Leče vs. očala

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Smo naročili na Eurolens (prijateljica, sama imam še zalogo).
V ponedeljek je bil kao zadnji dan glede na rok. Bo počakala do začetka nasl. tedna, potem se zateži.
Seveda imam namen poročat sem gor, če je OK in kakšni so bili timingi. Javim po 8.sept., ker do takrat me ni (grem v tople kraje
cheer.gif
)

Tisto bleščanje - ja, meni je moteče - razlika je opazna, sploh če so oči utrujene. Ponoči, sploh če je še dež, ful rajši vozim z očali. Ampak pač prilagodiš optične pripomočke situaciji
grin1.gif
.

Pa, Odisej, go for it, že zarad športa se ti splača, samo na začetku res vztrajaj, ne obupat - kot je pisal ynos, začetki so lahko strašni - moj osebni rekord je 45 min za dobit lečo ven (eno!
uf-1.gif
).
No
evil.gif
.. (resno zdaj: od tam ven se jo dobi precej lažje, kot bi si mislil)
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Kakor gledam cene, je kar ceneje, ponudba pa zelo široka... če se ne javi kdo prej, in se bom jaz opogumil za prehod na leče, bom definitivno od tam naročil kdaj. Sem nagnjen k internetnemu nakupovanju
grin1.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Citat:
Uporabnik ynos pravi:


Ni boljših kot Johnsons 14 dnevne - OASYS. http://www.lecka.si/artikel.php?id=193&sid=13

Ne čutiš jih notri...so čisto mehke in tanke... ne menjam več.

Že nekaj časa si tudi jaz ogledujem Acuvue leče, rada bi "lažje" leče kot so moje in bolj vlažne. Pri meni se mi zdi je največji problem suho oko, pa se mi zdijo tele Johnsonove dobra opcija...Sploh glede na to, da sem večino dneva za računalnikom (služba + potem še doma)...

Kar se pa bleščanja tiče - ko nisem uporabljala leč, sem šla bp na močno sonce...malo se mi je bleščalo, ampak je šlo. Z lečami doživljam pravo "razsvetljenje", ne morem it brez očal na sonce. To je mogoče ena od slabosti leč - sploh npr. pri vožnji z avtom zvečer zna biti moteče (ko ne moreš vozit z očali).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
to za leče pa sonce pa nisem vedel. Sem mislil samo, da sem se tako razvadil na sončna očala, da jih moram non stop nosit.

Dejansko je težko biti na močnem soncu z lečami.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, no tole bleščanje mi ni najbolj, a če je to edina slabost... pomoje si jih bom privoščil ko naredim izpite do konca za nov letnik (jebiga, če se za žurke najdejo brezvezni razlogi, bo pa za zdravje tudi kakšen
tongue-1.gif
). Zdajle konkretno sem malo na tesnem s časom, ampak pomoje bom res kar šel... pa še v tujini gledano, sploh niso tooolk drage (v primerjavi z očali)

Hvala za enkrat vsem, se oglasim ko (če
tongue-1.gif



Lp
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Ja, vsaj meni se blešči ponoči veliko bolj, kot z očali.

Ja, tudi pri meni je enak problem: tema + dež = grozno bleščanje na cesti
uf-1.gif


Drugače nosim poltrde leče...zdržijo mi cca 2 do 3 leta. Moje oko jih zelo dobro prenaša...in zato še nikoli nisem poskusila kakšnih drugih leč. Me pa v zadnjem času mika, ker je tolikooo ponudbe!
Ven jih vzamem vsak drugi večer približno, dam v Aosept...in nosim dalje.

Tole si kar preko spleta naročate? http://www.lecka.si/artikel.php?id=193&sid=13
Je res taka razlika napram ostalim lečam, da se mi jih splača sprobat??
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Je razlika med ostalimi mesečnimi in temi. Tako, da bi mogla biti tudi med tvojimi. Oasys so super.

Prek neta je najlažje. Jaz si jih kar na šiht naročim, dobim drugi delovni dan ponavadi...pa še najceneje je (poglej par strani, ker so razlike v cenah)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.014
9.163
113
40
MB
ksz

evo še en tu, ko me očala izredno motijo pri raznih aktivnostih, po drugi strani si pa ne predstavlam da si tiščim nekaj v lastno oko
d055.gif


ampak bo treba probat slej al prej
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
vprašanje malo izven teme...
Kako pogosto ste naročeni na pregled pri okulisti? Jaz sem dobil pred 3 meseci na novo očala, -1 samo na eno oko, pa nič drugega, tako da ne vem več nič. Poleg tega se mi zdi tisto pregledovanje dioptrije pri zdravniku "kr neki". Mašina je pokazala čisto nasprotje napram tistim fizičnim očalam z menjavo leč.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Je razlika med ostalimi mesečnimi in temi. Tako, da bi mogla biti tudi med tvojimi. Oasys so super.

