Kaj kupiti?

27. jan 2022
4.801
1.737
113
vprasanje je na mestu.
Dokler voda ne odteka na javni cesti, si ok. In seveda treba je upostevati opozorilo, kot je bilo nazadnje za omejitev pranja (susa).
Pri nas doma je odvodnavanje urejeno, imam cistilo napravo cca 400m od hise. Odvodnavanje na dvoriscu imam preko stricov dvorisce nizje, kjer ima lovilec olja.
Če bi bil Sajkek moj sosed, bi pral avto vsak dan.
Sem vam rekel? ;)
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
ti kar vlivaj, saj tam potem sadiš in pijete vodo... K sreči si daleč od mene doma. Tak da zastrupljaj se dalje, če ti je to veselje.
Pokazi mi zakon kjer mi prepoveduje pranje avta doma (da imam ustrezno odvodnavanje)?

ne vem v kerih rovtah ti zivis, da vam pitna voda tece cez greznico….

ali kot ti pa sosed z gnojnico poliva travnik, pa to ne gre v pitno vodo in kasneje v lokalni potok?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ja po vrsti grem. Za okolje gre. Sosedi razumejo, ko pride inšpektor in se ne kregamo.


Sajkek ne pretiravaj. Ta pena nastane iz 30 ml šampona.

Koliko ga ti porabiš ko pereš avto ali ga pelješ v pralnico? Pa tega šampona nobena čistilna ne odstrani...ne boj se - tvoja, če imaš malo čistilno, tudi pod razno ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vprasaj

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
sej tisto steče dol po bregu, ne gre v čistilno (od avta) zato pa minimum, šampona pa več vode, če že 2x na leto maks, pa parkrat na ročno pralnico. Bolj kot ne z vodo, malokdaj s čistilom.

Kar tako prej omenjeno pranje pač spada pod patologijo in resno motnjo.
:evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Pokazi mi zakon kjer mi prepoveduje pranje avta doma (da imam ustrezno odvodnavanje)?

ne vem v kerih rovtah ti zivis, da vam pitna voda tece cez greznico….

ali kot ti pa sosed z gnojnico poliva travnik, pa to ne gre v pitno vodo in kasneje v lokalni potok?
Vsekakor je gnojnica na travniku precej manj nevarna za pitno vodo in potok kot čistila uporabljena na utrjenem dvorišču, kjer gre voda neposredno v kanale in povečini neposredno v vodotok nekje tam stran od nas. Oziroma bi naj šla, ker meteorna voda naj ne bi šla skozi čistilne naprave.
Pri tej kemiji je edino "čiščenje" redčenje z dovolj veliko količino vode v nekem vodotoku. Z gnojnico znajo mikroorganizmi v okolju povsem spodobno opraviti "čiščenje". To sicer ne drži, če bi jo zlil neposredno v vodotok kot šampon pri pranju avta.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Tudi šampon za avto je bio-razgradljiv. Problem je lahko druga umazanija z avta, predvsem naftni derivati, motorno olje in podobno sranje. Dokler je to samo blato in prah, ni problemov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
ne vem v kerih rovtah ti zivis, da vam pitna voda tece cez greznico….
Zato se nisem slisal.
So pa ze ljudje nasli bliznjice, da niso delal greznic ampak so odplake spravili v vodnjake.
Ves kaj to pomeni za pitno vodo?
Je tvoje pranje avta (tudi ce bi ga pral na travniku) in kmetovo gnojenje z gnojnico delcek prahu v vesolju.