Nizkocenovni avto

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Nisem zasledila - gre za starejši par ali ne? Če da, pozabi porabo pri c3 picasso. Tukaj bodo najbolj cenili, da se lahko malo višje usede in potem še lažje vstane.

Ja, visok prag vstopanja/izstopanja je pomemben dejavnik.

LP,
PIC
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Moj sosed penzionist je kupoval novi avto in ko se je sedel v C3, je takoj rekel da ga hoče imeti. Visoko sedenje. Drugih sploh več ni gledal.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
zmaga.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Moj sosed penzionist je kupoval novi avto in ko se je sedel v C3, je takoj rekel da ga hoče imeti. Visoko sedenje. Drugih sploh več ni gledal.
Moj prvi vtis pred 5 leti je bil enak in reakcija tudi.
Potem pa sem šel na preskusno vožnjo eno popoldne in je veselja takoj zmanjkalo...
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Zdaj samo to...a nov avto se kupuje ker je obstoječi star ali zato ker preveč porabi?


Ker tudi če porabi 3 litre več od konkurence predlaganih (realno bo verjetno 2) na razdaljah, ki jih delata teh 12 do 14 jurjev za avto do smrti ne prineseta noter.

(ponavadi je tako da ima tak avto 6 let, ter 35 jurjev prevoženih...).

Njun ima 60k km, je kot nov, ampak jaz sem ze obupal razlagat ekonomsko računico v vseh teh letih, tako da zdaj pomagam samo še toliko, da ne kupita neumnosti, kot je recimo bila Xsara Picasso
smile-1.gif
.

LP,
PIC

Kaj je bilo narobe s Xsaro Picasso?
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Zdaj samo to...a nov avto se kupuje ker je obstoječi star ali zato ker preveč porabi?


Ker tudi če porabi 3 litre več od konkurence predlaganih (realno bo verjetno 2) na razdaljah, ki jih delata teh 12 do 14 jurjev za avto do smrti ne prineseta noter.

(ponavadi je tako da ima tak avto 6 let, ter 35 jurjev prevoženih...).

Njun ima 60k km, je kot nov, ampak jaz sem ze obupal razlagat ekonomsko računico v vseh teh letih, tako da zdaj pomagam samo še toliko, da ne kupita neumnosti, kot je recimo bila Xsara Picasso
smile-1.gif
.

LP,
PIC

Kaj je bilo narobe s Xsaro Picasso?

Edino to, da je poraba zaradi 1,6-litrskega bencinskega motorja in aerodinamike zamrzovalne skrinje precej visoka (od 8 do 11 l), pa znajo peljat varčno, ker mojega dizla spravijo vsaj 7 deci nizje kot jaz, pa tudi jaz vozim precej umirjeno.

LP,
PIC
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
15k pa res. Vseeno hvala za brezplačen in nekoristen komentar
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem šel do Pule in nazaj s Xsaro 1,6 in je bila poraba 7l (poln avto). Ne verjamem da ima picasso toliko višjo
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Saj je vendar jasno, da bi rada zamenjala avtomobil. Visoka poraba je bolj pika in/ali priročen izgovor.
Pusti ju, naj delata s svojim denarjem kar želita.

Če je višje sedenje na seznamu želja, se lahko pogleda malo tudi v tej smeri:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=9424253&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ogla...-%201.120%20EUR
http://www.avto.net/_AVTO/ogla...20Classic%20%20

Tako ja. Saj mi tle se razumemo, da je zamenjava nesmisel, tudi računat znamo. Ampak vsi te logike ne kapirajo, avto je star 5 let, psihološki filing na pumpi je velik etc. Tako da mene ne prepričevat. Imajo še v uporabi mojega dizla, ker ga ne uporabljam več, pa vseeno. Kot sem napisal, ne ukvarjam se več s prepričevanjem že dolgo ne, zdaj je edini cilj, da za zastavljeni budget dobijo kar največ od avta, ki bo OK za naslednjih upam da 5-7 let.

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kaj pa če bi kaj z vidika ix20...oz. nekaj v tem smislu...toliko povišan,da se dobro sedi. Ni prevelik (velikost zna biti prej problem z vidika manevriranja).

Edino porabo pa ne vem kako ima.

