Kaj kupiti za 30 jurjev?

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Post na temo Audi Q5 je povod za tole pisanje... Vsak ima svoje mnenje, vsak zagovarja nekaj drugega.
Sam zadnjih 15 let vozim renoje. Ne za to ker so mi najbolj simpatični, ampak je bila pač do sedaj opcija, da sem jih menjal na 2-3 leti brez večje izgube vredosti. Trenutno sem na Scenicu ki pa bo star 3 leta. Nikoli nisem imel večjih težav z avti. Ampak nekako sem si zaželel, da bi si privoščil za kak rang boljše vozilo.

In sedaj sem v dilemi kaj sploh gledati. Okvirna cena je tam do 30k eur. Sicer sem res navajen novih vozil, ampak tokrat bi "preživel" tudi 2 leti staro vozilo.
V vozilu se 98% voziva samo dva. Prtljažni prostor ni pomemben. Letno se naredi dobrih 20.000 km.
Zaželjeno je, da bi bil avto višji, zato gledam po športnih terencih.
Fino bi bilo, da je poraba nizka in da ne bo prevelike izgube vrednosti, ker se avta relativno hitro naveličam in ga bom skoraj sigurno prodajal v roku dveh let.
Velikega avta (kot je recimo x5) ne potrebujem.

Še najbolj mi simpatičen Land rover Evoque.

Kaj bi mi predlagali ostali? Pa recimo da bi kot drugo opcijo dodal klasično "nizek" avto.

Po drugi strani pa me mika elektrika, ker sem za novitete, ampak...

Kaj predlaga alter scena? Lahko tudi konkretna ponudba kakšnih testnih zadev.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Glede na to, da te mika elektrika - Ampera te ne bi razočarala. Če te res zanima, pojdi na testno vožnjo.

Edit: Lahko pa počakaš ali pa uvoziš BMW i3 (vzameš takega s podaljševalnikom dosega (ICE)), če imaš raje višje sedenje:



Edit2: Videi:


 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.539
8.981
113
Evoque v beli barvi s črno streho je hud...in ne-vsakdanji kot tile X3&Co...
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Vsekakor pri tej količini denarja in dve do tri leta uporabe boš zelo veliko zgubil.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik maurice pravi:
Vsekakor pri tej količini denarja in dve do tri leta uporabe boš zelo veliko zgubil.

Še najmanj bo v 3 letih izgubil,če kupi Ampero (ker je že omenjal,da ga mika elektrika),plus tega se bo pri 20.000 letnih kilometrih večinoma vozil samo na elektriko...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Če ti uspe pri novem avtu vrednem 30 jurjev in v treh letih pušnit manj kot 10 jurjev boš dobro kupil in še bolje prodal.
Elektrika zna biti dober nakup, če ne bodo čez tri leta bistveno cenejši novi.
Konkretnih modelov pa ne bi, ne poznam. Lahko pa počakamo še andrejb s kio
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sem gledal na Autoscout24... Volvo V60 D3 Momentum, star 9 mesecev, 10kkm in nek drobiž, od opreme 'select all'. Prodajna cena 52k, prodaja se za 34k. Pa verjetno ni zadnja cena. Službeno vozilo oz. nekaj podobnega.
Toliko o pušioni...
Sem začel igrati loto in podobno
cool-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sem gledal na Autoscout24... Volvo V60 D3 Momentum, star 9 mesecev, 10kkm in nek drobiž, od opreme 'select all'. Prodajna cena 52k, prodaja se za 34k. Pa verjetno ni zadnja cena. Službeno vozilo oz. nekaj podobnega.
Toliko o pušioni...
Sem začel igrati loto in podobno
cool-1.gif

Veš kaj je problem pri tvoji primerjavi? Da se novega Volva V60 dizel dobi že pod 25.000 eur:

http://www.autoscout24.de/NewMarketDetails.aspx?id=250178516&cd=635346249130000000&asrc=fa|s

