Katero pametno uro

mistique

Guru
16. jun 2009
13.074
880
113
Emona / Carnium
Katero smart uro bi priporočali za malo bolj zmerne aktivnosti (hribolazenje, smučanje, veslanje, spanje, xxx,...kur*enje pred sodelavci...)?
Galaxy Watch4 mi je všeč (ux, design, povezljivost,...). Sem gledal tudi Garmin/Suunto variante ampak se mi zdijo ali predrage ali grde ali oboje.

A ni Galaxy 4 takšna "allround" varianta?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Katero smart uro bi priporočali za malo bolj zmerne aktivnosti (hribolazenje, smučanje, veslanje, spanje, xxx,...kur*enje pred sodelavci...)?
Galaxy Watch4 mi je všeč (ux, design, povezljivost,...). Sem gledal tudi Garmin/Suunto variante ampak se mi zdijo ali predrage ali grde ali oboje.

A ni Galaxy 4 takšna "allround" varianta?
mam prejsnji model (2?). Zadeva dela, tud na pogled mi je ok (ker je pač podobna klasicni uri in ne nekaj modernega). Zadnjic se mi je iz neznanega razloga sesula (glej par strani nazaj). deluje (omejeno) tudi z iphone.
edina slabost je mogoce baterija.. filam dnevno oz. ponoc.. nekje berem, da huawei naj bi zdrzal par dni

za ta dnar OK ura... sploh zdej k mi spet dela :)
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
fitbit sense, zame zaenkrat best buy:

baterija drži 5 dni
fitbit pay podpira Curve
lahko kličeš in odgovarjaš na klice z njo (dela samo preko BT)
lahko plavaš z njo
ECG
bolj svetel zaslon ko pri Huawei watch
predvajanje glasbe iz deezerja/spotify na slušalke (offline)
ni tako grozno bikasta
Voice Assistant (Google pa mislim da Amazon tudi)
(pa dobiš jo včasih v kaki akciji)
 

krneki13

Pripravnik
12. maj 2017
33
1
8
Da ne odpiram nove teme.

Pametna ura/zapestnica Fitbit Versa 2 NFC noče povezat bluteooth z gsm Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Setup ure gre normalno, pri bluetoothu jo gsm sicer prepozna. Ko pa jo hočeš povezati preko bluetootha , napiše: # za uporabo te naprave potrebujete aplikacijo", ki pa je inštalirana. Tudi Wi fi se na kratko poveže, nato ga zmeraj prekine. Zato ne morem naložiti muzike na uro, ker se ne poveže.
Sicer opaža, da korake, spanje meri in tudi sinhornizira. Tudi aplikacija Fitbit na PC deluje po istem principu kot na gsm.

Večkrat poskušal tovarniško resetirat uro, gsmu izbrisal vse bluetooth naprave in samo aplikacijo, pomaga ne nič.

Kakšna ideja kako to popraviti?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.360
113
Pomurje
Da ne odpiram nove teme.

Pametna ura/zapestnica Fitbit Versa 2 NFC noče povezat bluteooth z gsm Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Setup ure gre normalno, pri bluetoothu jo gsm sicer prepozna. Ko pa jo hočeš povezati preko bluetootha , napiše: # za uporabo te naprave potrebujete aplikacijo", ki pa je inštalirana. Tudi Wi fi se na kratko poveže, nato ga zmeraj prekine. Zato ne morem naložiti muzike na uro, ker se ne poveže.
Sicer opaža, da korake, spanje meri in tudi sinhornizira. Tudi aplikacija Fitbit na PC deluje po istem principu kot na gsm.

Večkrat poskušal tovarniško resetirat uro, gsmu izbrisal vse bluetooth naprave in samo aplikacijo, pomaga ne nič.

Kakšna ideja kako to popraviti?
Mi ni šlo Garmina 245 povezat prek BT na Samsung A52 5g.

Uspelo mi je prek računalnika in garmin programa.
Kriv pa je bil Samsung
 

krneki13

Pripravnik
12. maj 2017
33
1
8
Pomojem je v telefonu problem. Isto je pisalo meni za Garmin uro.
Brez težav je šlo na S10+ in S10 FE, nikakor na A52 5G.

Malo mi še daj časa, da se točno spomnim kako sem rešil.
Upam, da se boš spomnil. Drugače pa, # jebeštrga# pa tako drag telefon, da ne morem precej cenejše ure povezat.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.360
113
Pomurje
Ura je podobljena? Probaj uro žično povezat s PCjem ali telefonom in poiskat kakšno posodobitev za uro.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
poglej v nastavitvah telefona - mogoče ura "zahteva" 2x bluetooth - pa ti samo en dela/je vklopljen. Meni na iphone, ce pod My devices ne vidim Samsung ure 2x connected - mi ne dela. In obcasno pade ena povezava - pa se ne pobere nazaj..
 

krneki13

Pripravnik
12. maj 2017
33
1
8
poglej v nastavitvah telefona - mogoče ura "zahteva" 2x bluetooth - pa ti samo en dela/je vklopljen. Meni na iphone, ce pod My devices ne vidim Samsung ure 2x connected - mi ne dela. In obcasno pade ena povezava - pa se ne pobere nazaj..
Tega pa ne razumem z 2 x zahtevo bluetooth. Ko grem v bluetooth, je Versa 2 vidna. Ko kliknem na njo vedno napiše # za uporabo te naprave potrebujete aplikacijo# .Vsa dovoljenja aplikacija ima. Poveže pa ne. Wi fi na kratko, nato ga vrže ven.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Tega pa ne razumem z 2 x zahtevo bluetooth. Ko grem v bluetooth, je Versa 2 vidna. Ko kliknem na njo vedno napiše # za uporabo te naprave potrebujete aplikacijo# .Vsa dovoljenja aplikacija ima. Poveže pa ne. Wi fi na kratko, nato ga vrže ven.
ena ura - se mi na telefonu pod bluetooth kaže 2x... če ena od povezav ni "connected" - zadeva ne dela.
 

Priponke

  • ura.jpg
    ura.jpg
    92,4 KB · Ogledi: 71

krneki13

Pripravnik
12. maj 2017
33
1
8
Kot zanimivost, sem sedaj v Fitbit app na gsm v mobilno denarnico brez problema dodal Mbills debit mastercard kartico.

Bluetooth povezava ure z gsm pa še vedno ne deluje. Razumi, če moraš.
 

krneki13

Pripravnik
12. maj 2017
33
1
8
Kot zanimivost, sem sedaj v Fitbit app na gsm v mobilno denarnico brez problema dodal Mbills debit mastercard kartico.

Bluetooth povezava ure z gsm pa še vedno ne deluje. Razumi, če moraš.
Še ena zanimivost. Kitajsko bluetooth brezžično slušalko Blitzwoif BW-HP1 sem brez problema povezal z FIT Verso 2. Tako, da vedno bolj sumim super drag S21Ultra 5g, vendar se mi ne sanja v čem je problem.