrim letom) se mi je dioptrija dvignila minimalno - za 0,25 (v enem letu), pa malenkost več cilindra mi je dal gor. Trenutno pa si upam rečt, da čist solidno vidim... ampak, bom šel pa na pregled spet enkrat ko bo čas. Na pol leta pa res ne poznam, da bi kdo hodil...
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
ksz

Eurolens - naročeno 31. jul., prispelo 26.avg., trgano iz kartice takoj.
Pošiljka je prišla iz ZDA (čeprav je na spletni strani omenjana VB, se mi zdi), tako da je bilo na znesek 53€ za 6 parov cca 10€ dajatev.
No, še vedno nekaj ceneje kot pri optiku.
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Čist navadne - Bausch&Lomb Pure Vision, pozabila prej napisat.
Trajalo, ja....
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Za odrasle sem imel v mislih 35+.
Tudi če se ti spremeni za 0.50 še kr solidno vidiš, nekateri tudi pri 1,00 pravijo da "solidno" vidijo. Odvisno je od tega koliko jasno hočeš videt in koliko si pripravljen invesstirat.
 

IziG

Pripravnik
14. mar 2008
44
0
6
Kakšne so bile dajatve? Carina+ddv? Ali samo DDV? Če je bila carina, po kateri stopnji so računalni carino?

Ker jaz sem našel, da je carina na kontaktne leče cca 2.9% (se ne spomnim decimalke). davek je 8.5% na kontaktne leče, če se ne motim??? torej bi na znesek morala plačati max 11% gor?
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jaz sem že več let zadovoljen z Optiko Krstič na Tržaški. Prav hudo prijazni sicer niso, a kvaliteta storitve pravaga take malenkosti.
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Nisem bila jaz naročnica, ampak prijateljica, tako da ne vem natančno (zato izraz "dajatve").
Mislim, da carina, ji bom pa rekla, da mi prinese pokazat račun, pa sporočim.
 

IziG

Pripravnik
14. mar 2008
44
0
6
sem malo pobrskal po TARICU za uvoz kontaktnih leč in je carinska stopnja 2.9%. Ne vem pa zakaj so ji računali 20% DDV, saj naj bi bile kontaktne leče obdavčene z 8.5%, torej po nižji stopnji...
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Dobila račun...IziG, tvoji podatki so popolnoma točni - 2,9% carine in 8,5% DDV - dodatne dajatve so bile skupaj 6,18 € in ne 10€.
 

IziG

Pripravnik
14. mar 2008
44
0
6
Definitivno se potemtakem splača kupovat, vendar je treba premislit, če je bolje naročit direkt iz strani v usa, ki je bila omenjena in izkoriščat nizek tečaj dolarja. Naslednji nakup leč bo definitivno takšen.
 
Nazadnje urejeno: