zbil me je avtomobil, kako je z zavarovanjem?

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
zdravo...sprasujem, ker se nism bil v taki situaciji...
vceraj popoldne sem kolesaril, nakar je iz stranske ceste prinorel avtomobil in me zbil.
desno dlan imam cist polomleo in zdrobljene clenke in rehabilitacija bo dolga...k sreci sm mel tolko glave se,da sm dvignu desni pedal gor, ce ne bi imel se glezenj in koleno fuc...tko d se zdej matram enoprstno levorocno pisat
smile-1.gif


moje vprasanje je sledece...skoda nastala na mojem 2000+eur pinarellu je policija rekla, da bo krilo avto zavarovanje krivca, ki me je zbil....sam imam zivljenjsko zavarovanje in dnevne premije...kako pa je z obv zavarovanjem ki ga ima krivec sklenjeno za poskodbe...kaksni so postopki,....skratka rabim info
smile-1.gif


raznih poravnav in to ne mislim zganjat, k je bu tip bl prestrtasen od mene in me peluu na urgenco in popcaku tm in vse...
meni sicer to ne pomaga k 3 mesce ne bom mogu vozit ne avta in tezko bom delal za pcjem, kar je moj vir zasluzka in bom meu ful manj €€€....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Tip bo zaradi nesrece ob 3 PR, kazen in slabo vest ocitno. Ce bos ti sel na poravnavo ali k odvetniku po evre za svojo poskodbo zaradi tega tip ne bo imel nic vec sitnosti in stroskov.
Torej; pusti ti pinarello, brigaj se za roko tako pri zdravnikih kot pri zavarovalnici. Glede na napisane okvirne poskodbe lahko odskodnino za roko pricakujes 5-10x visjo kot za kolo.in tudi prav je tako. Po kolo gres v trgovino in si na istem, roke ti bodo dohtarji (in sam) tezko v prvotno stanje spravili.
To zgoraj sem napisal ker sem precej podobno dozivel sam, vendar zlomil samo kost v zapestju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Se pravi: poleg zahtevka za kolo, pac vlozis se zahtevek za telesne poskodbe. Kopiraj si vse papirje ki so kakorkoli povezani z nesreco. Rabil jih bos tudi za ŽZ in nezgodno. Pri zivljenskem najbrz ne bos dobil veliko-nekaj % invalidnine mogoce. Najvec pozornosti nameni AO!
Ce ne zelis zadev resevati preko "poravnav" se obrni z vprasanji na povzrociteljevo in svojo zavarovalnico in ti bodo dali napotke(kako bos vsaj delno zejen sel cez vodo?!)
 

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Kot je povedal...od tvojega zavarovanja boš dobil dnevne odškodnine za čas zdravljenja, od voznika pa iz njegovega AO zavarovanja (ki je obvezno). Ko bo končano, greš z vsemi papirji do odvetnika (ne kake Poravnave d.o.o.) in on pelje dalje.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Takoj si najdi odvetnika in že sedaj sodeluj z njim ker drugače boš nategnjen.
Kar se pa odnosa do povzročitelja tiče mi je všeč da vsaj eden ne razmišlja že v štartu kako bo nekoga obral do kosti, čeprav pa verjemi da se tudi to lahko obrne in boš postal lakomen. Taktat bo za povzročitelja neprijetno......
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Povzrocitelja kot je meni jasno ne mores obrati niti za evro, ki bi sel neposredno iz njegovega zepa v tvojega. Razen v izjemnih primerih ki bi bile posredno povezano z nesreco.
Ce ste drugacnega mnenja, mi napisite nacin. Moj odvetnik ga ne pozna. Da pa se zavarovalnico in tu ne biti milosten. In to obiranje zavarovalnice bo povzrocitelja stalo ravno toliko ce bo oskodovanec dobil 2 jurja za kolo, ali pa se 20 zraven za roko, izgubo na zasluzku, bolecine... - 3PR.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
Jaz nimam pojma o tem, me bi pa zanimal končni razplet. Kako zavarovalnica oceni vrednost kolesa? Za avtomobile je eurotax, kaj pa tu? Kako pada vrednost?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Takoj si najdi odvetnika in že sedaj sodeluj z njim ker drugače boš nategnjen.

+1

Čim prej naredi zgornje in že zdaj zberi vse papirje, ki si jih do sedaj dobil (zapisnik, zdravniška poročila). Drugače pa NUJNO do odvetnika.

Tako da, k odvetniku/odvetnici in zbirati papirje. Postopek odvetnik sproži proti zavarovalnici, ko je zdravljenje končano.

Tako da vidva z odvetnikom sprožita postopek, ker se sproži proti zavarovalnici in ne proti tipu. In to naredi brez usmiljenja, ker denar ne gre iz žepa tipsona ampak zavarovalnice, tebi pa bo žal zaradi tega, ker boš trpel, imel boš izgubo prihodka itn.

