Slovensko zdravstvo

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sicer nekih prav negativnih izkušenj niti nimam, kljub moji vse pogostejši potrebi po tovrstnih uslugah (hebat ga, emšo), bi pa rad izpostavil zanimive in zelo neprijetne izkušnje ob terminu za operacijo.
1. Lansko leto sem imel operacijo hernije. po 8-urnem čakanju, stuširan in v "operacijski opravi", seveda brez hrane in pijače, da ne govorim o živčnosti, ko sem na operacijo čakal, je bila le-ta odpovedana. Poslan sem bil domov in sem na vrsto ponovno prišel čez 2-3 mesece.
2. Moja je bila na začetku meseca tik pred tem, da jo odpeljejo v operacijsko, lačna, žejna, vsa porisana po telesu. Po celodnevnem čakanju je bila poslana domov, na vrsto bo ponovno prišla, ko bo pač prost termin....
3. Spet moja nesrečnica si je pred 12 dnevi zlomila roko, oskrbeli so jo v bolnici Izola, slikali, nadeli mavec. Po kontroli na polikliniki v Ljubljani so ugotovili, da bo mogoče potrebna operacija in da mora na CT. Namestili so nov mavec( btw. preden so ji namestili nov mavec, so ji po pomoti namestili longeto :cool:) , poslikali CT in pred dvemi dnevi klicali, da mora priti v bolnico danes ob 7h zjutraj in bo ob 12h operirana. Ob 16h me je klicala (bravo, ste uganili), da je operacija prestavljena, da gre domov in da jo bodo poklicali 1x drug teden. Super. Več kot 14 dni po poškodbi jo bodo operirali.
Ob tem moram poudariti, da so bili v vseh primerih zdravniki operaterji resnično zelo prijazni in da jim je bilo (vsaj tako je izgledalo) iskreno žal, da je do tega prišlo. Problem v vseh treh primerih pa je bil v problemih pri operacijah prej in v tem, da so ekipe anestezistov končale z delom, popoldne pa so samo dežurne, ki pa jim ni treba delati rednih operacij.

Zdej me pa zanima, sva imela z mojo samo smolo v vseh treh primerih ali je to kar redna praksa?
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Precej redna praksa ze pred 20 leti.
Na konc sem ze cist flegma hodu na OP. Kot v trgovino po kruh.
Ko se po 10 letih spet pojavis na ponku, pa nisem bil vec tako flegma. Je bilo pa spet mal adrenalina
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ob tem moram poudariti, da so bili v vseh primerih zdravniki operaterji resnično zelo prijazni in da jim je bilo (vsaj tako je izgledalo) iskreno žal, da je do tega prišlo. Problem v vseh treh primerih pa je bil v problemih pri operacijah prej in v tem, da so ekipe anestezistov končale z delom, popoldne pa so samo dežurne, ki pa jim ni treba delati rednih operacij.

Zdej me pa zanima, sva imela z mojo samo smolo v vseh treh primerih ali je to kar redna praksa?
Preveč dopusta. Moja znanka, anestezistka, se vsako leto najmanj dva meseca podi po Aziji, pa še ne izkoristi vsega dopusta.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Preveč dopusta. Moja znanka, anestezistka, se vsako leto najmanj dva meseca podi po Aziji, pa še ne izkoristi vsega dopusta.
Uau, 40 dni dopusta, pa bogsigavedi koliko neizplačanih nadur in dežurstev, ki jih lahko kot dopust pokoristi.

Ampak ja, dajmo jim dopust vzet, pa plače znižat. To bo ziher povečalo privlačnost specializacije.

Kot sem že večkrat povedal, tudi moja mama je bila anesteziologinja. V penzijo je šla prvi dan, ko je izpolnila pogoje. Niti slišati ni hotela, da bi še kaj dežurala. No way.
Pa je to bilo pred 10+ leti. In danes ni čisto nič bolje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Uau, 40 dni dopusta, pa bogsigavedi koliko neizplačanih nadur in dežurstev, ki jih lahko kot dopust pokoristi.

Ampak ja, dajmo jim dopust vzet, pa plače znižat. To bo ziher povečalo privlačnost specializacije.

