Krediti po 1.11.2019

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.021
113
a ti bereš kar pišeš?
700k janezov nej zapre trr v NLB. in kaj bo pol? bodo denar nosili francozom, špancem, nemcem, rusom?

a se kdo od vas zaveda kaj je banka za domače gospodarstvo in kaj je banka v sistemu kroženja denarja? serjete, ko da ste jedli pokvarjen ričet.

Saj verjetno veš da je slovenske samo še 1/4 NLB. Sicer pa je še meni za tistih 40 milijonov dobička ki ga letno prinese v blagajno. S tem denarjem ne bomo nikoli dokapitalizacije pokrili. Kar se pa kredita tiče če ga pri Italijanu dobim 20 jurjev ceneje si lahko NLB nekam vtaknejo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
a ti bereš kar pišeš?
700k janezov nej zapre trr v NLB. in kaj bo pol? bodo denar nosili francozom, špancem, nemcem, rusom?

a se kdo od vas zaveda kaj je banka za domače gospodarstvo in kaj je banka v sistemu kroženja denarja? serjete, ko da ste jedli pokvarjen ričet.

Damaca banka je super. Domače vse je super. Čimvečja samozadostnost s samoodlocanjem je super. Koliko mi to znamo in kako se lotevamo pa ni več tako zelo super. Se strinjam, ampak leta 2019, kadarkoli slišim besedo "domače", pa naj bo to za gospodarske subjekte, hrano ali pa bilokaj, se za tošl primem. Zadaj je dostikrat kaj drugega kot pomembnost domačega.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.989
3.748
113
Ljubljana
hmpg.net
če ne zanmo voditi domače banke, to še ne pomeni, da domača banka ni dobra.
Če bi bilo to povsem neskladno s kapitalistično miselnostjo in povsem enučinkovito, bi morda Nemci že kaj storili z lastništvom v svojih bankah. PA jih očitno ne moti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Jaz bi drugače preverjal kreditojemalca, tako kot so mene, pa kljub temu nisem dobil kredita.
2002 sem kupil 5 in 10 letne lote nsvs. Do 2006 sem vse obveznosti 18. plačal preko travnika, pa mi niso dali "premostitvenega kredita" za eno leto ko bi dobil izplačane 5 letne lote.
Tajkuni pa so mio dobivali na klic med malico. Seveda jih niso nikol vrnili.
Tista nsvs se mi je zdela dobra opcija. Na tak način tudi ljudi "prislis" da kupijo Samsung A namesto S.
In če je bil človek x let redni plačnik varčevanja, me ne zanima koliko ima plače za kredit. Oziroma ga vsaj ne bi tako rigorozno omejeval kot se sedaj omejuje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Dokler toliko Janezov nosi svoj denar v NLB (skoraj 700k aktivnih komitentov fizičnih oseb), potem je NLB družbeno dobro kakorkoli obrneš. Kar Janez lahko naredi poleg sank debat kako bi ganz NLB v 5 minutah v red spravil, je to da bi prestavil svoj trr drugam. Solidarno in v družbeno dobro bi to lahko naredilo vseh 700k Janezov in ne bi bilo nič več za ukrast.

Zakaj bi to naredil če se je doslej zame izkazala vsakič za najboljšo izbiro?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ksz

Kwa pa vem, težko je stare grehe za nazaj popravljat. Vedno boli. :(

Nekoč smo imeli osnovni princip, kjer se smeš zadolžiti največ do 1/3 plače. Tudi če si ga zasral in fasal kazen, so ti smeli trgati od plače največ do 1/3. Prav tako pri alimentaciji.
Potem je prišel Drnovšek, z doktoratom ( :confused: ), ki je v "smislu socialnega miru" marsikaj sprostil, krediti so bili zraven.

In tako se je začela Slovenija pufati brez meja. Če smo prej živeli z zdravo mero, so sedaj bile naenkrat dovoljene sanje. Prej se domala nikoli ni naredilo, da bi te deložirali in vzeli bajto - danes je to vsakdanjost. :(

Sedaj pa pojdi popravljat stare grehe za nazaj, tako da ne bo bolelo ! Kdo zna to pospraviti na neboleč način?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Precej resničen
 

Priponke

  • FB_IMG_1572677512306.jpg
    FB_IMG_1572677512306.jpg
    75,1 KB · Ogledi: 154

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nsvs je bil del v mozaiku, ki ga pa država ni realizirala do konca.
obresti so bile dobre, pogoji jasni in strogi. ideja je bila ena, vplačuješ lote, dobiš kredit ugodno, kupiš stanovanje. spomnim se para, ki je vplačeval 11000 sit vsak. po 5 letih sta dobila ven denar, prosila za kredit in..clio je padel, stanovanje ni šlo.

z nsvs je država omogočila masovno varčevanje po pogojih, mogoče celo vračilo obresti, če ni šlo namensko, ampak to ni slabo. slabo je, da potem ni omogočila uporabe tega denarja, ampak je trgu dala vedet, da se sprosti denar in gredo cene lahko gor. tistih nekaj stanovanj, ki jih je gradila za nsvs in podobno, pa so uspešno razgrabili v veliki meri tisti s polnimi žepi.

torej mozaik bi bil varčuj v nsvs, kupi državno grajeno, namensko, ali najemi in kupi pozneje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
softi
to je pa res, kar sem pisal tudi sam. Tudi meni niso dali kredita, niti v višini privarčevanih sredstev.
Hočem povedat da je to dober način predvsem za tiste ki so ful nesrečni če niso čisto blizu izrednega limita. če pa so slučajno dan ali dva po plači v plusu pa so cel vikend v shoping centru...
In taki najbrž ne bodo nikol 100 jurjev zbral, kljub temu da bi imeli 5 jurjev plače.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
nsvs je bil del v mozaiku, ki ga pa država ni realizirala do konca.
obresti so bile dobre, pogoji jasni in strogi. ideja je bila ena, vplačuješ lote, dobiš kredit ugodno, kupiš stanovanje. spomnim se para, ki je vplačeval 11000 sit vsak. po 5 letih sta dobila ven denar, prosila za kredit in..clio je padel, stanovanje ni šlo.

z nsvs je država omogočila masovno varčevanje po pogojih, mogoče celo vračilo obresti, če ni šlo namensko, ampak to ni slabo. slabo je, da potem ni omogočila uporabe tega denarja, ampak je trgu dala vedet, da se sprosti denar in gredo cene lahko gor. tistih nekaj stanovanj, ki jih je gradila za nsvs in podobno, pa so uspešno razgrabili v veliki meri tisti s polnimi žepi.

torej mozaik bi bil varčuj v nsvs, kupi državno grajeno, namensko, ali najemi in kupi pozneje.

OK. Napisano sicer drži, ni pa bil noben nategnjen. Vsi smo dobili denar ven in kdor je hotel, ga je tako ali drugače vrgel v cegle. Preudarnejši so itak varčevali še dodatno, ker je bilo jasno, da tudi pri vplačilu max števila lotov na koncu na kupu ne bo resnega zneska. Drugače je bilo pa razmerje donos/tveganje precej dobro, če se prav spomnim in kar nekaj nas je šlo v to primarno zaradi razpršitve vlaganj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in softi

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
drži. ampak namen nsvs, nacionalne stanovanjske varčevalne sheme, je bil bojda reševanje stanovanjskega problema, ki pa ga je reševal posameznik na prvi stopnji. druga in tretja, gradnja, najem, prodaja, ki bi morali biti še rešeni s strani države pa so zaspali.

če bi dodali še to, bi bil projekt odličen, tako pa je to bilo samo dobro varčevanje.