cilinder in leče

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Pozdravljeni

A mi lahko prosim svetujete, s katerimi lečami naj kompenziram dioptrijo -4 na -1/160°. Probal sem s -4.25 na -0.75/160°in pa z -4 na -1.5/160°, pa mi ne odgovarjata, saj vid ni popolnoma jasen
redface-1.gif
. Ker pa imam na enem očesu dioptrijo brez cilindra, pač s tem kompenziram slabši vid tega s cilindrom, ampak bi vseeno rad, da bi tudi na to kjer imam cilinder boljše videl z lečami.

hvala za pomoč
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Vid bo jasen, če boš nosil očala.
smile-1.gif


Problem je verjetno v tem, da imaš mehke (torične) leče s cilindri, pri katerih je popolnoma normalno, da ob mežiku slika malo "zaplava". Večina ljudi se ščasoma tega navadi, je pa morda res bolj moteče, če cilindra (in s tem tega problema) na enem očesu nimaš.

Včasih so kot rešitev sanjali tudi o pol-trdih kontaktnih lečah, ampak v 21. stoletju te menda ne bo s tem nihče mučil...

Skratka, pri očalih tega problema ni.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
tako je....imam dnevne mehke torične leče, žal pa brez njih ne morem, saj se vsak dan ukvarjam s športom in tukaj očala odpadejo. A bi lahko zadevo korigiral torično lečo s kakšno netorično in drugo dioptrijo?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Nisem strokovnjak (pojdi vprašat kakšnega dobrega spec. oftalmologa, ki zelo dobro pozna kontaktne leče - ne optika), ampak kolikor vem, ne.

Očala 100% odpadejo? Kaj pa kakšna kompaktna, ki se zelo dobro primerjo ušes/nosu... Matic Osovnikar, recimo, laufa s špegli
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Laufaš lahko, box pa bolj težko.
smile-1.gif

Recimo vsaka igra z žogo je bolj tak...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Laufaš lahko, box pa bolj težko.
smile-1.gif

Recimo vsaka igra z žogo je bolj tak...

Z mehkimi kontaktnimi lečami se da izvajat velika večina športov, tudi borilni športi, to lahko povem iz prve roke...zdaj za box konkretno ne vem, kako se obnese...baje pa jih nekateri sodeč po infromacijah na netu imajo, s tem, da priporočajo tiste za enkratno uporabo, saj zna pri udarcu zleteti ven
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Laufaš lahko, box pa bolj težko.
smile-1.gif

Recimo vsaka igra z žogo je bolj tak...

tako je...la tek ne bi bil problem, pri košarki in nogometu pa mi ne pridejo v poštev
redface-1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.317
1.339
113
Mislim, da je cena cca 2.000 EUR po očesu. S tem da dobro poznam 3 osebe, ki so jo opravile in 2 od treh ponovno nosita očala. Kot 1. ne more odpravit cilindra z operacijo. In pa če imaš to nesrečo, da slabo vidiš na daleč in pa tudi na blizu, potem ti bo ali oboje malo kompenziral ali pa naredil tako, da boš na eno verzijo dobro videl, a zaradi tega ne tako dobro na drugi opciji...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Z mehkimi kontaktnimi lečami se da izvajat velika večina športov, tudi borilni športi, to lahko povem iz prve roke...zdaj za box konkretno ne vem, kako se obnese...baje pa jih nekateri sodeč po infromacijah na netu imajo, s tem, da priporočajo tiste za enkratno uporabo, saj zna pri udarcu zleteti ven

Zelo težko zleti ven, meni je odletela parkrat v 7-8 letih.

Sicer pa ima avtor bolj problem, da ne najde ustreznih leč...
tongue-1.gif
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Mislim, da je cena cca 2.000 EUR po očesu. S tem da dobro poznam 3 osebe, ki so jo opravile in 2 od treh ponovno nosita očala. Kot 1. ne more odpravit cilindra z operacijo. In pa če imaš to nesrečo, da slabo vidiš na daleč in pa tudi na blizu, potem ti bo ali oboje malo kompenziral ali pa naredil tako, da boš na eno verzijo dobro videl, a zaradi tega ne tako dobro na drugi opciji...

Tole ni čisto res... Cena je 2k€ za obe očesi.

in drugič. jaz sem si dal operirat cilindre. pred tem sem lahko nosil samo poltrde leče, ki se jih nisem mogel navaditi. Sem takrat plačal 160kSIT za obe očesi in sedaj lahko nosim mehke leče brez težav. Cilinder mi je padel iz prejšnjega 5 ali 6 na 0,25 (praktično nič), poveča se pa dioptrija. pri meni za približno 2. Dioptrija in cilinder se mi pa v zadnjih 7 letih od operacije nista čisto nič spremenila. Morda imam srečo ampak tako je...

Tako da, če bi se moral še enkrat odločat, bi takoj še enkrat isto naredil!