Kako odvrnit mačke, da skačejo po avtu?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem...

Kot naslov pove, ima kdo kakšno idejo, kako na human način preprečit mačkam, da skačejo po avtu? Sicer imamo malo čudno situacijo, da imamo 2 mački v garaži, kjer je parkiran tudi avto, ampak lani nista nekaj skakale na avto (mogoče sta bile še premladi - od maja lani, ampak sta že lansko zimo skočile tako visoko), letos pa ga redno štemplata... Drugače imata mački tudi prost prehod v garažo skozi mačja vrata, ki so vgrajena v garažnih vratih..

Kolega je predlagal, da bi v kakšno nogavico dal pesje dlake in potem dal to nogavico tja med haubo in brisalce.. Drugače kaki ultrazvočni piskači odpadejo, ker je pač garaža njun dom...

Drugače mi je bilo tudi zanimivo, ko sem pred parimi dnevi pral avto na dvorišču in ga potem pozno zvečer samo prestavil v garažo - torej je bil avto zelo mrzel - in drugo jutro celi poštemplan.. Torej ni finte samo v tem, da je hauba topla...

Kaj menite?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
hja... malo vztrajnosti in jih čakat, da gresta gor, potem jih pač podiš dol (z vodo, roko, brco, kozarec snefa...). po nekaj časa se bosta odvadili ali se boš pa ti sprijaznil. :)

očitno se ne gresta gor gret, ampak to postane njun poligon za igranje, ki si jima ga itak zasedel z avtom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
vincent , dobra.. Ampak nažalost bodo morali bivati v sožitju.. :D

Drugače pa tudi ko dobimo kake obiske in so drugi avti parkirani na dvorišču, je dokaj hitro katera gori na avtu, kar pred to zimo nismo zaznali...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
hja... malo vztrajnosti in jih čakat, da gresta gor, potem jih pač podiš dol (z vodo, roko, brco, kozarec snefa...). po nekaj časa se bosta odvadili ali se boš pa ti sprijaznil. :)

očitno se ne gresta gor gret, ampak to postane njun poligon za igranje, ki si jima ga itak zasedel z avtom.
Tak ja, fajn podiš, da ko se odrine lepo še s kremplji fajn poriše avto ;).
Nano zaščito pokni gor, da bo zdrsnila dol :). Ali pa eno deko z vonjem psa vržeš gor, dokler se ne odvadijo. Pa eno imej v rezervi, ker boš verjetno potem še za streho rabil :valjamse: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Mačka ma rada višino.....v smislu da je višja od vsega kar jo potencialno ogroža...in da gre lahko zato nekam varno nad ostale stvari in od tam spremlja vse pod sabo....

Naredi nekaj na višini kjer se bo počutila varno in bo pač tam....

Neko kartonsko škatlo z balkonom or something.....pa pazi kakšne materiale boš uporabljal....ker če ji bo kaj smrdelo (lim, barva,.....) pač ne bo potem tam
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Zanimivo. Na to pa nisem pomislil, me zanima, če bo delovalo.
Drugače je pa še ena možnost: predpražnik, pa naj si noge prej spucajo, preden grejo gor in ne bo več problema. :evil:
 
  • Haha
Reactions: bertoncl in msenjur

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hja, sicer imata ogromno površin in mehkih toplih ležišč v višini haube, ampak ob zunanjih stenah.. Sem že razmišljal, da na avto mogoče skačeta zato, ker je v sredini prostora...

Je pa tudi skoraj vedno poštemplana tudi streha avta, ki je tudi panoramsko steklo...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Kot naslov pove, ima kdo kakšno idejo, kako na human način preprečit mačkam, da skačejo po avtu?
- Lahko jih odvadiš, da hodijo po avtu na podlagi nekega šoka, ki si ga zapomnijo (curek z vodo recimo) ter povežejo nelagodje z mestom dogodka pa je to to ampak v takem primeru moraš nekaj časa redno stražit avto kar menim, da je bolj kot ne težko izvedljivo ali pa kar neizvedljivo.
- Lahko jim (kot že predlagano s strani drugih uporabnikov) nastaviš eno/dve/tri udobna (npr. kartonske škatle & deke) ležišča na različnih višinah ampak mislim, da to ne bo rešilo tvojega problema, ker se mi dozdeva, da mačke bolj šetkajo po avtu zaradi igre ali pa kakšnega splošnega bluzenja oz. raziskovanja naokoli. Lokacija teh ležišč po mojih izušnjah nima takšnega vpliva, da bi zavračale ležišča ob stenah in silile v sredino prostora.
- Lahko kupiš kakšne feromone, ki mačkam smrdi (človeku pa ne) in pošpricaš po avtu na par mestih in je to to. To bi znalo lepo delovati za razliko od šopa pasje dlake, ki IMHO ne bi imel takšnega učinka
- Lahko pa enostavno redno pokrivaš in odkrivaš avto s kakšnim zaščitnim pokrivalom (primer: https://www.autoshop.si/izdelki/pokrivalo-proti-toci-l/ ). To opcijo za avto, ki je parkiran v garaži uporabljam sam, avtomobili pod nadstreškom so pa pač prepuščeni mačkam na milost in nemilost kakor pač nanese ampak te avte se tudi bolj redno uporablja ter čisti ter tako odtise tačk odplakne dež, voda v avtopralnici ali pa jih prekrije umazanija, ki se med vožnjo nabira na vozilu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Ja sam model ima point. Odpiralec topica ima nek problem, ki ga je jasno definiral in iz česar lepo izhaja, da ne želi imeti mačk na avto ter kako to odpravit. Pisanje v stilu, da se obremenjuje po nepotrebnem v obliki spraševanja zakaj ga to sploh moti v kombinaciji s podjebavanjem ali je zasvojen s čistočo res ni na mestu.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Saj nisem obseden s čistočo avta, ampak npr.: na vetrobranskem steklu sem videl majhne delčke zemlje in kamenčkov in to že ni najbolje za brisalce (gumice), da se to razmaže.. Pa tudi drugače mi ni bilo vseeno, ko sem avto lepo spucal, drugi dan pa je bil celi umazan.. Ko je zunaj premočeno, niso to samo rahle stopinje, ampak kar precej blata in kamenčkov po avtu..

In kot sem rekel, mački sta stari leto in pol, po avtu pa sta začeli skakat kak mesec ali dva nazaj.. ;)

Pač tukaj na alter sem že dostikrat dobil kak preprost odgovor, ki je rešil moje težave in sem zato vprašal... ;) Več glav več ve... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey