Motorna zaga?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Ni take krize....stvar dela ce jo nastavis...

Je pa res da veliko takih hobby stvari pride razstelanih na trg...in znajo levorukim povzrocat frustracije...

Ampak ce mas zilco za to...al pa vsaj soseda gozdarja bo stvar delala

Mocno priporocam odpiranje avspuha pri tejle...spremeni karakter motorke
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Evo, včeraj nabavil, sestavil in .... prvi vtis zelo v redu, ni glih vse plastično ....
Pali iz prve, laufa ko fuknjena, žaga pa tudi (kaj pa druzga).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Ql.....kupi še file kit za ( iz slike vidim da imaš 0,325) ketno

Kit%20za%20ostrenje%20325.jpg


To sem zadnjič vidu u baubau ( ne vem al haus al max
smile-1.gif
) v Kranju majo po 20EUR....namenske gozdarske štacune pa po 25-28eur

fi pile mora bit taprav....odvisno od ketne

Kako se pili maš pa kle!

http://www.getsaws.com/filing.html

Odvisno od ketne maš lahko 3/16 al pa 5/32 pilo (4,8mm ali 4mm) -------> 3/16inch = 0,1875 x 2,54= cca 4,8mm
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Od nakupa sem razturil ene par kosov drevja okoli bajte bp (ena češnja, sliva, veje od oreha).
Če glih koga zanima: danes sem videl v Hoferju v BTC-ju da imajo še en kos.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Jao - kakšna jajca si kupil
rolleyes-1.gif

Kupi hitro oranžen spray in pobarvaj, da bo vsaj videti kot šilerca ali huskvarna
grims-1.gif


Tudi sam sem pred leti kupil "nekaj za 100€" in z njo očistil že ogromno gmajne, pripravil prek 100m2 drv, o gradnji in žaganju žebljev ne bi.
Menjan je bil samo vijak meča in vijak za nastavitev verige - pa še ta dva zaradi "nasilja".

Kot je napisal Kameleon so to prav solidne zadeve edino razštelane so ponavadi.
Ko grem v gozd vedno vzamem še "fazenbrifer" - pa ne samo za mojo ampak predvsem za vse ostale.
Pri tako enostavnih izvedbah vplinjačev je razlika med -10*pozimi in +30* poleti.
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Kamelči: hvala za navodila, hudič je ker je tega cel telefonski imenik in si moraš prav označiti katero ketno imaš in potem po njej brusiti. Sicer ni velike razlike med njimi, ampak hudič je v detajlih.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Jao - kakšna jajca si kupil
rolleyes-1.gif

Kupi hitro oranžen spray in pobarvaj, da bo vsaj videti kot šilerca ali huskvarna
grims-1.gif


Tudi sam sem pred leti kupil "nekaj za 100€" in z njo očistil že ogromno gmajne, pripravil prek 100m2 drv, o gradnji in žaganju žebljev ne bi.
Menjan je bil samo vijak meča in vijak za nastavitev verige - pa še ta dva zaradi "nasilja".

Kot je napisal Kameleon so to prav solidne zadeve edino razštelane so ponavadi.
Ko grem v gozd vedno vzamem še "fazenbrifer" - pa ne samo za mojo ampak predvsem za vse ostale.
Pri tako enostavnih izvedbah vplinjačev je razlika med -10*pozimi in +30* poleti.
wink-1.gif
Sam je res čuden občutek, ko držiš nekaj plavega v rokah
hysterical-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Tale moja iskrina kitajka recimo ko zagas res da iz vseh moznih kotov(debele leske pa se kje zastopa ketna) se mi zdi da moram skoz ketno stelat oziroma nasponavat. Je to normalno? Recimo v 2 urah dela ene 3x
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp

Kakšno olje pa uporabljaš za mazanje verige?

Ker jaz sem imel tak problem pri Dolmanci ko sem uporabljal bio olje za mazanje, sedaj ko pa imam mineralno olje za mazanje verige pa tega problema ni več. Očitno se mi je pri bio olju veriga preveč grela in s tem tudi rastezala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Ne uporabljajte bio olja zaradi morebitnih težav s črpalko.
Znanec je nekoč kupil bau motorko. Sicer je bila ok, ampak letna je bila pa ”plastična”. Tudi direkt od brušenja ni pametno rezala. Ko je zamenjal za običajno verigo je bilo vse ok, tudi motorka je bolj stokala, saj je nekaj odžagala.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Bio olje dela sranje ker se medtem ko motorka stoji par mescev zasusi in mas same probleme...

Kako pa maze pa ne vem kwr sem v lajfu porabu 2litra ostalo pa na mineralca
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
Bio olje itak ne uporabljam. Pac mozno je to zarad tega ker iz vseh smeri mahas levo in desno pa se razmaje. Drugace zaga vredu ce zagas les na kozi in potem ni problemov.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Odvisno...vcasih pomaga razdret pumpo ...spucat...pa nazaj sestavt...

Ene majo v rezervoarju filter...se lah zapaca (dostopen je ponavad iz spodnje strani ohisja)
Lahko ma neroden zajem olja in kadar je rezervoar olja na 1/2 ne zajema vec ce ne zagas naravnost...posvet not pa mal prever...

Naprimer pri svoji podarjeni tomos770 ki je stala na podstresju 20+ let...(prakticno nova) je bla pumpa ok...razstavil sem jo preventivno...

Sem moral pa v mec povrtat na vsaki strani dodatno luknjo za zajem olja...naslonis na motorko da vidis kam nalega oljni kanal...in povrtas originalne na vecje...al pa novo zravn nardis...mi isto ni ketne mazalo

plus da vsakic z olfo oz tankim sravfncigerjem popucas kanal od meca da gre zaganje cist vn

slabo mazanje pripisujem temu da so motorke sestavljene iz poljubnih mecev...oz univerzalnih...in pol vcasih luknje za olje ne nalegajo cist kukr bi mogle!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Pa lukn na mecu ne vecjih od premera oljnega kanala delat...al pa mim kanala ker ti bo olje mim tekl...


Res dj mec na motorko pa poglej kam se giblje k stelas sravf za napenjat ketno...