Kako kontaktirati socialno sluzbo?

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Nekako tako ja. Če se mu enkrat nrkaj zgodi in pristane v bolnišnici je pa lažje. Enostavno svojci rečejo da za osebo ne zmorejo skrbeti
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Ne ni tako enostavno da rečeš "jaz pa za mamo ne morem poskrbeti".....ker ti oni lepo razložijo da lahko.... boš pač prodal stanovanje in avto......in šel nekam v najem.....službo boš pa zamenjal in našel tako da boš lahko delal iz najetega stanovanja "od doma".....

Ker tukaj ni tako da oni prek dursa vidijo da imaš nase stanovanje in avto....in prodaš avto in se rešiš.....ker potem si za njih še vedno bogat....dokler durs ne vidi da nimaš nič nase pisano....
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Lej, delam v kliničnem in točno to se zgodi. Več takšnih primerov se rešuje obenem in ni nič posebnega, na letni ravni stotine. Ravno rešujemo tak primer, ko otroci želijo enega od staršev spraviti v dom, ker ne zmore več zase skrbeti, pa si ni pustil pomagati, je vidno zanemarjen. Ob poškodbi je ostal hospitaliziran, otroci so povedali kakšna je bila predtem doma situacija, a misliš da ga bo zdravnik po koncu zdravljenja poslal domov? Jok, brate. Nismo v ZDA.

Sploh se ne gre za plačevanje česarkoli. Ni to naša naloga da to ugotavljamo. Itak bodo, tako ali drugače, to delali svojci.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.162
3.088
113
Lej, delam v kliničnem in točno to se zgodi. Več takšnih primerov se rešuje obenem in ni nič posebnega, na letni ravni stotine. Ravno rešujemo tak primer, ko otroci želijo enega od staršev spraviti v dom, ker ne zmore več zase skrbeti, pa si ni pustil pomagati, je vidno zanemarjen. Ob poškodbi je ostal hospitaliziran, otroci so povedali kakšna je bila predtem doma situacija, a misliš da ga bo zdravnik po koncu zdravljenja poslal domov? Jok, brate. Nismo v ZDA.

Sploh se ne gre za plačevanje česarkoli. Ni to naša naloga da to ugotavljamo. Itak bodo, tako ali drugače, to delali svojci.
Starejša ženska šla (sposobna hoje) na pregled. Ugotovijo, da je potreben poseg. Ostane v postelji, ker ni več sposobna vstati. Čez par dni pokličejo, da jo pošiljajo domov.
Na pripombo, da je potrebna nege pa zaposlena odrezavo, da oni pa niso socialna ustanova.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.627
989
113
Lej, delam v kliničnem in točno to se zgodi. Več takšnih primerov se rešuje obenem in ni nič posebnega, na letni ravni stotine. Ravno rešujemo tak primer, ko otroci želijo enega od staršev spraviti v dom, ker ne zmore več zase skrbeti, pa si ni pustil pomagati, je vidno zanemarjen. Ob poškodbi je ostal hospitaliziran, otroci so povedali kakšna je bila predtem doma situacija, a misliš da ga bo zdravnik po koncu zdravljenja poslal domov? Jok, brate. Nismo v ZDA.

Sploh se ne gre za plačevanje česarkoli. Ni to naša naloga da to ugotavljamo. Itak bodo, tako ali drugače, to delali svojci.

Ja, pri nas je zdravnik poslal domov. Kam pa naj? So rekli naj si vzamemo dopust, drugače pa najeto osebje za skrb na domu.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Ste rekli da nima nobenega doma, da ni nobenega ki bo skrbel za njo? Niste očitno. Veš kolikokrat smo imeli primere, ko so nam rekli da ne morjo svojca imeti doma in vrgli slušalko dol? Ga ni junaka ki po tem pošlje svojca domov, ne pri nas. Bolnišnica ima socialno službo za take primere, obstajajo PBZ-ji, itd. in se ureja dalje. Ker je PBZ-jev premalo so potem ljudje še dolgo na oddelkih, čeprav je aktivno zdravljenje že zaključeno. Pač, dokler se ne najde rešitve.

Plačniki nadaljnje obravnave pa so svojci, če obstajajo.

Ne gre se za izkoriščanje sistema, čeprav se tudi to počne. Ljudje enostavno tudi ne morejo skrbeti, sploh ne iz danes na jutri, za bolnega, so doma nekje v tujini itd.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.627
989
113
Seveda nismo, ker se potem vplete socialna in (po mojih izkušnjah) naredi še več sranja in stroškov. Še kakšnega skrbnika določi in moraš potem še po njihovo soglasje za vse zadeve. Bog ne daj, da je oseba še malo dementna.

