Težava z očali

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
(če kdo pozna kaki forum bolj na temu zdravja, naj pove)

Pri novih očalih* sem opazil, da je slika na zunanji tretjini stekla nejasna.
Torej jasno vidim le ravno in malo okoli, proti robu leče pa se zamegli.

Ena možna razlaga bi naj bila, da sem navajen na steklene leče, te pa so plastične. (slišal pri optiku)
Kar se mi zdi čudno. Leča ali ima pravo dioptrioj, ali nima. Kak je lahko "prava, a drugačna" ?

Se da kaj naredit ? Zdaj dejansko vidm le v "tulcu" ravno predse, vse drugo pa je kot da sploh ne bi imel očal.
Za ta denar sem pričakoval malo več...

* - Essilor Crizal Alize (stanjšana in foto) dioptrija -4.00
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
mora bit feler v leči. nosim plastična stekla že precej let, pa ni nikoli kakšnega popačenja na robovih leč.
pri plastiki moraš biti edino bolj patzljiv pri čiščenju in odlaganju, ker hitro narediš rise. kot pri avto šipi.
frown-1.gif


nesi očala nazaj optiku. še bolje, da zamenjaš optika, če trenutni ni sposoben narediti leč...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Saj optik ne dela leče, samo odbrusi odvečen rob
wink-1.gif


Sem bil pri optiku in so rekli, da me pokličejo, ko kaj pogruntajo ...

Glede risov, zadeva bi naj bila ultra scratch-resistant itd (marketing na www.crizal.com)
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Zadnič sem bil pri svojem optiku in pride en starejši moakar in je imel enak problem kot ti. Moj optik ga je najprej uprašal, kje je kupil očala in ko mu je možakar odgovoril, da v Hartlauerju, mu je rekel, da mu je vse jasno. Potem pa je razložil da je trik v tem - pri očalih je težko narediti tako, da bo ostrina vida na vseh koncih leče vedno enaka. Seveda se to pozna pri ceni in recimo Hartlauer lahko na ta način zniža ceno, saj za stekla plača bistveno manj kot en kvaliteten optik, pri katerem bo pravi vidni kot večji kot pri cenejših očalih.

Rešitve baje ni... Ostane edino nakup novih stekel.

Ne rečem, da je pri tebi enak primer, povedal sem le za tega pri katerem sem bil priča.

Koliko pa si odštel za očala?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Essilor, to ni neka juhu firma.
Cena pa... recimo tak : pol plače. Pa ne minimalne.

OK, 380€ , od tega okoli 115 € za okvir. Vzajemna je velikodušno krila razliko do polne cene 413 € (torej so dali 33 €).
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Nisem rekel da je juhu firma ampak po mojem vsak proizvajalec leč ponuja vse od najnižjega razreda do najvišjega... Potem pa je na optiku da izbere najboljše kar je primerno za oči.

Priporočam ti, da greš z očali še h kakšnemu drugemu optiku pa naj še on pregleda kaj bi bilo lahko narobe.

Glede na to, da cena ni nevem kako nizka pa verjetno res leče niso najslabše oz najbolj osnovne. A pa se ti problem pojavlja na obeh lečah?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Vrsho pravi:
Glede na to, da cena ni nevem kako nizka pa verjetno res leče niso najslabše oz najbolj osnovne. A pa se ti problem pojavlja na obeh lečah?
Obeh, ja.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Jaz imam sedaj že druge alize in nimam nikakršnih težav.
Lahko malo več poveš ?

Sicer kolko sem razumel, je Alize samo prevleka, leče same pa so ... pač drugo ime.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pa ti je prav pomeril vid? Imaš morda kaj cilindra?

Kar se pa prask tiče, pet let sem imel plastične leče, očala so padla večrat po tleh, bila slabo odložena itd..., pa ni bilo videti niti ene praske. No, na koncu so mi v diskoteki padla na tla in je folk tacal po tistem celo noč (sem jih šel zjutraj iskat) in so bile leče cele, le iz okvirja so padle, pa tudi oprskane niso bile toliko da jih ne bi mogel nosit še par tednov dokler nisem dobil novih. Steklena so se mi pa prej opraskala in tudi razbila.

