Kater avto?

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Bi clovek kupil do 20keur? Se pravi ceprav oci vlecejo na take avte k so glih na meji 20keur bi naj vseeno prevladoval razum pa se kupil price/performance najboljsi avto do 20k ali manj eur. Kupuje ga oseba v srednjih letih. Pomojem nebi bilo nic narobe ce je avto malo dvignjen da ni glih sportna limuzina kjer pades v sedeze.
Razne skode karoq ali wolkswagen t roc ,t cross kjer so doloceni glih na cenovni meji s celo 1.2tsi motorji kjer je to vrjetno malo presvoh.

Kaksni karavni vrjetno skoda octavia ki je na cenovni meji, rapid mogoce tudi ceprav je to manjsi avto?

Mazde so kot Japonci za servise drage vrjetno? Kaksni kangooji, skoda yeti, berlingoti itd so pa bolj kot ne kante pa na porabi se vrjetno pozna ker je kanta ali pac?

Skratka manj konjev kot ima bolje je, sicer naj bi jih mel vsaj toliko da ni cist mrtev avto. Klima, radio ostalo pa ze ni več potrebno. Benz motor ker so prekratke razdalje, šaltanje na štil

Sem sel naivno pogledat pasat variant od 35keur dalje hehe, skratka nek avto ki je splosno preverjen da bi bil zanesljiv, varcen, splosno uporaben, pregleden za vozit, srednje uporaben, da ima cimvec garancije pa da deli za servisiranje niso v nebesih.

Financiranje je tudi problem, ker vem da so avti najceneje na lizing, tukaj je problem obraten, hoce se kupit na kes.

In...... fajt
 
Nazadnje urejeno:

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
pred 14 dnevi sem dobil Fabio 1.0 110konjev DSG Style karavan. Dodatno radar, senzorje za mrtve kote, kamera, led žaromete, avtomatski preklop dolge ali kratke luči, senzorje spredaj in zadaj, zamenjena stekla, gretje sedežev.... s popustom me je prišla 17600 evrov. avto lepo vleče, dsg dela super, radar je super in ga res stalno uporabljam. Sploh v mestu je super. Led žarometi naredijo dan in sem zelo zadovoljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Hondi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
če sem pa kaj vesel, je pa to, da je človek zadovoljen z nakupom
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Poceni dele ma ziher kak Fiat.... Panda... Sediš visoko... 4x4 da bo varna na cesti (ostalo od airbagov do abs) pa že tko mora met (higienski minimum)... :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Človek sanja pasata, vi mu pa neka jajca ponujate za 10k EUR z 0 zvezdicami v crash testu (panda).

Tam malo pod oz. okoli 20k se dobi vse sorte vozil (križanj vsaj 3h bistvenih avtomobilskih razredov), odvisno samo kje se vzame kompromis.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.774
2.662
113
Koliko je pa ravno prav konjev. Iz zapisa je razbrati da je 1.2 TSI malo prešvoh ne sme jih pa imeti preveč, ravno toliko da ne bo avto mrtev. Manj kot ima bolje je.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Človek sanja marsikaj... Iz napisanega bi rad mel premium avto...katerega vzdrževanje pa naj bi bilo zelo poceni...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Zacetni post spet brez osnovnih podatkov kaj od avtomobila pricakuje.
Srednja leta 20k in dvignjen od tal. Pomembni podatki. Karavan pa rapid, mogoce T-roc. Manjka se samo Niva zraven da bo asortiment tapravi.

Predvsem za kaj se bo avto uporabljal, pa je ne pomembno.