Kindle

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Hvala za tako hitro reakcijo
Hec je v tem, da lahko tega z linka kupim zdaj, sem namreč v Prekmurju, na počitnicah in je v bigbangu na zalogi, na bazenih je osvetlitev v k**** tak da ne morem brat, še tisto malokrat, ko bi bral
Potem pa še kje knjige dobit, ker sem brez računalnika na dopustu.

Je pa ta kobo nia korak naprej v primerjavi s kindle? Kvaliteta pisave-resolucija, izdelava?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.417
113
Kindla ne poznam, ampak poleti jaz brez tezav berem zunaj na terasi ali v bazenu.

Knjige si pa vedno nalozim vnaprej. Oziroma so gor se kake neprebrane. S tem se mi ne da ukvarjati. Napram kindlu mi je glavna prednost "nase" knjiznice. Izposoja predvsem, ce kupim, je vseeno, kje...

Vseeno me pa zmoti, da laga. Listanje gre normalno, ampak sprehod med meniji je pa včasih ko telefoni 20 let nazaj
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Hvala za tako hitro reakcijo
Hec je v tem, da lahko tega z linka kupim zdaj, sem namreč v Prekmurju, na počitnicah in je v bigbangu na zalogi, na bazenih je osvetlitev v k**** tak da ne morem brat, še tisto malokrat, ko bi bral
Potem pa še kje knjige dobit, ker sem brez računalnika na dopustu.

Je pa ta kobo nia korak naprej v primerjavi s kindle? Kvaliteta pisave-resolucija, izdelava?

ga ima tudi murska sobota, pa preveri. Že samo možnost različne barve osvetlitve je vredna, pa višja ločljivost...
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
Pa me zanima, če pa bi se dalo potem kako knjigo z Biblosa naložit nanj, brez kakih hudih težav?
Jaz bi odvetoval Kobo. Z zadnjimi generacijami naprav precej spreminjajo sistem in je prisotnih precej težav z nalaganjem knjig iz Biblosa preko ADE. Na nekaterih se sploh več ne dá naložiti knjig iz drugih virov, samo kar je v Kobo store.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.798
113
kod Džej-Zija
Jaz sem zelo zadovoljen z Onyx Boox Poke 3. Ima android 10 in lahko knjige iz biblosa nalagam direktno. Postopek je zelo enostaven in deluje gladko. Poke 3 ima tudi osvetlitev z nastavljivo "toploto".
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Sam gledam Pocketbook Touch Lux 5. Ima samodejno osvetlitev glede na okolico, samodejno toplino barv in touch. Naj bi preko compa nalaganje z biblosa delalo brez problemov saj je uradno podprt. Za ta denar se mi zdi dobra izbira. Kaj menite?

 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Hvala vsem za odgovore.
Sem kar kobo nia vzel včeraj, več € niti ne bi dal, ne berem toliko eknjig.
Sicer sem brez računalnika na dopustu, pa sem naložil nekaj knjig s kobo strani in že berem. Upam, da bo šlo z biblosa naložit kaj.
Berem predvsem na počitnicah. Če bo pa delal biblos bom pa še kaj več.
Moj Kindle je že tako star, da počasi ukinjajo podporo zgleda. Pa predvsem, ni imel osvetlitve in je res zoprno za brat, če ni ok svetlobe, kar pa je sedaj veliko bolje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in map

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Jaz sedaj berem na ipadu, pa vidim da brez nastavljanja temperature barv ne gre. Je zvečer prijetneje v tisti rumeni barvi brat
 

Julijasav

Zelenc'
7. mar 2022
9
6
3
Pozdravljeni
Imam kindla mislim da največ 4 generacije, kupljen 2012. Preberem tu in tam kako knjigo, predvsem anglesko, saj za kindle brez čaranja ni neke slovenske ponudbe. Sedaj pa sem po dolgem času spet vzel kindle v roke, pa me pozdravi s tem da je sedaj posodobljen.
Potem ugotovim, da opis knjige ne dela, zgleda prestaro in so nehali podpirati.
Hočem brati, je malo temno, nič ne vidim...
Pa sem malo pobrskal, https://atelierrebul.si/shop/category/parfumi-zenski-parfumi-74
Je na zalogi.
Ga bi takoj kupil. Je boljši v primerjavi s mojim kindle in vreden teh 200€?
Pa me zanima, če pa bi se dalo potem kako knjigo z Biblosa naložit nanj, brez kakih hudih težav?
Pa še osvetlitev ima, nima pa nastavljanja tona davčna blagajna za spletno trgovino?
Kako bi pa lahko obstoječe knjige s kindle spravil na kobo, če kupim? Imam samo telefon, ker smo na počitnicah

Hvala, če si bo kdo vzel čas
za nalaganje knjig iz Biblosa, bi bil marsikdo vesel. (v mislih imam izključno legalno izposojo knjig)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.417
113
Razen ce je se odprta. Na kobotu jaz orebetem knjigo do konca tudi se kar nekaj dni po koncu. ce izberem drugo, ugasnem bralnik ali kaj podobnega, pa izposojene knjige ne morem vec odpreti
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Jaz ga imam že od kar je prišel v prodajo in lahko rečem, da ni nič slabši kot Kindle, pravzaprav je za moje pojme boljši, saj omogoča tudi nalaganje Biblos knjih, za kar je bil primarno menjan.
Mam ga zdej 1 dan, nekaj ur branja. Zelo zadovoljen. Primarno je moral podpirat Biblos, drugače ga nebi vzel. V igri je bil še Libra 2. Ker nikoli še bralnika nisem videl od blizu me je velikost ekrana malo mučila. Bo 6 inč dost ali ne. Prevagala je nekao cena. Na nemškem amazonu je bil 140 EUR, pa še 24 poštnina in ovitek. Zdej vidim da je 6 dost, se da normalno brati, oči pa tudi po nekaj urah niso zmatrane, kot na tablici. V glavnem portable zadeva, ki mi je všeč, za knjige čisto dost velika in zmogliva. Najbolj pa mi je všeč tista oranžna svetloba za nočno branje. V glavnem za to ceno močno priporočam, ker je samo za cca 30 eur dražji od modela Nia.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Mam ga zdej 1 dan, nekaj ur branja. Zelo zadovoljen. Primarno je moral podpirat Biblos, drugače ga nebi vzel. V igri je bil še Libra 2. Ker nikoli še bralnika nisem videl od blizu me je velikost ekrana malo mučila. Bo 6 inč dost ali ne. Prevagala je nekao cena. Na nemškem amazonu je bil 140 EUR, pa še 24 poštnina in ovitek. Zdej vidim da je 6 dost, se da normalno brati, oči pa tudi po nekaj urah niso zmatrane, kot na tablici. V glavnem portable zadeva, ki mi je všeč, za knjige čisto dost velika in zmogliva. Najbolj pa mi je všeč tista oranžna svetloba za nočno branje. V glavnem za to ceno močno priporočam, ker je samo za cca 30 eur dražji od modela Nia.

Sam sem dal cca 120, tako da je bil še boljši deal :)