Katerega ponudnika interneta in TV izbrati

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Katerega ponudnika izbrati, če so zahteve:
- Internet
- TV
- zanesljivo delovanje!, brez, da sem s tehnično podporo na ti
- čimcenejši, s tem da me ne zanimajo vezave, če so daljše od 12 mesecev (do takrat sem v tem podnajemniškem stanovanju, potem se selim in ne mislim imeti s tem težav oz. jih naprtiti nekomu drugemu z drugačnimi potrebami, ki bi imel raje drugega ponudnika)

Na voljo imam:
- T-2: T4 VDSL 20M + Paket M za TV (38€) - internet je 20/2, zraven resda še stac. in mobilni telefon, ki ju ne rabim, ampak je tako najceneje se mi zdi, optika ni na voljo
- Siol optika: (44€) Internet 20/20, TV standard programska shema, stac. telefon najcenejša varianta. spet samo zato, ker je tako ceneje
- Amis optika: (42€) Internet 20/20, TV 115 programov

Zgoraj napisane cene so mesečne naročnine, na večini teh strani se ne znajdem. Neke cene, pa potem prečrtane pa potem so še neke omejene akcije pa popusti, ki se seštevajo in izključujejo. Zanima me, če je potrebno pri katerem od teh ponudnikov plačati, ko se naročiš? Torej ali je potrebno kupiti kako opremo ali plačevati uporabnino? Se računajo kaki priključitveni stroški? Ali so zgoraj napisane cene vse, kar plačam? Tudi kako je s prekinitvijo naročniškega razmerja - kaki stroški kje, če bi mi stanodajalec hotel to naprtiti?

Katera izmed zgoraj napisanih opcij je najbolj zanesljiva? Je še kaka četrta, nisem na tekočem s ponudniki?

Zaenkrat me najbolj vleče k Amisu, ker imam na voljo optiko, je najcenejši, TV programska shema mi je najbolj všeč. V ostale dodatne storitve se nisem toliko poglabljala - snemalniki, pa število email naslovov pa to.

Ima kdo od vas katerega izmed omenjenih ponudnikov in kako je zadovoljen. Sama imam T-2 optiko, ki dela odlično, vendar je tu nimam na voljo. Pri fantu imajo T-2 VDSL internet, s katerim so tudi zadovoljni, TV pa telemach, tako da nimam izkušenj s TV preko VDSL. Svoj čas smo imeli Siolov ADSL, ki nam je znal včasih jesti živce, ampak to je bilo leta nazaj, ne vem kako se obnese Siolova optika. Z Amisom nimam nikakršnih izkušenj.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pri T-2 ni drugih stroškov. Mislim da niti vezave ni, čeprav pri paketiv T4 mogoče je (si ti načel na ceniku?).

Edino, če ni telefonskega kabla do stanovanja (iz centrale) jo je treba naročiti in plačati. Okoli 100 EUR je, če se prav spomnim.
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Pri T-2 ni drugih stroškov. Mislim da niti vezave ni, čeprav pri paketiv T4 mogoče je (si ti načel na ceniku?).

Edino, če ni telefonskega kabla do stanovanja (iz centrale) jo je treba naročiti in plačati. Okoli 100 EUR je, če se prav spomnim.


Imaš pa ko prekineš cca. 25€ pri njih
wink-1.gif



Lp.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
vezave ni nujne nobene nikjer, kot sem razumela. Če bi se pa vezala, bi bila pa lahko deležna nekih "dodatnih ugodnosti".

No, če ne drugega, se vsaj nihče ni nič pridušal čez nobenega. Graje letijo še veliko hitreje kot pohvale. mah nič, zgleda da o kar Amis. Najbolj ugoden in še TV programska shema mi je najbolj všeč.

Je pa še en hakeljc, na katerega sem naletela na forumih, res pa je da je bila tema precej stara. Se da preko Amisa gledati na PCju neki drugi kanal kot na TV. Nekaj je bilo govora, da če to hočeš, oba štekata - tako na TV kot na PC, medtem ko teh problemov sigurno ni na T-2 in glede na forume niti ne na Siolu.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Odvisno, če ti pomeni več hitrejši prenos interneta, vzemi tam, kjer za manjšo ceno ponujajo hitrejši prenos brez motenj, če pa ti več pomeni TV, pa tam, kjer dobiš več programov za manjšo ceno.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Šteka tudi na Siolu/T-2 če nimaš dovolj pasovne širine
smirk-1.gif
. Na optiki te omejitve ne bi smelo biti. Pozoren je treba biti tudi pri skritih stroških - Siol ti recimo posebej zaračuna STB oz. se moraš vezati da ga dobiš. Pri Amisu 1 STB pride s storitvijo IPTV zastonj brez vezave.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Lahko pa se poizkusi tudi tukaj , preveri naj se lokacija. Kolikor vem ni skritih stroškov, storitev deluje odlično ter če se ne motim so naj ugodnejši na trgu, kar se trojčka tiče in hitrosti interneta.

Lp.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Citat:
Uporabnik Ted pravi:
Pozoren je treba biti tudi pri skritih stroških - Siol ti recimo posebej zaračuna STB oz. se moraš vezati da ga dobiš. Pri Amisu 1 STB pride s storitvijo IPTV zastonj brez vezave.

No, na to sem bila še posebej pozorna. Sem v mail napisala, kaki so dodatni stroški brez mesečne naročnine, kaj moram še plačati ob priklpu, kaka uporabnina in to. Amis in T-2 pravita, da ni nič. Siol se izmika - torej bo najbrž zelo držalo, kar zgoraj piše.

Še eno hitro vprašanje, če kdo ve. Kako je s tem, če si najemnik, ne lastnik stanovanja. Lahko jaz podpisujem pogodbo ali mora lastnik? Je pa tako, da ima lastnik enak priimek (sorodnik), bi to olajšalo birokracijo, brez da težim lastnikom, ki so se ta čas preselili na drugi konec Slovenije.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Pri odločanju za TV paket je treba najprej pomisliti, katere programe hočeš gledati
wink-1.gif


Če ti je dovolj, to kar je v http://dvb-t.apek.si/multipleks_b , potem ne rabiš plačevati kabelske TV naročnine. Drugače pa malo preglej programske sheme, ali je v vsaki TV program, ki ga hočeš gledati. Meni osebno se zdi ponudba T-2 L paket v Brezčasnem VDSL/optiki najboljša izbira.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Amis standard 100 kanalov ima cisto vse, ki sem jih hotela. Medtem ko sta ostala dva imela taki shemi, da en ali dva kanala bi se vseeni imela ampak se mi ni dajalo dodatnih 5 evrov za to. Ni pa to deal breaker pri nobenem. Sem se odlocila potem za amis, ker imam na voljo optiko. Ce bi t-2 ponujal na tej lokaciji optiko, bi se sigurno zanj odlocila, ker smo doma neizmerno zadovoljni z njimi. Tukaj je pa net povezava 20/20 vs 20/2, optika vs vdsl. Siol imam pa na sumu, da mi se kake stroske prikriva, ker nobenega jasnega odgovora na moja vprasanja glede tega. Samo naj dam tel, da se bomo menili. Kaj pa je z mailom narobe? Pa pregledno spletno stranjo za zacetek?