Ko se zjutraj prebudiš in...

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem pogledal v mojo polico in me pride kasko za 4 leta staro Elantro, 122€, kraja pa 40€. (novonabavna vrednost je 14000€). Imam pa max. popuste
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:
Ti govoriš verjetno premije z 50%.
Ja, sorry. Sicer niso 50%, so pa že skoraj tam.

Za 1200 EUR samo kasko (brez ostalih kombinacij) mora biti pa nov avto že precej vreden, pa ti skoraj brez popusta. Torej verjetno govorimo o 50+k EUR.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
ksz....

jeba to.... zato pa bom vedno mel vse serijsko in grdo na avtu hehehe
 
Nazadnje urejeno:

GFors

Pripravnik
12. okt 2007
406
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:Dajat kasko (proti kraji) na takem avtu, ki je star 8 let je popolna norija. Poglej raje klko pride letna premija...
Cca. 200-300 EUR kasko in še enih 50 EUR proti kraji. Pa verjetno je na starejši avto še popust. Je za razmislit.

Za 5let staro Fiesto pride kasko 180 EUR, s tem da pride kraja še 20 EUR. Meni je računica dosti jasna.

Ti govoriš verjetno premije z 50%. Sem imel pred leti A3, ki je bil podoben rang kot ta Golf in me je kasko stalo 170 jurjev (brez popusta). Zdaj plačam za moj avto 1200 evrčkov samo za kasko, tako da tvoje cene ne morejo držati.

Konkreten primer mojih avtov:
- Civic VTI star 10 let - 250€, v kar je zajeto kraja (celega avta ali kakšnega dela npr. feltne), vandalizem, toča, vlom, parkirišče in še kakšna zadeva, ki sodi v ta sklop, brez plačila odbitne franšize in malusa. 50% bonus
- F Punto l. 2002 - 160€ in 30% bonus (ista kombinacija kot zgoraj)

Finta je, da vzameš 16% odbitno franšizo, kar pomeni, da če imaš škodni dogodek s plačilom odbitne franšize, seveda sam kriješ škodo. Ampak ker se meni osebno gre, da mam pokrite stvari, ki sem jih zgoraj naštel, se mi splača.

Mogoče pa komu prav pride
wink-1.gif


Škoda za frendovega golfa.
crazy1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Audi A4ka MPC 40k€ , 50% bonusa, Super AK , AO+, obvezno .1.050€ .

Tako da za starejša vozila pride zagotovo krepo manj,sploh če je samo kraja ( brez paketov divjad,park,stekla,etc...).
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:
Avto ima tovarniški alarm, ki se ni sprožil.
Dajat kasko (proti kraji) na takem avtu, ki je star 8 let je popolna norija. Poglej raje klko pride letna premija...
Sicer pa.. ker je debata zašla popolnoma v glupo smer, se mi več ne da oglašat.
Okej, vzamem nazaj, ker je očitno avto imel alarm.
Ampak pri vsem tem vandalizmu nad avtom (konktretno zvita vrata, postavljanje avta na tla), da se tovarniški alarm ni sprožil?
crazy1.gif

V takem primeru (če je vse kar praviš res) bi bilo treba očitno tožit tovarno FauVe, ker tako gnilega alarma noben ne rabi.
rolleyes-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik VAG pravi:V takem primeru (če je vse kar praviš res) bi bilo treba očitno tožit tovarno FauVe, ker tako gnilega alarma noben ne rabi.
rolleyes-1.gif
Serijski alarmi so dobri za kakšne džankije in vaške pijančke. To je pa to.
Edino kolikor toliko učinkovito je naknadna vgradnja kakovostnega alarma, pa brez oznak na šipah oz. z oznakami kakšnega drugega alarma.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Serijski alarmi so dobri za kakšne džankije in vaške pijančke. To je pa to.
Edino kolikor toliko učinkovito je naknadna vgradnja kakovostnega alarma, pa brez oznak na šipah oz. z oznakami kakšnega drugega alarma.
To mi je popolnoma jasno, ampak avto na sliki je bil konkretno premikan (položen na tla), vrata konkretno zvita, lopovi so šarili po notranjosti avta, pa da se alarm ni oglasil?
sprasujem se.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Hm...tile navadni alarmi so res tako, da delujejo samo na kakšno odklepanje vrat. Senzor premika nimajo vsi. Ampak...že tist majna kapsula z živim srebrom bi verjetno tukaj dosti naredila, a kaj ko lastniki rajši kupijo orenk felne in gume, kot pa dajo za kaj pametnega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
To mi je popolnoma jasno, ampak avto na sliki je bil konkretno premikan (položen na tla), vrata konkretno zvita, lopovi so šarili po notranjosti avta, pa da se alarm ni oglasil?
sprasujem se.gif
Torej, napisal sem, da serijski alarmi so zanič, ne zato, ker ne bi bili kvalitetni, temveč zato vsak ne ravno prvič in začetni amaterski lopov ve, kako na lahek način onesposobit tak alarm. Kej bolj jasno?
grims-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
mam serijskega z senzorjem nagiba, z senzorjem notranjosti, senzorjem padca napetosti, senzorjem odprtih vrat in senzorjem tresljajev. pri takem nevem če ostane tih.
mater samo senčnik za sprednjo šipo se mi premakne ko oni prisesek spusti in se avto dere.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
A je res tako težko narediti alarm, ki ga ni mogoče onesposobiti brez da sprožiš kakšnega od senzorjev, če je alarm seveda armed?
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ja.

A je tako zelo težko naredit operacijski sistem, katerega se nebi dalo ilegalno kopirat?
smirk-1.gif
Z alarmi je podobno kot pri programski opremi. Za nekoga bo dovolj, da na zgoščenko napišejo, da je prepovedano kopiranje, za drugega je potrebno zaklenit s serijsko številko, za profija pa je vseen ali je zaščiten ali ne.

 
Nazadnje urejeno:

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Morda kak članek, kjer je razloženo kako profiji onesposobijo alarme?

Primerjava s programi je žal bolj švoh.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Morda kak članek, kjer je razloženo kako profiji onesposobijo alarme?

Primerjava s programi je žal bolj švoh.
Po moje je samo mislil kot primer, da svet pač ni popoln.
Ni popolnega alarma. Ni popolnega avta. Ni popolnega politika. Ni popolne ženske ...
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Ziher so se tega golfiča lotili profi tatovi ja, z hi-tech opremo, ki bi onesposobila najboljše alarme.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Morda kak članek, kjer je razloženo kako profiji onesposobijo alarme?

Primerjava s programi je žal bolj švoh.
Po moje je samo mislil kot primer, da svet pač ni popoln.
Ni popolnega alarma. Ni popolnega avta. Ni popolnega politika. Ni popolne ženske ...
wink-1.gif

Ni tako veliki problem naredit takšne programske opreme, avta...

Samo v primeru prometne nesreče se mora avto takoj odpret
wink-1.gif