Kamado žar - Katerega izbrati?

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
124
9
18
Pozdravljeni,

Vprašanje za vse lastnike in alter vseznalce za Kamado žare.

Imam namen kupiti kamado žar, manjše velikosti, plošča okrog 40 cm.
Iščem en dober price performance, da ne bo čez 2-3 leta že vse majavo.

V izboru imam Kamado Joe classic, 46 cm. Ali se splača vzeti kaj drugega: Monolith, Bastard.... ali mogoče žare iz Bauhausa, Gašperlina, ali kaj čisto drugega?.... Je kdo primerjal kvaliteto teh žarov?
A pri Kamado Joe dobiš boljšo kakovost ali samo plačaš za brand?

Hvala vsem za odgovore

lp, Lončk
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Price: performance zagotovo Kamado Bono.
Dobiš ogromno dodatne opreme zraven, poleg tega daleč najboljši suport, garancijo, rezervne dele...
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
124
9
18
Price: performance zagotovo Kamado Bono.
Dobiš ogromno dodatne opreme zraven, poleg tega daleč najboljši suport, garancijo, rezervne dele...
Hvala za info. si bom ogledaš še Kamado Bono. A ga moče imaš? Lahko daš kakšno uporabniško izkušnjo?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Nimam ga, še, ker sem malo prostorsko omejen, sem pa večkrat delal na njemu (bbq tekme). Pač stvar deluje, ko enkrat nastaviš je stabilno ure...Dokaj modularna zadeva (razporeditev prostora, nastavljivost rešetk), lepo solid narejeno. Komot greš pogledati v trgovino, so razstavljeni, pa ti bo član twinman kaj več povedal ;)
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Jst imam Kamado joe Big Joe series 2. Če boš kupoval Joe, moraš prvo pretehtat katero serijo. Predlagam series 2, edino če ti je zelo pomemben voziček. Ki je pri 3jki mal boljši, pa zravn dobiš še slo-roller (nek dodatek za smoukat). 3jka je tudi višja in ima 3 nivojske rešetke, 2jka ima pa samo dva nivoja. Ima brat kamado bono srednje izvedbe pa je premajhn. Pant za odpirat je bedn, je pri Joe the best, k ga res lohk z enim prstom odpreš, pa zgornji raufnk je boljši pri Joe. Pri Kamado Joe je to fajn, k dobiš že velik stvari zravn, deflektorje, rešetke itd... Big green egg, na prvi pogled deluje cenejše, ampak pa ne dobiš skoraj nič v paketu. Vse moraš potem dokupit. Vsaj tako je bilo par let nazaj ko sem jaz kupoval. Joe ima tudi super customer support, ker direkt z njimi komuniciraš in ne s trgovino, kjer si kupu (k trgovina lohk propade pa si screwed). Big green egg je baje ubupn pri tem. Je pa pri Kamado Joe tko, da kvaliteta je že vredu, ampak quality control jih pa mal zafrkava. Edino pritožbo ki jo imam čez Joe je njihov dimnik, ker se začne barva luščit po določenem času. Bi pa predlagal večjega kot classic. Za 4i člansko družino bo že vredu, če pa mislš kakšne goste zabavat boš pa hitr ugotovu da bi se bolj splačal ta velzga vzet.

Tko da jst ti predlagam Kamado Joe, Big joe. Poglej v avstriji kakšne so kej cene. Jst sm ga dubu za 1600. Če ti je to preveč, pa definitivno Kamado bono, k je najbližji približek pa še oba imata podobne mere in kakšni dodatki pašejo na oba. Jst recimo imam v Big Joe2 košaro za oglje od kamado bono.
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
124
9
18
Jst imam Kamado joe Big Joe series 2. Če boš kupoval Joe, moraš prvo pretehtat katero serijo. Predlagam series 2, edino če ti je zelo pomemben voziček. Ki je pri 3jki mal boljši, pa zravn dobiš še slo-roller (nek dodatek za smoukat). 3jka je tudi višja in ima 3 nivojske rešetke, 2jka ima pa samo dva nivoja. Ima brat kamado bono srednje izvedbe pa je premajhn. Pant za odpirat je bedn, je pri Joe the best, k ga res lohk z enim prstom odpreš, pa zgornji raufnk je boljši pri Joe. Pri Kamado Joe je to fajn, k dobiš že velik stvari zravn, deflektorje, rešetke itd... Big green egg, na prvi pogled deluje cenejše, ampak pa ne dobiš skoraj nič v paketu. Vse moraš potem dokupit. Vsaj tako je bilo par let nazaj ko sem jaz kupoval. Joe ima tudi super customer support, ker direkt z njimi komuniciraš in ne s trgovino, kjer si kupu (k trgovina lohk propade pa si screwed). Big green egg je baje ubupn pri tem. Je pa pri Kamado Joe tko, da kvaliteta je že vredu, ampak quality control jih pa mal zafrkava. Edino pritožbo ki jo imam čez Joe je njihov dimnik, ker se začne barva luščit po določenem času. Bi pa predlagal večjega kot classic. Za 4i člansko družino bo že vredu, če pa mislš kakšne goste zabavat boš pa hitr ugotovu da bi se bolj splačal ta velzga vzet.

Tko da jst ti predlagam Kamado Joe, Big joe. Poglej v avstriji kakšne so kej cene. Jst sm ga dubu za 1600. Če ti je to preveč, pa definitivno Kamado bono, k je najbližji približek pa še oba imata podobne mere in kakšni dodatki pašejo na oba. Jst recimo imam v Big Joe2 košaro za oglje od kamado bono.
Ful hvala za tvoje informacije :nazdravje:
Drugače smo 4 članska družina, občasno seveda obiski, ampak večino smo pa 4. tako da pri Kamado Joe sem mislil classica z vozičkom, ker sem v fazi izdelave letne kuhinje, potem ga bom pa itak montiral v pult.
Imaš kakšne direkt izkušnje z avstrijskimi trgovinami, kakšen link? Nekaj sem sicer gledal, ampak eni ne pošiljajo v Slo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Glej, sam še nisem videl boljše pred, med in poporodajne podpore, kot je v žarovnijah. Pero je ena sama zakladnica znanja. Pusti Avstrijce in kontaktiraj žarovnije. Ne bo ti žal.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Pri žarovnijah lahko pozabiš na kak konkretn popust. Ravnokar je sodelavec nabavu iz avstrije series 3, s polhn nekih dodatkov, in je še vedno cenejši kot v Žarovnijah. V žarovnijah so ponudl 5% popusta. Ga je naroču iz nemčije, v 10ih dneh je bil pri njemu. Vrjamem, da so stručkoti in vse, ampak cenovno niso konkurenčni. V nemčiji ga dobiš za 2.400 pri nas pa za 2.999. In kot sem reku, če boš mogu kej garancijsko rihtat, to rihtaš direkt z Kamado Joe.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Uu ne, zamešal sem. Nisem mislil Žarovnije. Kralj žara. Kralj žara ima pri nas Kamado Joe in je zelo dražje. Žarovnije ima pa kamado bono.