Katero motorno zago vzeti

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Ravno podne motork mi je pokazal serviser... plastičen stihl...

Zanimivo, da "plastičen" Stihl po nekaj 1.000m3 podrtega in ošpacanega lesa še vedno dela kot prvi dan?! Pa so deležne kar nekaj zlorabe in grdega ravnanja na terenu. Za delo na kmetiji imamo MS 260, MS 261, MS 461 in še neke huske. Zanimivo, da huske nihče ne vzame v roke, ko gremo v les...

Je pa res, da naše niso v tvojem cenovnem rangu....
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Nastel si samo profi modele. Te imajo vse kovinske glavne komponente.
Plasticni so nizji modeli ms 171,181,211.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Stihl PS3 ketna je bolj agresivna v picco izvedbi.... Tud PM3

Husqvarna ma pa X-cut....

Imaš tudi bolj agresivne pico ketne al kaj si mislil? Pico ketne recimo obstajajo tudi v "full chisel" verziji, oregon ima serijo za meč od 40cm dalje. Je pa taka ketna na prešvoh žagi kontraproduktivna, ker ustavlja žago (da ne govorimo o nevarnosti pri delu, ker imajo take ketne precejšen kick). Pri pico so še problem meči, ker so premehki in se zvijajo. Skratka pico sistem je ok za rezanje manjšega lesa na lažjih/manjših motorkah, za razrez hlodovine, drv v kozi ipd. to ni.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Zanimivo, da "plastičen" Stihl po nekaj 1.000m3 podrtega in ošpacanega lesa še vedno dela kot prvi dan?! Pa so deležne kar nekaj zlorabe in grdega ravnanja na terenu. Za delo na kmetiji imamo MS 260, MS 261, MS 461 in še neke huske. Zanimivo, da huske nihče ne vzame v roke, ko gremo v les...

Je pa res, da naše niso v tvojem cenovnem rangu....

Bolje dobra lahka plastika kot pa kakšen aluminij ali bognedaj jeklo. Prava alternativa plastiki so magnezijeve litine, to je pa domena profi ranga motork.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
tako je, te plastične so lahke in kar trpezne. na Day 1 mi je prek peljal manjši bagerček (ne z gosenicami). sej se sicer zlomil pokrov, ampak ohišje in ostalo vse BP, zagamo dalje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
35x verzije so imele težave z objemko na sesalni gumi pri frgazarju....vsi so to menjali....drugače zariba ko tam fauš zrak vleče (je bil to tvoj problem? )

Drugače so 35x huse zelo hvaljene!

346xp ima special status med gozdarji....pravijo ji tud "light saber"

261 vs 346xp primerjaš neprimerljivo...
Ekvivalent tej je 550xp

346xp = Stihl 241

560xp....maš lahko problem z.... Vročim vžiganjem....hiba mk1 serij..... Pa mislim da lezaji glavne gredi znajo delat bleme ker so v plastični (LoL) košari....
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Poznam kar precej profi uporabnikov profi husk XP, ki so šli na štilerce. Večinoma zaradi problemov z zanesljivostjo, za rokovanje imajo vsi za huso boljše ocene. Naj bi pa te nove serije bile po zanesljivosti boljše. Po drugi strani je pa tudi res da pri teh novih motorjih problem ker starih profi gozdarjev noben ne bo učil kako delat mešanico, pa so to delali na pamet iz prvega olja ki so ga prijeli v roke, precej mašin je tudi zato zaribalo.

Za hobi rang so vse isto sranje, težko rečeš da je katera boljša. Če mene vprašaš nikoli nebi dal za hobi ali pa farmer rang denarja za štihl/huso, so precenjene. Še za profi rang je vprašanje. Recimo imam doma dolmar (makita) 6100, ki je bila pol cenejša (pod 600EUR) od ekvivalenta huse/štilerce in me težko prepričaš da je kaj slabša. Primerljive žage so recimo 560XP ali MS362 (1000EUR+).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
Makita se umika iz bencina....bodo samo še baterijske/elektricne!

Tko da si čimprej naberi servisno zalogo delov!

Predvsem una 2 semmeringa na gredi ki sta special (kot pri vseh zagah)..... Ko bosta ND jo boš lahko dal samo še na strop kot eksponat!

Sem tud sam gledal 4600.....pa sem potem raje vzel Huso450.

Husa135mk2 je hobby rang....vsi jo hvalijo... Res še nisem zaznal graje! Odpreš avspuh(muffler mode) ....korigiraš frgazar (H šravf) da posledično ne laufa prerevno in zariba in maš drugo motorko!
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
35x verzije so imele težave z objemko na sesalni gumi pri frgazarju....vsi so to menjali....drugače zariba ko tam fauš zrak vleče (je bil to tvoj problem? )

Drugače so 35x huse zelo hvaljene!

346xp ima special status med gozdarji....pravijo ji tud "light saber"

261 vs 346xp primerjaš neprimerljivo...
Ekvivalent tej je 550xp

346xp = Stihl 241

560xp....maš lahko problem z.... Vročim vžiganjem....hiba mk1 serij..... Pa mislim da lezaji glavne gredi znajo delat bleme ker so v plastični (LoL) košari....
Za 350 ne vem vrč kaj je bilo, verjeten jo je fotr preteral, ker je mislil da ima v rokah 044 :sprasujemse:
346xp ne moreš primerjati z ms 241, ms 241 ima dobre 3km 346 xp pa 3,7.
Verjamem da so določeni bili zadovoljni z 346xp, jaz pač ne.
560 xp skozi problemi z elektroniko. 550xp pa ne vem nikoli žagal z njo pa tudi nikogar ne poznam da jo ima.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Makita se umika iz bencina....bodo samo še baterijske/elektricne!

Tko da si čimprej naberi servisno zalogo delov!

Predvsem una 2 semmeringa na gredi ki sta special (kot pri vseh zagah)..... Ko bosta ND jo boš lahko dal samo še na strop kot eksponat!

Dolmarce, sploh 6100 in 7900 so precej popularne v USA/kanadi tako da deli bodo na voljo. Za vsak slučaj sem preveril na aliexpressu in dobiš vse nujne kose tudi od kitajcev! ;)

Je pa realnost taka da kmalu žag in ostalega orodja pod 50ccm ne bo dobit, ker bo šlo vse na zeleno. Če ne zato ker bo tehnologija napredovala pa zato ker bodo EU inštance tako zapovedale. Predlogi že so in trenutno smo že v prehodnem obdobju. Potem bo pa počas sledilo do 25ccm, do 40ccm, do 50ccm ... tako da realno čez 10 let dvomim da boš s huso ali štilom kaj na boljšem.
 
  • Jezen sem
Reactions: Kamele0N