Težava z očali

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Da si malce sposodim tole temo.

Danes sem dobil nova očala, če se ne motim so to prva s cilindrom, lahko pa se motim. Imam še stara stekla, ki so pa veliko bolj tanka, je mogoče to kak pokazatelj, da prej nisem imel cilindrov? Nova dioptrija je -1.5 in pa -2.25, kolikšni so cilindri sem pozabil, mislim da 0.60 in 0.90....ampak lahko sem čisto mimo.

V glavnem, zdi se mi da sedaj vidim kar slabše, predvsem ob robovih, če gledam na mirujočo sliko, ki je recimo direktno pred mano je vse OK, ampak robovi so pa fajn drugačni, ali pa recimo globina slika...to se mi tudi zdi, da imam težave s tem. Ali pa recimo, če nenadoma pogledam nekaj, kar je v kakšne kotu vidnega polja...potrebujem nekaj desetink, da se slika zjasni, potem pa vidim OK.

Od ponedeljka dalje sem sicer imel ene stare očale, ker sem na teh novih dal menjat le stekla in ker imam takšen okvir ki se namontira direkt v steklo, ga je bilo potrebno poslati nekam in sem bil tako 3 dni brez očal.

Je to normalno in je potreben le čas, da se možgani navadijo na novo sliko, ali naj grem kar jutri nazaj? Ampak kam naj grem..do optika...ali oftalmologa?