Kot sem že večkrat povedal, tudi moja mama je bila anesteziologinja. V penzijo je šla prvi dan, ko je izpolnila pogoje. Niti slišati ni hotela, da bi še kaj dežurala. No way.
Pa je to bilo pred 10+ leti. In danes ni čisto nič bolje.
Kako da tam ne jokajo, da imajo premalo dopusta? Boš rekel, da zato, ker imajo višje plače. Torej, če je denar, potem je sevanje irelevantno. :cool:

V Kirurgiji Bitenc povprečni dopust zdravnika 28,5 dneva
In kako dolgi so dopusti pri zasebnikih? Obrnili smo se na znanega slovenskega zasebnega zdravnika Marka Bitenca, ki ima v lasti Kirurgijo Bitenc in ZZ zdravje.
Zdravniki, zaposleni pri Kirurgiji Bitenc, imajo povprečno 28,5 dneva letnega dopusta z razponom od 24 do 36 dni, medtem ko je povprečje letnega dopusta za medicinske sestre 24,4 dneva z razponom od 23 do 26 dni.
Zdravniki, zaposleni v ZZ Zdravje, pa imajo odmerjen dopust v povprečnem trajanju 36,7 dneva (z razponom od 32 do 44 dni), medicinske sestre pa v povprečju 28,8 dneva, pri čemer je najkrajši 24 dni, najdaljši pa 33 dni.
Gorjanc zdravnik v Avstriji 25 dni dopusta
In tudi pogled čez mejo kaže podobno sliko. Zdravnik Jurij Gorjanc dela na avstrijskem Koroškem 12 let, danes vodi kirurški oddelek v Bolnišnici Elizabetink v Celovcu. V Avstriji ureja te pravice delavcev zakon o dopustih oz. počitnicah, ki je neodvisen od poklicne skupine in določa pet tednov dopusta na delovno leto za vse. Po 25 letih delovne dobe – v skladu z zakonom se lahko upošteva tudi obdobje šolanja, npr. pet let dokončanja univerzitetne izobrazbe – se doda še en teden dopusta.
Lahko pa so dodatni dnevi dopusta določeni s kolektivno pogodbo – ti se lahko odobrijo samo za določene poklicne skupine, denimo za radiologe – ali tudi glede na starost. Poleg tega se lahko pravica do dopusta spremeni tudi glede na koledarsko leto, a le na podlagi dogovora s podjetjem. Njegov letni dopust znaša 25 dni.
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Tej privatniki se ukvarjajo samo z eazy zadevami, ko se kaj zakomplicira je pa javno zdravstvo dobro;)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
In kakšno delovno mesto je to? Čistilka? Če ja, potem razumem, veš koliko dre*a morajo spucat, če ga vsak po svoje ser*e... :valjamse:

"Lanski rekorder v UKC – 66 dni dopusta. Gre za strežnico, ki med drugim dela na območju sevanja."
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa dobro, ali slučajno veš, koliko neplačanih nadur so ji prenesli v dopust? :bonk:Dohtarji imajo pa tak dopust po kolektivni pogodbi, ki je iz časov, ko so res delali z golimi rentgenskimi cevmi. Še dobro, da več ne uveljavljajo litra mleka na dan.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Uau, 40 dni dopusta, pa bogsigavedi koliko neizplačanih nadur in dežurstev, ki jih lahko kot dopust pokoristi.

Ampak ja, dajmo jim dopust vzet, pa plače znižat. To bo ziher povečalo privlačnost specializacije.

Kot sem že večkrat povedal, tudi moja mama je bila anesteziologinja. V penzijo je šla prvi dan, ko je izpolnila pogoje. Niti slišati ni hotela, da bi še kaj dežurala. No way.
Pa je to bilo pred 10+ leti. In danes ni čisto nič bolje.
Mater sem mislil da se ze poznava. Pa njeni sinovi nimajo zene pa ona je se skoraj desetletje nazaj hodila delat dokler so ji oci služile zarovoljivo
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Preklete dvoživke...
Aja, ne...


F9rKKcIXIAAitjI