Katero pametno uro

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Vidim ja, sem se malo poglobil in rabi polno nekega samsungovega sranja za vse funkcionalnosti.
A jebat ga :)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
2 leti in par mescev sem imel Samsung Galaxy watch (tole).. garancija valjda 2 leti (če sploh).
no sedaj je "umrla".. zaslon je crn, prtiskam na vklop izlop nc..
mal googlam - nej bi pomagal "reboot" (drzim vklop/izkop .. ekran se sicer zasveti - napise rebooting.. spremembe nobene).. ko jo dam filat - na displeyu pride na 100% kot bi mignil.. dela pa ne.. telefon je sevede "ne najde" (da bi preko telefona naredil factory reset..).. skratka tema..

in zdej sem pomoje pri iskanju nove ure .. kaj se sedaj splača - pa da ni €€€ (iscem recimo ranga 200-300€). Želje so, da je vsaj prbližno kompatibilna z iOS telefonom (mi pokaze kdo me klice, sinhronizira aktivnosti, pokaze SMS/FB&Viber mesidz).. željeno je, da dela GPS samostojno (torej da pri aktivnostih ne rabim vlečt telefona s sabo). pa da zgleda prblizn kot ura - ne iscem neke "fit" zapestnice.

Samsung nekak ne bi več (ko jih jebe - da crkne 4 mesce po preteku garancije).. Huawei sem prebral tole temo - tko tko.. apple watch je €€.. še kaj?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Kaj pomeni sinhronizira aktivnosti?
da na uri startam "kolesarstvo/pohod/..".. ko pridem na cilj - to ugasnem... in ko pridem v blizino telefona mi sinhronizira nabrane podatke na telefon (razdaljo, utrip, GPS lokacije...", kjer v appu lahko vse pogledam in imam shranjen..
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
garmin? za 300€ vidim, da se že dobi nekaj uporabnega.
poglej na huda ura, imjao tudi dobre cene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Apple watch SE za dobrih 300. Če govorimo o pametni uri bolše ni, posebej za integracijo z iOS. Če rabiš pa malo bolj šport bo pa kak garmin ali polar bolje, pozabi pa pametne funkcije, oz. bolj osnovne zadeve imajo. Sam imam serijo 5 že leto in pol. Zadovoljen. Sinhronizira vse hipno, v aplikaciji Fitness imaš vse noter, sam imam pa še to aplikacijo povezano na Stravo, tako da imam še vse tam.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Apple watch SE za dobrih 300. Če govorimo o pametni uri bolše ni, posebej za integracijo z iOS. Če rabiš pa malo bolj šport bo pa kak garmin ali polar bolje, pozabi pa pametne funkcije, oz. bolj osnovne zadeve imajo. Sam ima serijo 5 že leto in pol. Zadovoljen. Si hronizira vse hipno, v aplikaciji Fitness imaš vse noter, sam imam pa še to aplikacijo povezano na Stravo, tako da imam še vse tam.
ja sej tale SE sem mal gledal.. edina stavr ki jo tam pogrešam je, da SE nima ECG.. naj bi ga imele vse apple ure od 4 naprej..
če imas 5 - bos sigurn vedel.. ECG dela?

pač - če se že €€ stegujem.. bi imel še to
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Dela. Sam ne vem če že uradno v Sloveniji. Ko sem uro kupil sem se z telefonom povezal na hrvaško omrežje in vklopil. Od takrat dalje dela povsod. Vsaj takrat je bla ta fora, da si ob vklopu funkcije moral biti v tujem omrežju oz. državi ki to podpira. Ne vem pa če so zdej že našo kuro vtanili noter.

Praktično je pa SE enaka 5 samo nima always on displaya.

Pa filat jo boš moral na dobra 2 dni, če pa kej GPS furaš pa zdrži nekje 9-10 ur z GPS vklopljenim. Če vsak dan neko recimo 1-3 ure aktivnost z GPS narediš potem polniš na 1,5 dni približno. Sam sem se navadil, da jo dam polnit prektično vsak dan zvečer skupaj z telefonom.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Dela. Sam ne vem če že uradno v Sloveniji. Ko sem uro kupil sem se z telefonom povezal na hrvaško omrežje in vklopil. Od takrat dalje dela povsod. Vsaj takrat je bla ta fora, da si ob vklopu funkcije moral biti v tujem omrežju oz. državi ki to podpira. Ne vem pa če so zdej že našo kuro vtanili noter.