Hočem samo povedati, da ne dobi doma s tem nič hitreje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Ste rekli da nima nobenega doma, da ni nobenega ki bo skrbel za njo? Niste očitno. Veš kolikokrat smo imeli primere, ko so nam rekli da ne morjo svojca imeti doma in vrgli slušalko dol? Ga ni junaka ki po tem pošlje svojca domov, ne pri nas. Bolnišnica ima socialno službo za take primere, obstajajo PBZ-ji, itd. in se ureja dalje. Ker je PBZ-jev premalo so potem ljudje še dolgo na oddelkih, čeprav je aktivno zdravljenje že zaključeno. Pač, dokler se ne najde rešitve.

Plačniki nadaljnje obravnave pa so svojci, če obstajajo.

Ne gre se za izkoriščanje sistema, čeprav se tudi to počne. Ljudje enostavno tudi ne morejo skrbeti, sploh ne iz danes na jutri, za bolnega, so doma nekje v tujini itd.
V moje znanem primeru so osebo iz bolnisnice dali za mesec dni v negovalni del. Potem se je tolko pobrala da je sla domov po lastni volji. O DSO ni hotela slisat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Si šur? ....da ni bil negovalni del razlog da je šla raje domov...

Pa preden se kdo pameten najde....smo šli čez take zadeve...
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Ste rekli da nima nobenega doma, da ni nobenega ki bo skrbel za njo? Niste očitno. Veš kolikokrat smo imeli primere, ko so nam rekli da ne morjo svojca imeti doma in vrgli slušalko dol?
Mhm....in povsem drugačna zgodba nastane ko najbližji svojci izvejo da je osebi preostalo še nekaj dni življenja....
Vsi ljubeznivi in osladni z besedami moja mama moja mama moja mama...
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.942
113
No če smo čisto realni, stari ljudje postanejo breme, ko niso več samostojni - pa naj se sliši lepo ali grdo.

Kolikšen % populacije pa je sposoben pravilno in strokovno skrbeti za starostnika?
Tisti, ki so strokovno usposobljeni, pa mogoče še kak % takih, ki imajo smisel za to.
Vsi ostali smo pa pač nesposobni za take primere.
Taka je na žalost realnost, zato pa obstajajo DSO-ji, kakšno je bivanje v DSO je pa spet milijon variant in različnih scenarijev.

Pa imam osebne izkušnje s to problematiko, ne teoretiziram. Imam tudi eno tako, ki se brani DSO z vsemi štirimi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Si šur? ....da ni bil negovalni del razlog da je šla raje domov...

Pa preden se kdo pameten najde....smo šli čez take zadeve...
Ne, je bila zlahta na negovalni so se poznali. Kvecjem privilegij... saj tudi v dso noce sedaj. Zlahta in sosedje pa cakajo da kaj podkuri v bajti. Ali jo kdo orauba.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Seveda nismo, ker se potem vplete socialna in (po mojih izkušnjah) naredi še več sranja in stroškov. Še kakšnega skrbnika določi in moraš potem še po njihovo soglasje za vse zadeve. Bog ne daj, da je oseba še malo dementna.

Hočem samo povedati, da ne dobi doma s tem nič hitreje.
Socialna v bolnisnici ti je kvecjemu v pomoc. Ker napisejo mnenje iz katerega izhaja v kakem stanju je sorodnik in kako nujen je sprejem v dom. To ni CSD.
 
  • Všeč mi je
Reactions: irwin in Jabe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Sploh ni tako enostavno.....te preverijo prej po dolgem in počez kaj vse imaš nase pisano....avto....stanovanje....delnice...razno!
Dej ne pisi bedarij. Kdo koga karkoli preverja?

Prvo razumi da sta dve razlicni stvari to da ti nimas zmoznosti da bi za nekoga skrbel in drugo da nimas financ da bi placeval za oskrbo.

Edino preverjanje ki se zgodi, je tisto, ko je nekdo sprejet v dom in nima dovolj dohodkov da bi ga placeval. In potem dom zeli to zaracunati svojcem. In ce ti recejo, da nimajo, potem dejansko preverijo njihovo financno stanje.

Ce pa ti poves, da ne mores skrbeti za sorodnika, ker te enostavno ni doma pa noben iz tega ne dela drame. Ne pomeni pa to da bo kar sprejet v dom. Ko pa je sprejet, podpises da bos solidarni placnik in oni ti zacnejo posiljat poloznice. In nicesar nihce ne preverja.

Lahko da ste vi imeli primer, ko nihce ni zelel doplacevat za dom, to pa logicno da se preverja, sploh ce svojci nameravajo se kaj dedovat po osebi za katero ne bi placevali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: irwin in Jabe