Multifokalne-Progresivne Kontaktne Leče

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Leče uporabljam že več kot dvajset let,zadnjih deset let imam dioptrijo -5,25,sedaj pa se mi je v zadnjih parih mesecih zelo poslabšal vid na blizu.Kupil sem si progresivne očala,ki jih lahko uporabljam doma za v službo in za razne druge aktivnosti pa niso uporabne zato sem poizkusil z multifokalnim-progresivnim lečami.Tukaj se stvar zaplete.Bil sem seveda pri okulistu,optiku,naročili smo nekaj testnih lečk toda stvar je taka,da z navadnimi lečkami -5,25 zelo dobro vidim na daleč,bliže od 50 cm pa ne več.Z progresivnimi lečkami -5,5(bližinski dodatek High+2,5)pa ne vidim dobro na daleč,tam do enega metra še nekako,dalj je pa kot bi imel preslabo dioptrijo,pa smo že povišali iz -5.25 na -5,5 pa je zelo malo boljše.Sedaj pa ne vem ali bi bilo priporočljivo povečat dioptrijo na -5,75 ali več.Naši okulisti,optiki nimajo pojma,testnih lečk tudi ne dajejo kar tako zato moram naprej experimentirat sam.Najmanj kar lahko naročiš je 3 leče,ki pa stanejo cca 30€.
Do sedaj sem preizkusil
B&L-SofLens
B&L-PureVision
in Air Optix Aqua
razlike med prizvajalci ni.
Zanima me,če ima kdo kaj izkušenj na tem področju?
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kateri del Slovenije si?

En v redu optik je v Miljah (Trst) ..vsaj kar imam jaz izkušnje z njim ... sicer mama še išče prave leče, je pa optik zrihtal testne dnevne, tedenske in sedaj še mesečne. (brezplačno)
Zdaj bo videla katere ji najbolj pašejo. (do sedaj je imela Acuvue Oasis, pa so se z nekim novejšim modelom poslabšale, jih lahko nosi manj časa)

Tako da sem jo peljal k temu optiku, pa je takoj svetoval nekaj različnih za test, da vidi. Ima pa +4.00, tako da jih ni na zalogi in jih more vedno naročat.

Kar se - dioptrije tiče, pa jih je ponavadi precej.

(Studio Ottico > Contattologia Ottica Optometrica, MUGGIA (TS) Via Calle Verdi, 1, 0039 040272628) Govori tudi slovensko.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Hvala za odgovor.Čeprav te nisem razumel kaj si hotel povedat konkretno za moj primer.Ali si sploh prebral naslov teme in kaj je moj problem.Kot prvo,kot vem dnevne progresivne leče sploh ne obstajajo,obstajajo en model 14 dnevnih Acuvue Bifocal ~Johnson&Johnson~toda imajo možnost bližinskega dodatka samo do +2 več ne,ostalo so pa mesečne katere sem opisal v prvem postu.Kot drugo pa pri meni ni problem v plusu ampak minusu.
Mene predvsem zanima zakaj se pri progresivnih lečah tako spremeni dioptrija za na daleč ,da recimo z navadnimi lečami -5,25 vidim na daleč super,z progresivnimi pa z -5,5 še vedno ne vidim razločno.Imam tak občutek kot da bi moral povečat dioptrijo na najmanj -6.Toda ne vem če bo to dobro za moje oči.Konkretnih odgovorov tudi pri okulistu nisem dobil,ker za leče niso ne vem kakšni strokovnjaki na področju progresivnih leč pa sploh nimajo pojma, predvsem so mi uturili neke nove progresivne očala,ki pa so uporabne bolj za upokojence kot pa za moje delo v službi,da ne govorim za kakšne druge aktivnosti.Pri optiku,(kateri mi je šel zelo na roko in sem dobil že tri pare testnih leč) sem bonus nekako že izkoristil,najprej sem preizkusil -5,25 +2(med),potem -5,25 +2,5(high) in sedaj -5,5 +2,5(high),sedaj ne upam več težit za testne leče.Prišli smo tako daleč da je z bližinskim dodatkom sedaj nekako v redu,saj več itak ne obstaja,samo še sedaj dioptrija za na daleč.Bolj me skrbi da tudi z dioptrijo -5,75(+2,5)še vedno ne bi dobro videl na daleč.Za kaj več pa ne vem,če je to potem normalno.Vem da se razmerje v dioptriji med lečami in očali malo spremeni,tudi pri progresivnih in navadnih lečah naj bi bilo tako toda za kaj več pa ne vem.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Glede tvojega primera ..oz. težav mi ni jasno, ker se v leče ne razumem
smile-1.gif


Sem hotel samo povedat, da sem pri zgoraj omenjenem optiku brez težav dobil "testne leče" za poskus, (za cca 2 meseca).

Tako da če si z Obale, ti ne bi bil problem skočit še tam povprašat, o tem kar si vpršal na forumu.( Glede na to da praviš da je pri nas težko dobit testne leče)
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Sem iz okolice Kranja.Saj ne pravim,da jih je težko dobit,toda pri mojem optiku sem jih dobil že tri in še nekaj sem naročeval preko spleta,kjer pa testnih v veliki večini ne pošiljajo,tako da sem bonus že izkoristil,neki optik ti pa tudi ne bo dal kar tako testnih leč,če nisi že prej njegova stranka.Kaj naj mu pa rečem,prvo povem kakšna je moja težava do sedaj in da sem že pri dveh sosednjih optikah preizkušal testne leče sedaj sem pa še k njemu prišel malo preizkusit,da si napravim zalogo za celo leto.
 

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
Jaz sem glede leč zadovoljna z optiko Lara (Logatec ). Pri nas je sicer kombinacija dioptrije in cilindra in so se zelo potrudili.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
In dobro vidiš z njimi,na blizu in daleč?
No tudi sam sem naročil te leče in so še najboljše od vseh,kot sem že enkrat povedal imam dioptrijo na očalih -5,5/+2,0.
Navadne leče ki sem jih prej nosil in še sedaj na daleč super vidim so -5,25.
Te zadnje multifokalne,na katere kot sem rekel še najboljše vidim so pa -5,5/+2,5(na +2 ni bilo bistvene izboljšave na blizu)toda na daleč še vedno ne vidim tako kot z tistimi navadnimi -5,25,mislim da bi moral povečat vsaj še za 0,25.
sprasujem se.gif

Ali lahko poveš tvojo dioptrijo na očalih,oziroma tisto ki si jim jo povedal in potem tisto drugo.Hvala.
Bom jaz tudi poklical na moje-leče.si