Praktično je pa SE enaka 5 samo nima always on displaya.

Pa filat jo boš moral na dobra 2 dni, če pa kej GPS furaš pa zdrži nekje 9-10 ur z GPS vklopljenim. Če vsak dan neko recimo 1-3 ure aktivnost z GPS narediš potem polniš na 1,5 dni približno. Sam sem se navadil, da jo dam polnit prektično vsak dan zvečer skupaj z telefonom.
ma sej obstoječega samsunga sem tud non stop filal.. telefon tud..
tko da sem se navadil - zvecer vse filat dat - pa zjutraj "pobrat"..

kaksen mam "sleep record" mi pa žena pove "matr si dons smrčal" :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
updejt..
vsi helpi kako resetiras uro - so bili "drzi power gumb dokler ne zagledas rebooting" .. ampak ne pomaga

potem sem bolj kot ne slucajn našel "tutorial", ki pokaže, da poleg "rebooting" obstaja fora s 3x pritiskom in vstopom v meni
tukaj na 8:50 -
potem sem sel skozi opcije (tipcek predlaga Recovery)

tko da čebo še kdo mel to težavo...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ngc2392

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
Malo si sposojam temo, imam Honor watch magic 1ko, ne dela več digitizer. Se splača popravit, in če, komu jo naj dam? Popravlja kdo to ?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
updejt..
vsi helpi kako resetiras uro - so bili "drzi power gumb dokler ne zagledas rebooting" .. ampak ne pomaga

potem sem bolj kot ne slucajn našel "tutorial", ki pokaže, da poleg "rebooting" obstaja fora s 3x pritiskom in vstopom v meni
tukaj na 8:50 -
potem sem sel skozi opcije (tipcek predlaga Recovery)

tko da čebo še kdo mel to težavo...
updejt updejta...
Recovery ni delal.. zgleda se mi je zaciklal vseskupaj

na koncu sem šel po temle - slabš k ura, ki ne dela itak ni mogl bit:

na novo naložil firmware..ura se je pobrala, iz samsung oblaka sem prenesel se backup nastavitev .. zadeva dela

zdej mam pa 300 € "viška" za novo igračo.. kakšne ideje? :p
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
updejt updejta...
Recovery ni delal.. zgleda se mi je zaciklal vseskupaj

na koncu sem šel po temle - slabš k ura, ki ne dela itak ni mogl bit:

na novo naložil firmware..ura se je pobrala, iz samsung oblaka sem prenesel se backup nastavitev .. zadeva dela

zdej mam pa 300 € "viška" za novo igračo.. kakšne ideje? :p
Kupi su še eno Samsung za ponoči za sleep tracking
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
jaz sem imel več ali manj same kitajske za okrog 30 €
to pa zaradi dela ki ga opravljam , ker sem do zdaj še vsako razbil, je pa baterija držala po 14 dni in vsaka je imela tudi ecg.
Super je bilo in meni dovolj ,da sem videl kdo me kliče in če se morem oglasit oziroma če lahko pokličem pozneje.

v glavnem jaz bi gledal ,da mi baterija drži čim dlje.

Bi mi bilo hudo , da razbijem uro za 300€
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A si varnostnik v nocnem klubu, strazar mafijca, da razbijas ure? K ne gre to tako hitro.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
U bistvu s kladivom sem razbil eno ko mi je zdrsnilo mimo izbijača za luknje ker se je zlomil.Sem rešil roko zaradi ure :)
Večina jih je šla ko se je odlomilo ohišje kjer se drži pasek ,ker se je zataknilo (sem žagal,sekal in prekladal drva).
Eno sem razbil ko sem udatil v vogal mize...ne moreš verjet.
Eno mi je sinček vrgel na tla ko se je polnila in potem sem imel čnobelo fresko gor.
No in zdaj imam še 2 cele