Katero motorno zago vzeti

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
Ja.....pa ne :)

Pri 346xp ki je bla brez elektronike si pač vedel da maš problem....al so membrane za menjat....al gre kak od semeringov na gredi...in ne dela kot bi morala...

Tukaj pri elektronskih frgazarjih pa dela skos...do bridkega konca :)

Ponavadi zjebe (prvo) semering na strani kjer maš verigo (vibracije ko režeš) in motorka potem tam začne vlečt fauš zrak....in maš porušeno razmerje (lean condition)... Posledično motorka ribne...ne kompletno....ampak bat prime ponavadi samo na izpušni strani :)

Tud te navite žage (xp pa c-m) ponavadi zdržijo cca 3 sezone profi uporabe...pol pa komplet rebuild...pač so navite na max :)
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
A ti to kar tko malo na pamet:sprasujemse:

Če ti žaga zdrži 3 sezone profi uporabe je že zdavnaj amortizirana in je čas za novo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ja zdej odvisno kaj je profi uporaba. Ker večina dela v gozdu pri nas poteka "kombinirano" in žaga je v pogonu 10-20% delovnega časa ali manj, poleg tega ni delo celo leto ampak je bolj sezonsko/vremensko pogojeno. Večinoma se uporablja 2 žagi zaradi potreb in zahtev terena in same flore. To potem nanese mogoče 200-300 delovnih ur na leto na žago, profi rang žage bi moral zdržat s takim tempom vsaj 10 let. Če pa žagaš nonstop 8h na dan vsak dan med tednom je pa po treh letih amortizirano in za odpis, samo takega gospodarjenja z gozdom je pri nas malo ali nič.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
Profi uporaba...pač da si gozdar in da, ti je to kruh....
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Tud te navite žage (xp pa c-m) ponavadi zdržijo cca 3 sezone profi uporabe...pol pa komplet rebuild...pač so navite na max :)
Po mojih izkušnjah Huska 560 ali 562 zdrži ravno okoli enega leta. Če imaš srečo, crkne pred iztekom garancije. Sem se jih naveličal in presedlal na Stihl. Trenutno matram 500i, bomo videli kok časa bo to čudo zdržalo. Navita je ko hudič! :oops1:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
Sm/smo bl sezonski.......mal pomagam kolegu lubadarja vn podit

špacam s svojo 450.....kolega ma pa 550xp (MK1) se še drži bp......in pa eno tako obnovljeno rabljeno 560xp.....je zanimivo žagat znjima....sam....sm raj za buletproof klasiko :)

Je pa tko......450 X-torq vs 550XP....side by side........je 550XP bla vsakič 1sekundo ++ hitrejša od moje.....isti hlod...isti premer...ketne obe tm tm nabrušene :)

Tko da če delaš cel dan v gozdu večx se ti kar začne poznat na času....

Pa upam da vsakič mal zabelte mešanco!!! tm vsaj 2,5% do 3%
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Po mojih izkušnjah Huska 560 ali 562 zdrži ravno okoli enega leta. Če imaš srečo, crkne pred iztekom garancije. Sem se jih naveličal in presedlal na Stihl. Trenutno matram 500i, bomo videli kok časa bo to čudo zdržalo. Navita je ko hudič! :oops1:
Si kdaj računal koliko ur/kubikov narediš letno? Zgornja od @Utiševalca se mi zdi malo tko tko.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa, rabim vaso pomoč....

doma imam 40 letno motorko Alpina, ki je ze drugič pri serviserju, prvi obisk me je koštal 50€, sedaj se napoveduje za okoli 100€. Je v procesu "diagnostike"....

Sedaj sem pred dilemo, popravljati ali kupiti novo...

Težava je v tem, da imam letos za nažagat 5m2 drv, iz metrc na tretjine... Sedaj pa kaj naj kupim? Serviser prodaja Stiga motorke, cena 300€...
Jaz bi raje vzel kaj takega: https://www.totum.si/motorna-zaga-135-husqvarna

Ne bi rad zapravil 500 -800€ za konkretno motorko, ne želim pa pofla.... Ima kdo kaj izkušenj s temi motorkami za domačo uporabo?
Najbolj me pa grebe, da bodo ta drva bolj enkraten dogodek....

Hvala za informacije

Edit: še cenovno, kaj ponuja Stiga: https://www.opara.si/semi-profi-upo...-1KW-2-8KS-46-5CCM-18-45CM-8008984784550.html
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
Jaszt bi vzel huso 135 mkii.... Res ma 0.4KM manj.....ampak je tud lažja od Stige

Kjerkoli berem o njej jo vsi hvalijo....v smislu da je to entry level Husqvarnina motorka....ampak da so tokrat pa, res naredili zadevo ki dela in se ne kvari (forumi in YT)

Če bo to res "enkratni" dogodek bo čisto zadostovala.....za več zaganja pa raje vzami 450 mkii ali pa 550xp mkii
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Cirkular je za mene bolj smotan. Večji plac zavzame, dva morta bit za premik. Vsaj mojga. Je pa cenej poraba in tudi cenej za kupit. Verejtno tudi dlje dela kot motorke. Moj cirkular je sedaj bolj miza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Cirkular odpade, ni blizu elektrike... Če že zapravljam, bi rajši zapravil za motorko, kot pa storitev...

Letos bo pela par popoldnevov skupaj, potem pa 1x, 2x na leto... za kaj manjšega (urejanje grmovja ob potoku)... Bi pa rad, da ko se potrebuje, da vže...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Baterija no go....

Tista večna dilema... Če bi rabil večkrat na leto bolj resno, sploh ne bi razmišljal. Vzamem takoj vstopni profi model. Tako pa bo večina časa stala, mi je pa škoda preveč zapravljat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.453
113
Bi pa rad, da ko se potrebuje, da vže...
Tko da boš po žganju pozabil na stvar za, eno leto ne bo nobena stvar delala ko jo boš rabil.....tud tista za 1500eur ne :)

Jaszt (ampak to sem jaz) žagam z navadnim motornim bencinom (mešanco delam sproti da se ne pokvari)

Potem ostanke porabita kosilnica ali rolba (bencin mora rotirat da ne rata star....ne sekiraj se zaradi mešance v 4T motorju, ne bo problema z modernimi olji)

Preden postavim na polico....zlijem bencin iz motorke v posodo/kosilnico....in nalijem alkatilni bencin....in zalaufam za ene 5min tolk da frgazar dobi ta bencin vase....alkatilni bencin lahko stoji bp 3-5let in se ne pokvari...


Je drag....ampak ga maš etak samo za "prezimovanje" (kanta ti tako zdrži par let)