Prek neta je najlažje. Jaz si jih kar na šiht naročim, dobim drugi delovni dan ponavadi...pa še najceneje je (poglej par strani, ker so razlike v cenah)

Torej so na tej strani, ki si jo prilepil, najcenejše?

Ja, res bom poskusila... sicer pravijo, da so za večje dioptrije bolj priporočljive poltrde leče... ampak če vsi že nosijo mehke, bom poskusila še jaz
evil.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mehke so suuupeeerr....potem ko se jih navadiš
smile-1.gif


Lahko traja 10 minut ali ap en mesec...ali pa nikoli.

Jaz sem se jih hitro. Imam mesečne, nosim jih en mesec in pol, ampak jih ponoči jemljem ven. Tako je tudi mišljeno.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jst hodim k optiku na pregled cca. enkrat na leto do dve. Nisem menjal še nevemkoliko leč na očalih, ampak recimo ko se spraskajo, ko ne vidim več dobro, se naročim. Prav k zdravniku v zdravstveni dom nisem še nikoli šel, ker čakalne vrste so dolge, pa zaenkrat sem si še lahko privoščil samoplačniški pregled in tudi očala.
Sicer pa, ti ni nič rekel, kdaj se "spet oglasi"?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Je razlika med ostalimi mesečnimi in temi. Tako, da bi mogla biti tudi med tvojimi. Oasys so super.

Prek neta je najlažje. Jaz si jih kar na šiht naročim, dobim drugi delovni dan ponavadi...pa še najceneje je (poglej par strani, ker so razlike v cenah)

Torej so na tej strani, ki si jo prilepil, najcenejše?

Ja, res bom poskusila... sicer pravijo, da so za večje dioptrije bolj priporočljive poltrde leče... ampak če vsi že nosijo mehke, bom poskusila še jaz
evil.gif

Ne vem točno, nisem naročal že pol leta. Moram ta teden.

Drugače pa naročam že 2 leti tu - http://www.optika-pirc.com/

Vedno korektni, vedno dostavljeno tako kot je treba. Naročam pa kar po telefonu.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
vprašanje malo izven teme...
Kako pogosto ste naročeni na pregled pri okulisti? Jaz sem dobil pred 3 meseci na novo očala, -1 samo na eno oko, pa nič drugega, tako da ne vem več nič. Poleg tega se mi zdi tisto pregledovanje dioptrije pri zdravniku "kr neki". Mašina je pokazala čisto nasprotje napram tistim fizičnim očalam z menjavo leč.

Baje ni dobro, če mine več kot leto dni med pregledoma.... sicer pa sam hodim na 12 do 18 mesecev...
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Nič mi ni rekel, meni pa se prav ne ljubi klicarit, ker danes to zgleda kot da bi nekoga prosil za neke usluge, ki mi jih je pravzaprav dolžan. Tako se sploh preveč ne uznemirjam.

Kar se pa tiče optikov s.p., nisem glih prepričan, če obvladajo situacijo glede "nege" oči bolj kot doštudiran gospod doktor, poleg tega, a nimajo pri zdravniku neke evidence in popisa mojih bolezni?
Če ne bom kar poklical in se naročil.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Greš k optiku, ki ima hkrati okulistično ambulanto.

Jaz sem bil enkrat pri Optiki Rugel, enkrat v Bežigrajski pasaži. Oboje na nivoju.

(Prva sicer vredu, vendar malo živčna...pri drugem sem dobil free par Oasys in skrb za stranko z 10-ko, z eno veliko grajo. Kljub temu, da sem bil naročen npr. ob 14:00, sem čakal še 1 uro, da sem prišel na vrsto)
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Kot so že napisali... tudi pri "optiku s.p." te mora pregledati oftalmolog, torej zdravnik.

Glede tvoje kartoteke... ne vem točno, zakaj bi sploh rabili popis tvojih bolezni. Sploh za predpisovanje leč. Če bo pa kaka nejasnost, pa lahko vedno okulist pokliče tvojega osebnega zdravnika (če slučajno ti ne boš česa vedel).

Edini minus je, da si pri optiku samoplačnik all the way. Pri koncesionarju / v zdravstvenem domu / okulistični kliniki ti država šenka okoli 30 evrov za nakup očal vsake dve leti. Ni ravno veliko... nekaj pa je. Če se ti gre samo za leče, je pa popolnoma vseeno.