Kater avto do 10.000€

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
pozdravljeni,

nezadržno se bliža čas, ko bo potrebna menjava moje drage Toyote - je le stara 12 let, kilometri rastejo, predvsem pa je trenutno največji problem ta, da je precej žejna bencinarka. zelo bi želel nadaljevati z istim modelom, torej Toyota Avensis, ampak jo je težko najti v željenih cenovnih okvirih in željah. buđet, kot je vidno iz naslova, je nekje do 10.000€, želje pa naslednje:

- diesel
- tempomat
- 6. prestav
- najmanj 2011 letnik ali novejši (skratka do 3 leta star avto)
- klima in ogrevana ogledala so nekako stalnica, kakor opažam, ampak vseeno, to dvoje je tudi zaželjeno ...

kar sem do zdaj gledal, so v ožjem izboru Toyota Auris, Citroen C4 Picasso in Škoda Octavia (lahko kombi), eventuelno me je začel mikati Chevrolet Cruze, ampak ravno tu opažam, da ne vem praktično nič o tem avtu - kako vzdržljiv je, kako je s servisi, je drag za vzdrževati ...

torej, zanima me, kater od teh je najzanesljivejši in ima seveda najmanjše vzdrževalne stroške. dela se nekje med 25.000 do 40.000 km letno, večinoma po AC, vseeno pa je veliko vožnje tudi po mestu, ko se dela pot, pa je ponavadi vsaj 200 km v eno stran, zato mi je zanesljivost ogromnega pomena. Toyota seveda prednjači, ker jo imam sedaj, jo poznam, in sem zelo zadovoljen, vendar kot rečeno - leta se počasi že poznajo, pa tudi vožnja na bencin je postala precej dražja od tiste na diesel ...

vesel bom nasvetov, predvsem pa uporabniških izkušenj, če so. seveda sem odprt tudi za še kakšne predloge, ampak glede na dosedanje spremljanje trga, nekaj več izbire niti ni ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
1. poceni oziroma cenejše vožnje dizla ni (ko kaj crkne se tega še kako zaveš)
2. za 25.000 bencin, za 40.000 dizel, odloči se
3. cruze je opel, dizel je okej, bencin tudi, vzami najcenejšega pa preostanek na stran za popravila. izbire je veliko
4. razrede si dal vse mogoče, morda se odloči, koliko prostora rabiš in če ti je všeč višje sedenje
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
zahteven si pri letniku
2010 auris za 9
http://www.avto.net/_AVTO/ad.a...20DIG.%20KLI...
cruze pa dizel ni najbolj varčna kombinacija kot sem nekje zasledil (na splošno korejski dizel?)

tale avensis je dražji, vendar če ga prodaja andreb? potem mogoče dobiš kaj ceneje
http://www.avto.net/_AVTO/ad.a....%20ZELO%20L...
ta je pa najcenejša
http://www.avto.net/_AVTO/ad.a...%20KLIMA.BLU...
Znanec je pri njihkupil Traffica, zaenkrat po treh letih še dela z izjemo "okvare menjalnika v vrednosti nekaj centov kmalu po nakupu (pa delo 100 evrov) katere pa prodajalec ni mogel predivdeti.... znanec pa ni bil siten za morebitno garancijo,niti ne vem kako se je takrat zmenil ob nakupu.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
že teh 10.000 bo treba fest stisnit ...
tongue-1.gif


kar se tiče različnih razdredov - kar se mene tiče, bi najraje imel zaradi parkiranja in načina fotografskega dela kakšnega smarta ali Toyoto IO, ampak ko pridejo kakšne razdalje, pa tedva zmrzneta. Toyota Auris predvsem zato, ker je pravi kompromis vsega, plus je Toyota, s katero sem trenutno več kot zadovoljen. ostala dva pa sta res podrejena prostoru in udobju, enoprostorca sem svoj čas že res veliko vozil in mi je dejansko zelo všečna zadeva, tudi kakšne izredne razmere, kot so večdnevne reportaže je fino, ker lažje oddremaš v avtu na primer. ampak to so skrajnosti.

verjemite, da kar se popravil tiče vem, kako je z dizli in bencinarji in se ravno s tem tolažim ampak - Toyoto imam zdaj šesto leto, prvo leto sem naredil 60.000 km, potem dve leti zapored praktično samo mesto in cca. 25.000 km na leto, zdaj pa zadnje dve leti spet 40.000km+ in tudi letos zgleda da bo tako ...

