Motorna zaga?

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.463
113
Imam vprašanje. Kje bi lahko bil vzrok za zafrkavanje hladne motorke? Vžge jasno takoj, a ko daš gas, v trenutku crkne. Pa je vseeno, ali gas
dodajaš počasi, ali pa pritisneš na polno. Po
1-2 min prostega teka se pravi, ko se malo ogreje, pospeši normalno. Segreta dela brez problema.
Mogoče podobne izkušnje in potencjalna
rešitev, da ne bom glih rinil na servis? Razštelan vplinjač?
Je pa zadeva čisto sveža in je do sedaj laufala ene 15 min probavanja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Štelaj frgazar...vse kar sem mel novo je blo razstelano...oz je blo nastavljeno na splosno preko palca tako da je za silo delalo...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Imam vprašanje. Kje bi lahko bil vzrok za zafrkavanje hladne motorke? Vžge jasno takoj, a ko daš gas, v trenutku crkne. Pa je vseeno, ali gas
dodajaš počasi, ali pa pritisneš na polno. Po
1-2 min prostega teka se pravi, ko se malo ogreje, pospeši normalno. Segreta dela brez problema.
Mogoče podobne izkušnje in potencjalna
rešitev, da ne bom glih rinil na servis? Razštelan vplinjač?
Je pa zadeva čisto sveža in je do sedaj laufala ene 15 min probavanja.
To je normalno.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
V tovarni nastavijo na 0m ali pa recimo na 200m nadmorske....ti pa zago sestavis in prizges recimo na 650m...

Profi gozdarji vsakic ogrejejo zago in sele potem naredijo fin tuning frgazarja...tud ker vsakic drugje zagajo (druga nadmorska)

razen te tanove k se same stelajo...pa se tam mas neke osnovne nastavitve...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Profi gozdarji vsakic ogrejejo zago in sele potem naredijo fin tuning frgazarja
Točno tako. Vsako žago je potrebno prvo segreti, da normalno deluje. Ko pa je mrzla, pa vsaka "crkuje" če jo želiš na polne obrate dat
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
V tem postu sem omenil, da sem si kupil Makito motorko. SEdaj pa opažam, da mi po delu, recimo, da delam po ure ali pa več, se ustavim, naredim kar pač moram in hočem vžagati Makito pa mi noče in noče. Moram čakati tudi do pol ure, da mi uspe. Kaj mi je storiti? Servis?

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
A na sprej vzge? Ce ne mas prerevno nastavljen standgas...povecaj L..in korigiraj obrate na vijaku za standgas...korigiraj zev elektrod na svecki...bolj skupaj da bo iskra mocnejsa...

Ko bo delala...posprejaj okol frgazarja da preveris ce kje faus zrak vlece med cilindrom in frgazarjem
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
OK bom pogledal.
Itak je še v garanciji tako da.... če mi ne uspe bodo pa tam. Upam vsaj.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Za foro ce to zgoraj ne bo pomagalo...

Probaj to...odsravfaj svecko ko bo motorka mrzla...nasloni na maso in potegni in poglej iskro....segrej motorko...in naredi isto s segreto...ce bo iskra svohnejsa zamenjaj tuljavo na garancijo...ker je v tem primeru fuc...da ko se segreje da daje slabso iskro!