P.S.: Če si bil na poti v službo ali iz službe dobiš 100% vrednosti plače povrnjeno bolniško za čas zdravljenja.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.565
691
113
Izogibaj se raznih poravnav in tudi pri odvetnika previdno izberi.
Nekateri te bodo želeli zraven še pošteno olupit. Vsakdo ne ve, ampak odvetnik priznane stroške od zavarovalnice, ki nimajo veze s tvojim izplačilom. Kar se vidva dodatno zmenita za njegovo uspešnost je samo njegov bonus.

Vse kar uveljavljaš od zavarovalnice nima vpliva na povzročitelja.

Direktno iz njegovega žepa bi šlo samo, če bi ga ti civilno tožil.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Da ne bo kje nesporazuma: iz življenskega zav. avtor teme ne bo dobil nič, razen če ima zraven priključeno dodatno nezgodno zavarovanje.. Avtor naj se osredotoči na avtomobilsko zav. povzročitelja. Če povzročitelj ni bil pijan in je imel tehnično neoporečen avto, pobegnil očino ni, bo itak vse izplačala zavarovalnica in ne on osebno.
Seveda naj avtor teme premisli, kje vse je nezgodno zavarovan - DNZ pri ŽZ, kot imetnik kakšne kartice, lahko tudi bančne, član športnega društva... vendar bo to manjši del v celotni zgodbi.

Pa dobro okrevanje!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Izogibaj se raznih poravnav in tudi pri odvetnika previdno izberi.
Nekateri te bodo želeli zraven še pošteno olupit. Vsakdo ne ve, ampak odvetnik priznane stroške od zavarovalnice, ki nimajo veze s tvojim izplačilom. Kar se vidva dodatno zmenita za njegovo uspešnost je samo njegov bonus.

Vse kar uveljavljaš od zavarovalnice nima vpliva na povzročitelja.

Direktno iz njegovega žepa bi šlo samo, če bi ga ti civilno tožil.

Tako je. Odvetnik dobi od zavarovalnce posebej plačano za odvetniško delo. Tvoj znesek in njegov znesek sta neodvisna drug od drugega.

Če potrebuješ telefonsko številko (to govorim avtorju teme), lahko vprašam punco (odvetnica je njena prijateljica (obe sta pravnici ;-)) in ti jo posredujem.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Želim ti čim hitrejše okrevanje.

Ma koga briga njegovo zdravje (sej mu nič ni, ker že veselo tipka po forumu
grin1.gif
), mene skrbi za Pinarello-ta







evil.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.236
2.079
113
SV SLO
Zdravje začneš cenit, ko ga nimaš več, prej je pomembno vse drugo.

Upam, da reši vse kar je potrebno, da bo čim prej nazaj na kolesu.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Tukaj se ne morem strinjati v celoti. Tudi če je bil povzročitelj pijan in kriv seveda, plača njegova zavarovalnica. Ampak njegova zavarovalnica to potem od njega olupi.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Želim ti čim hitrejše okrevanje.

Ma koga briga njegovo zdravje (sej mu nič ni, ker že veselo tipka po forumu
grin1.gif
), mene skrbi za Pinarello-ta

evil.gif


rofl. z levo roko, enoprstno
smile-1.gif


no, pa se anamneza pinarellota:
fuc je prednje kolo, spredbji menjalnik je povit in poskodovan, veriznik pedalov se ne vrti vec z lahkoto-avto je prbiu 10cm pod moj pedal-k sreci sm nogo dvignu...in zadnje kolo se ne obraca iz nobenega pametnega vzroka...verjetno kak lezaj...pol pa se kozmeticne buske na bilanci...
wink-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
ce kaksnega graph freaka zanima, kako zgleda padec iz Polarjevega stevca.
graf1.jpg

-izsek grafa-
zgornja crta: srcni pulz, modra crta: hitrost, zelena crta : obrati pedal, rjavi stolpici: nadmorska visina, 0 pri startni tocki.

na zacetku modra crta pade - vkjucujem se na glavno cesto.....na zadnje pa je morda zanimivo, kako takoj po padcu naraste pulz (iz mal manj kot 160-visoka obremenitev- na vec kot 185)

pa se druga zanimiva zadeva...graf hitrosti ne pade takoj na 0. najprej je se en majhen pomik desno z majhno hitrostjo. to je ostanek hitrosti bicikla, ko ga je avto zbil...
smile-1.gif


v nadaljevanju je videt, kako me odpelejo na urgenco in nato, kako mi pulz pade na 0
smile-1.gif



glede poskodb pa bom rabu 4 operacije in verjetno palca in kazalca ne bom mogu vec premikat tko, kot sm ju do zdaj...
pa naj se kdo rece, da je sport zdrav
bonk.gif