v bistvu se mi zdita Auris in Cruze najbolj pisana na kožo, kot rečeno, ravno prav majhnovelika, če se razumemo, sem pa tudi Škodo Octavio imel službeno na voljo veliko za vozit, zato je tudi v izboru. Citroen C4 Picasso pa je pač že dlje časa želja, ampak ne vem prav nič o njem (stroški vzdrževanja, zanesljivost ...) ... pravzaprav ne vem o nobenem nič, kar se tega tiče ...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.624
766
113
Če hočeš najceneje skoz pridet je verjetno Auris 1.4 D najbolj racionalna izbira za te tvoje km. C4 Picasso pa bo že luksuz, ki ga boš plačal z 1,5 l višjo porabo glede na Aurisa, sploh na AC.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Moj nasvet: dizel Octavije letnik 2011 za 10 jurjev ali še manj nočeš imeti. Ker te bo na koncu prišla presneto drago. Namreč za ta denar dobiš uvožene in v zelo slabem stanju.
Na tvojem mestu (glede na to, da boš delal veliko kilometrov in ne nameravaš avtomobila spet menjat naslednje leto) bi gledal na budget, slo avto, prvi lastnik, relativno malo kilometrov, preverjena servisna zgodovina, pa tudi če bi pri starosti odstopil malo navzgor. Se znajo dobit tudi 5 let stari avtomobili v odličnem stanju, ampak moraš biti ''na preži'' tudi par mesecev. Ne se fiksirat na letnik, ker avto se da tudi v dveh letih lepo uničit.

Sicer tega ni nihče omenil, ampak, če si zadovoljen z avtomobilom in ti dela, razmisli še o LPG-ju. Edino preverit moraš prej, da ni tvoj motor problematičen. Strošek bo tako najnižji, obdržal boš pa avto, ki ti ustreza in dela, vozil se boš pa poceni.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Toyoto lahk pr men dobiš, cena bo še malo spiljena, drugač pa poglej, kaj oid tega ti je na naši strani všeč, rabljena in mi povej
smile-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Sam ta Toyota je že zdej 1600 EUR cenejša. Na šipi ima 14599, cena je pa 12999 ?? Kolk časa pa jo že prodajate? A vsi raje >Kio< kupijo, al kaj ?
evil.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Pa še resno vprašanje: kaj je razlika med "garancijo" in "jamstvom" ??
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.715
2.008
113
za šankom
kaj ap fiat bravo 1.6 ali 1.9 multijet,motorji zelo neproblematični,avto se pa tudi pelje solidno glede na to da ga delajo že 7 let
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.811
113
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Toyoto lahk pr men dobiš, cena bo še malo spiljena, drugač pa poglej, kaj oid tega ti je na naši strani všeč, rabljena in mi povej
smile-1.gif

Zdaj če bi še vašo stran napisal, tudi ne bi bilo nič narobe
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Ja noker
Mislim da je v eni mojih zgornjih objav link do ”njegove” toyote za dobrih 12 jurjev, tam na leskovškovi. V oglasu je tudi cifra nekega andreja....
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik shift pravi:
kaj ap fiat bravo 1.6 ali 1.9 multijet,motorji zelo neproblematični,avto se pa tudi pelje solidno glede na to da ga delajo že 7 let

Fiat ne pride v poštev iz "osebnih razlogov" ...
tongue-1.gif
si mi pa dal idejo oz. me spomnil na Lancio Delto - kolikor mi je znano, imajo Fiat, Lancia in Alfa tako ali tako enake multijet motorje - bo potem tudi Lancia okej?

z Lancio sem se kar veliko prevozil, sicer s Phedro, in je super avto, po moje Delta bi tudi morala biti zelo okej ...

se pa nagibam k Toyoti Auris, sem zdaj še eno točno takšno našel, kot bi si res želel imet ... v bistvu zdaj moram samo še kaj o Lancii izvedet ...
tongue-1.gif
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Kaj pa imaš zaeno mašino v Avensisu?? Pa kakšno porabo imaš??

Kolikor sledim tkole debate po raznih forumih, sem čedalje manj naklonjem dizlom. Mogoče, če bi kupoval nov avto,da se nebi s tem obremenjeval, ko pa ima enkrat rabljen dizel tam čez 150 000km, mam pa kr orenk distanco.
Tko,da ne vem če se res splača kupovat rabljenega dizla? Poješ pač tist liter višjo porabo, pa je to-to
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Jaz bi rekel okrog dizlov enako kot nekdo zgoraj: ko nekaj mrkne (kar 100% bo), ti gre vsa privarcevana razlika papa. Plus tega se moras s traktorskim ropotom zivet. Jaz sem se samo 1x opekel z traktorjem. Pil je fenomenalno malo. Ampak ko je sla turbina in servisi so drazji kot za bencin, se je to hitro zglihalo. Od takrat dalje samo bencinci
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.715
2.008
113
za šankom
kako 100% nekaj mrkne.pri 2h jtdjih en je šel od bajte z 250 k km trenutni 130k km pa nikoli nobenih težav