(drugače pa vem ja, kako je tole s porabo
wink-1.gif
...pač vzameš v zakup in poiščeš alternativo, samo da je mir pri hiši pa naj stane kolikor hoče).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
ix20 imata soseda, ki sta šla ravno v penzijo. Zadovoljna super, samo tisti avto je bil 18k.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Zdaj če je poraba problem in če se ga boš po petih letih znebil, potem poskušaj s kakšnim pocen dizlom(se jima bo smejalo ko bosta za isti denar vsak drugi mesec namesto vsak mesec kot sedaj). Sedaj imajo itak "vsi" 4 leta garancije-ups jamstva. Ce pa ni kupčka, pa ju prepričaj v leasinga, saj bosta obroke plačevala s tistim kar bosta privarčevala na pumpi...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
tole sem napisal na citroen forumu, splošno gledano sem z našim c3 picasso kar zadovoljen. poraba je nekje 7,5 litra izključno mestne vožnje, sem pa ga na relacijo peljal že tudi pod 6. mamo 1.4 vti 95 KM. avto je star tri leta in ima 30.000 prevoženih km, kupili smo novega za 11.200 evrov, oprema comfort.
napake:
1. gumijasti zaščitni pokrov žarometov v motornem prostoru pada dol, izgubila sta se že dva, nov je čez 20 evrov. kako vem, da ga ni? ker crkne žarnica in ko je treba menjat, opaziš da ni pokrova in da vlaga prihaja v žaromet. čista bedarija. lahko bi bil na navoj, kot drugje, tako pa je nataknjen in očitno ga tresljaji čez čas vržejo do (sem zelo odprt za predloge, kako to rešit, lepil ne bi, lahko pa en šrauf skozi ruknem :)
2. aluminijasti dodatki na zračnikih in volanu se luščijo, danes sem se na volanu celo porezal in sem moral s finim smirkovim papirjem pobrusit, da ni več ostrih robov.
3. teleskopska vodila prtljažnika so slaba in sploh ne odpirajo prtljažnih vrat, čim je vreme nekoliko bolj mrzlo.
4. stabilizatorske paličice ružijo, oziroma topo tolčejo. kot da so hin končniki. morajo zamenjat, a se še nisem odločil za menjavo.
5. pri 20.000 crknila alternator in termostat, na srečo delno zamenjano v garanciji.

pa še plusi, da ne bom samo kritiziral:
1. za relativno majhen avto ogromno prostora, sam imam 200 cm in se ne pritožujem.
2. za mestne in reginalne vožnje dobra kombinacija motorja in menjalnika.
3. poceni avto z ugodnimi servisi (a je žal preveč izrednih popravil).
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
1. gumijasti zaščitni pokrov žarometov v motornem prostoru pada dol, izgubila sta se že dva, nov je čez 20 evrov. kako vem, da ga ni? ker crkne žarnica in ko je treba menjat, opaziš da ni pokrova in da vlaga prihaja v žaromet. čista bedarija. lahko bi bil na navoj, kot drugje, tako pa je nataknjen in očitno ga tresljaji čez čas vržejo do (sem zelo odprt za predloge, kako to rešit, lepil ne bi, lahko pa en šrauf skozi ruknem :)
2. aluminijasti dodatki na zračnikih in volanu se luščijo, danes sem se na volanu celo porezal in sem moral s finim smirkovim papirjem pobrusit, da ni več ostrih robov.
3. teleskopska vodila prtljažnika so slaba in sploh ne odpirajo prtljažnih vrat, čim je vreme nekoliko bolj mrzlo.
4. stabilizatorske paličice ružijo, oziroma topo tolčejo. kot da so hin končniki. morajo zamenjat, a se še nisem odločil za menjavo.
5. pri 20.000 crknila alternator in termostat, na srečo delno zamenjano v garanciji.

Pa ka ima ti to za avta? novodobni yugo? Pod 5 mi ni jasno kaj imaš za doplačevat. to se ve da ni napaka, ki bi j ti povzročil sploh pa ne pri 20.000 km. Polizdelek vsaj pod točko 5 kot da dele dobavljajo kitajci.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ta moj sosed penzionist s C3 Picasso. Tudi mu je crknil alternator, vendar malo prek garancije. Sam je po vezah zrihtal novega po ugodni ceni 600 €
cry12bpy.gif