Ja,res je,za ta denar dobiš osnovni model z osnovno opremo,ampak vseeno težko rečemo da je po nekih splošnih merilih opremljenosti ravno oskubljen...zdaj pa premisli,34.000 eur za skoraj eno leto starega s full opreme,ali 25.000 za novega osnovnega?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Definitivno raje 34k za manj kot eno leto starega s polno opremo kot pa 25k za novega z osnovno opremo (če bi seveda bil pripravljen dati 34k za avto... sicer pa raje drug slabo leto star avto za 25k s polno opremo).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zav25k dobiš D2 ne D3. Osnovni je V od Volva. Kot Golf za 11k. Važno da je. Če bom (oz. bolje ko bom) imel tak avto bo ta imel spodobno varnostno opremo. In ja, raje 34k za 9 mesecev starega fully loaded kot 25k za lupino.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Zav25k dobiš D2 ne D3. Osnovni je V od Volva. Kot Golf za 11k. Važno da je. Če bom (oz. bolje ko bom) imel tak avto bo ta imel spodobno varnostno opremo. In ja, raje 34k za 9 mesecev starega fully loaded kot 25k za lupino.

Poglej še enkrat link,motor je 2,0 100 kW,torej je D3!
Jaz raje vzamem novega z malo manj opreme...ker po tvoji logiki bi se avtomobili prodajali samo fully loaded,ni šans da mu kaj od opreme manjka...?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kdo, a jaz? Jaz ne kupim avta, če si ga ne morem privoščiti v izvedbi, ki bi mi ustrezala. BMK, da imam oskubljen model v garaži zato da ga imam. Tipično slovenceljsko (in tako razmišlja večina Alterja s tabo vred) je da je bolje kupiti Passata z osnovno opremo kot pa Golfa z top opremo. Ali zgonjena jetra z 200k+ kilometri in starostjo 5 let. Sej če ga od spoliraš se na daleč ne vidi da je zgonjen. Ali da ima osnovno opremo.
Tako da se ne praskaj tam kjer te ne srbi.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Elektrike me je strah, ker nihče ne ve kaj bo čez 2 leti. Sam bi rekel, da bodo cene precej padle.
Na renaultu sem bil navajen, da večje izgube nisem naredil, ker je bila nabava vedno odlična. Trenutni scenic je bil slabše nabavljen in kljub precej opreme bo izguba... Bi pa sedaj nekaj dražjega poskusil "dobro" kupiti, da po dveh letih nebi naredil prevelike "bule". Načeloma mi je vseeno kje denar "čaka".

In ja neopremljen avto me ne zanima. To sem prerastel. Kljub temu da sem pred 10 leti imel popolnoma drugačno mnenje.

Avto je lahko testni, iz tujine, rabljen,... Ampak ne razbit in zje.ban.

Pa res bi poskusil nekaj druga kot "renault"!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Kot je ze napisal SHARK1; Ampere dobro drzijo ceno.

Edit: da ne govorim o prihranku 1000 eur na vsakih 10.000km pri gorivu in menjave olja le na dve leti.
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Tipično slovenceljsko (in tako razmišlja večina Alterja s tabo vred) je da je bolje kupiti Passata z osnovno opremo kot pa Golfa z top opremo.

Torej po tvoje so normalni samo kupci,ki kupijo avto s top opremo,vsi ostali pa so čudaki in slovenceljni?
A v tujini pa vsi kupujejo samo avtomobile s top opremo? In kako se po tvoje reče Italijanu,ki kupi osnovnega Passata? Italjancelj?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Kot je ze napisal SHARK1; Ampere dobro drzijo ceno.

Edit: da ne govorim o prihranku 1000 eur na vsakih 10.000km pri gorivu in menjave olja le na dve leti.
Kaj če bo nova čez 3 leta tretjino cenejša? To je sicer hipoteza, ampak.... Elektro sklop je trenutno precej dražji od bencinskega.
Rabljene nihče ne bo povohal za pol sedanje cene.