Kupujem pa v mestni optiki, za podoben denar kot je bilo zgoraj napisano...
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Jaz sem si pred kratkim kupil nova očala in stekla in imel tudi težavo z privajanjem na novo dioptrijo.
Po enem tednu sem pa opazil da na levo oko nisem tako dobro videl, razen če sem malo nagnil očala.
Zadevo sem reklamiral in so pogruntali da je bilo odstopanje za 10 stopinj (cilindrični kot).

Tako da reklamiraj!
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
zadnjič sem šla z mami zbirat očala zanjo v optiko rugelj na celovški, kjer imajo tudi posebno napravo, ki meri, koliko in kako obračaš oči, ko gledaš levo-desno. Na podlagi meritev ti potem tudi prilagodijo leče. Sicer se da to uporabljati samo pri enih najnovejših (in s tem, seveda najdražjih) lečah za očala, a zadeva je sila zanimiva, predvsem za tiste, ki očala stalno uporabljajo.

Sem pa isto pred kratkim z bratom zbirala očala zanj v optiki v city parku (clarus, al kaj je že) in sem bla čist navdušena nad prijazno postrežbo-model nama je ene pol ure (če ne več) nosil različne modele očal, dokler nisva našla tistih res pravih. Pa še velik modelov majo
smile-1.gif


Sicer pa na temo-leče morajo biti čiste (se pravi, da ni nič megleno ipd), sicer so slabo narejene. Tudi izgovor, da je kvaliteta leč slabša, meni ne bi zadoščal. Sem špeglar že od otroštva in sem mela pomoje že praktično vse kvalitete leč, pa pri nobenih ni bilo takih problemov. Še zdaj, ko mam že kar enih praskic na steklih (bo treba počasi zamenjat špegle madona
bonk.gif
), čisto normalno vidim.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, essilor je kar kul firma. Ni Carl-Zeiss, ampak... prejšnje, ki sem jih imel so bile nevemkaj, pa se zdajšnje od essilorja bistveno bolje držijo, oziroma, jih še nisem uspel opraskat
grin1.gif


Če misliš, da je na optiku samo to, da ti šipo obreže se motiš. Od njega je odvisno vse, ker edino on dela na roko - tam kjer ti leče dejansko izdelajo jih računalnik ne bo dal naprej, če jih ne bo dobro naredil. POMOJE ti je narobe/slabo pomeril razdaljo med očmi in zato vidiš popačeno. Pejdi ga vprašat, "kaj je zdej to", ker za tak denar, maš da vidiš kot je treba
smile-1.gif



lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Aha, me je zdaj optik poklical : Leča ima pravo dioptrijo le v centru, proti robu pa se manjša.
To je baje standard pri stanjšanih plastičnih lečah.
Lahko bi omenil preden sem kupil ...
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Ne razumem ljudi, da ne gredo k družinskim optikom. Sam se držim načela, da grem vedno k družinskim firmam, ker so bolj zainteresirani, da je stranka zadovoljna kot razne večje firme, kjer si samo številka. Pa naj je to optik, avtoservis ali pa kaj drugega.

Essilor in Zeiss pa imata cenovni rang in je odvisno, kaj vse vzameš na šipi.

Na očala se absolutno ne smeš navajati, ko jih dobiš in daš gor, mora to biti to kar rabiš. Če so kakršnekoli težave je bila narejena napaka pri meritvi, naročanju, izdelavi.

Na vsake toliko je lahko tudi odstopanje pri dioptriji same šipe, ki se zgodi pri izdelavi, samo dober optik tako preveri vsake šipe, ki jih dobi in šele nato vgradi v okvirje.

Je pa na našem trgu zadnje čase veliko kitajske robe, tako okvirjev in šip. Tako, da bodite pozorni kaj dobite (dopuščam možnost zavajanja s strani prodajalcev).

Morate tudi vedeti, da vsak ki ima optiko ni rečeno, da ima mojsterski izpit saj včasih ni bilo potrebno tega za odprtje optike.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Barabe!

Probaj se zmeniti (beri: izsiljevati dovolj dolgo), da naj ti dajo magari navadne mineralne (odvisno sicer od velikosti leč, jaz imam precej več dioptrije, pa še vedno nosim takšne leče, ker plastiko takoj uničim)... Za vrnitev $$ bi moral verjetno pa cel plac dobesedno okol obrnit, pa še ne bi pomagalo...
crazy1.gif