Novi Mercedes C63 AMG S - dragulj ali razočaranje?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Da še tukaj malo povprašam in sicer me zanima, če se vam zdi, da je smer ustrezna, kam nas zakonodaja in avtomobilski proizvajalci peljejo.

Najnovejši Mercedes C63 AMG S, ki po tehničnih podatkih “prežveči in izpljune” predhodnika.
Avto, ki je bil včasih sinonim za divjaka in je razvajal s hromečim zvokom osemvaljnika, ima po novem 2.0 turbo štirivaljnik z dodatkom elektromotorja in baterije. Postal je pravi debeluh s težo čez 2100 kg, zavorami, ki jih ni možno dozirati, ker so “spužvaste”, volanom brez občutka in 600+ KM ZA 10 SEKUND. Izjemno zabavno in varno, ko ti sredi zavoja izpuhti precejšen del konjev. In ob vsej tej eko tehnologiji, ki naj bi zagotovila nižjo porabo, je bila le ta praktično enaka kot pri BMW M3.
Je to korak predaleč?
Kdor me pozna, ve kaj si mislim o najnovejših vozilih, ampak ob tem kvazi AMG vozilu sem ostal popolnoma brez besed, saj avtomobili, ki so bili včasih sinonim za avtomobile namenjene avtomobilskim navdušencem, očitno postajajo samo še statusni simbol za vožnjo v službo in nazaj.
Priporočam ogled celotnega videa. Pohvale tudi novinarju, ki je jasno podal tudi negativne lastnosti in jih ni ''zapakiral'' v marketinški celofan.

 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Vozil. Februarja na Mallorci, na predstavitvi novega E-ja. Res da nismo bili na dirkaliscu, ampak meni top avto, ker je zame vrhunski kompromis med daily car in avtom za dirkat.
IMG_0325.jpegIMG_0326.jpegIMG_0337.jpegIMG_0336.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: vincent

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Ko bi vsaj oznake spremenili! včasih se je vedelo kaj je 45 amg ali 63 amg, ali 300, 320....
isto BMW, oznake, ki povedo približno!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Kamele0N

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Jaz razumem, da so bili pri mercedesu v duhu časa (oz. evropskih birokratov) malo prisiljeni v kompliciranje s tehniko. In avto kot celota ne bi bil slab, če bi zanj izumili ustrezno oznako (c63s nikakor NE). Najhujši je pa 330l prtljažnik pri karavanu. Kot bi lokalni fantje v soboto dopoldne v garaži nekaj skup zmetali, da vidijo, če se da, popoldne pa akcija piknik s čevapi pa pivo. V ponedeljek pa v produkcijo direkt.

Sram naj jih bo najbolj pa tistega, ki je to požegnal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.986
113
Men tudi ni jasno kaj je namen tega avtomobila. Naredili so tehniko, ki je 100% bolj pokvarljiva, že iz vidika količine tehnike. Proizvodna cena tudi ni za to manjša, kot bi raje vgradili en 6 valjnik brez hibridne tehnologije. Vse samo za to da na papirju pokaže pol deci manjšo porabo. Bedaki pa to kupujemo.
Da ne omenim koliko pol tone več teže prinese k slabši vodljivosti, obrabi gum in bremz.

Saj ne da bi kdaj kupil tole mečko, smo vsi proizvajalci gredo po tej poti. Rabili bomo pa 30 let da bomo pogruntali da je to fail.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Matey

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
sej tole je itak nišno, da pač imajo v portfelju. normaln z denarjem tega ne bo kupil.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.986
113
30 let!?

Sej že zdaj vsi vemo da je to totalni fail. Res ne rabimo 30 let.
Bruseljske brihtole vsaj 30, če ne več.

Ampak glej. Vsak pameten pogrunta da je karavansko vozilo daleč najboj uporabno, za družino in nasploh. Poglej pa kaj se kupuje... SUV-ji. Nepraktični, neudobni z še višjo porabo kot normalen avtomobil. Zakaj? Ker jim trg to servira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Avtomobilski proizvajalci se prilagajajo željam (bolje rečeno zahtevam) politike. Politike, ki jo mi volimo. Politika pa se tako odloča, ker nas je večino prebivalstva pasivnega, ekstremisti pa se hodijo lepit na avtocesto. In potem jim politika poskuša ustreči. Naslednjič, ko "zeleni" naredijo nek ekstremni podvig, moramo imeti v mislih, da naredimo kontra akcijo. Sicer bomo čez 20 let lahko hodili samo še peš in bosi.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Moteče je predvsem, da evropska politika v imenu zelenga povzroča še več okoljske škode. Primer super težki električni avtomobili, razni start/stop sistemi, "pametni" ventilčki itd. Vsaka "rešitev", ki naredi še večjo škodo nekje drugje.

Proizvajalci se samo prilagajajo pravilom in omejitvam.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Zato je pa zdaj (še) čas da si nabavite kakšno relikvijo.

Si predstavljate kako bo imet v lasti kakega 911 al pa neki s tapravim V8, čez 10-15 let, ko se bodo okol vsi prevažali samo še v nahajpanih golf vozičkih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
V vsakem primeru te lahko uničijo in ti bodisi prepovedo redno uporabo, ali pa zabelijo letno registracijo, kar bi znalo biti kar kmalu tudi pri nas.
Sorodnik je delal res samo nekaj 1000 km letno v Nemčiji za turistične vožnje in je imel čudovito ohranjeno opel manto 2.0. Potem pa je obupal, prodal in kupil trivaljni mlinček za tiste km. Enostavno predraga registracija zaradi euro norme stare mante.
Ko bo večina samovoznih vozil, bo tako ali tako potrebno narediti nek "red" in na resnejših cestah dovoliti samo popolno avtomatiko. Dvomim, da bo šlo drugače zaradi nepredvidljivosti človeka. Ne bo to še ravno jutri, bo pa.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Res je, me je strah tega, da se bojo spravili z nekimi "eko taksami" na stare avtomobile.

Ampak za vsak slučaj sem pa vseeno začel glancat pa rihtat starega opla. Da ne bo slučajno segnil. Bi blo fino, da preživi te zblojene čase supertežkih hibridno-električnih spak. Vsaj do takrat, ko bojo dejansko uporabni.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Novega AMG-ja težko komentiram, ker nisem klientela za tak voz (prepocenipress). Mi je pa zanimivo, zakaj niso šli vsaj na 5 ali 6-valjni motor (nisem pogledal videa v celoti, če to razloži)? Tisto vsaj še da nek zvok od sebe, pa mislim, da Mercedes še ima v ponudbi kaj drugega kot 2.0 4-cyl.

Daily driver oz. statusni simbol za v službo? To je marsikje že passe, danes je statusni simbol, kako klošarsko lahko prideš "zrihtan" na šiht in imaš še zmeraj službo :p