Katero motorno zago vzeti

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Če žagaš na kozi potem več kubikov da več užitka, pa meč glede na širino koze. Jst sem cirkular vrgel iz hiše (na bolho) in nabavil ravno za ta namen 60ccm dolmar/makito. Ni (enofazne) cirkularke ki bi bila hitrejša. S tem da polena naredim v gozdu, tam ostane tudi vsa žagovna, vržem na prikolico in imam za mesec kurjave brez da zaseda pol dvorišča.

Imam tudi 35ccm lahko prdalico, ki je super motorka za svoj namen, samo za ražagovanje na polena to ni. Tako da tale husa 135 je pač kombinirka za vse in za nič, če misliš rabit žago samo za ražagovanje potem je kup 100EUR 50-60ccm kitajk na trgu ki so boljša izbira. Kupiš kar ima največ garancije ...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Tole kompliciranje s gorivi mi ne gre najbolj v glavo. Imam sicer za vaše pojme oldtajmerje a nikol problem s užigom ali delovanjem. To so Stihl ms170, ta je za brenkat, manjša dela. Husa 266sg, ta je za vse ostalo. Je še Tomos-husa pri bajt sam se oznake ne spomnim. Nikoli ampak res nikoli ne pogledam, odtakam, dotakam, ko motorko parkiram.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Zdravo ekipa, rabim vaso pomoč....

doma imam 40 letno motorko Alpina, ki je ze drugič pri serviserju, prvi obisk me je koštal 50€, sedaj se napoveduje za okoli 100€. Je v procesu "diagnostike"....

Sedaj sem pred dilemo, popravljati ali kupiti novo...

Težava je v tem, da imam letos za nažagat 5m2 drv, iz metrc na tretjine... Sedaj pa kaj naj kupim? Serviser prodaja Stiga motorke, cena 300€...
Jaz bi raje vzel kaj takega: https://www.totum.si/motorna-zaga-135-husqvarna

Ne bi rad zapravil 500 -800€ za konkretno motorko, ne želim pa pofla.... Ima kdo kaj izkušenj s temi motorkami za domačo uporabo?
Najbolj me pa grebe, da bodo ta drva bolj enkraten dogodek....

Hvala za informacije

Edit: še cenovno, kaj ponuja Stiga: https://www.opara.si/semi-profi-upo...-1KW-2-8KS-46-5CCM-18-45CM-8008984784550.html
Imam husqvarna 236 od žledoloma naprej. Kupljena na hitro samo zaradi tega. Počistil kar nekaj gozda in razrezal kar nekaj drv, pa ne crkne. Vžge takoj in bp. Ker olje kupujem v trgovini, kjer sem jo kupil, pač vzamem od huse. Tako za verigo kot za mešanico. In vedno gledam tako, da mi zmanjka obojega v rezervarju ali pa istočim ven. Do sedaj nobegih problemov. Pa še bistveno cenejša je od modela 135.

 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Zdravo ekipa, rabim vaso pomoč....

doma imam 40 letno motorko Alpina, ki je ze drugič pri serviserju, prvi obisk me je koštal 50€, sedaj se napoveduje za okoli 100€. Je v procesu "diagnostike"....

Sedaj sem pred dilemo, popravljati ali kupiti novo...

Težava je v tem, da imam letos za nažagat 5m2 drv, iz metrc na tretjine... Sedaj pa kaj naj kupim? Serviser prodaja Stiga motorke, cena 300€...
Jaz bi raje vzel kaj takega: https://www.totum.si/motorna-zaga-135-husqvarna

Ne bi rad zapravil 500 -800€ za konkretno motorko, ne želim pa pofla.... Ima kdo kaj izkušenj s temi motorkami za domačo uporabo?
Najbolj me pa grebe, da bodo ta drva bolj enkraten dogodek....

Hvala za informacije

Edit: še cenovno, kaj ponuja Stiga: https://www.opara.si/semi-profi-upo...-1KW-2-8KS-46-5CCM-18-45CM-8008984784550.html

Tole Huskvarno sem tastu po 3 letih kupil novo, ker je bila stara zanič, pa je že precej v letih in ne uporablja veliko. Če boš zelo pazil nanjo in boš nežen, potem ja, če ba boš želel delat z njo, kot z dražjimi modeli, pa ne bo za dolgo. Rajši daj 100€ zraven, pa vzemi 435 model.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
435 je ql.....samo imajo 4xx modeli en problem...

Spodnji del šasije je plastičen (školjka pod cilindrom ni kovinska)

Potem te hobby majstri tudi ne znajo/vejo kako se brusi ketno....in režejo z topo ketno....stalno povečani obrati pa generirajo več toplote v ležajih gredi....kar na dolgi rok stopi plastično ležišče

Tko da pazi če ne znaš nabrusit ketne


135 mk2 mislim da ma poden alu al pa magnezij...
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Tistemu. ki žaga s topo ketno bo žaga slej ko prej zaribala. Bo plastika še najmanjši problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Tole kompliciranje s gorivi mi ne gre najbolj v glavo. Imam sicer za vaše pojme oldtajmerje a nikol problem s užigom ali delovanjem. To so Stihl ms170, ta je za brenkat, manjša dela. Husa 266sg, ta je za vse ostalo. Je še Tomos-husa pri bajt sam se oznake ne spomnim. Nikoli ampak res nikoli ne pogledam, odtakam, dotakam, ko motorko parkiram.
Ker jih uporabljaš. Eni jih pa gledajo :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Je pa še en aspekt...
Husqvarna Xtorq ali Stihl 2-mix motorji imajo izpiranje drugače izpeljano od zradicionalnih 2T motorjev! Zgorevalna komora se izpira z svežim zrakom in ne z svežo mešanco.....zato spodnji del gredi in ležaji niso tolk mazani kot pri tradicionalnem 2T motorju!

Ker spodnji ležaji nimajo viška olja kateri se je pri tradicionalni zasnovi 2T motorja zbiral v karterju...se le ti tudi bolj grejejo

in se pri 2% (50:1) mešanci prej iztrošijo...

@11:45

Nič odvečnega olja v karterju....
Zato če si hočeš dolgo lastit motorko delaš 2.5%-3% mešanco (40:1-32:1)

Kar se tiče olj....bežite stran od Stihl Ultra....ga qurcajo kjerkoli naletim na temo o njem....preveč sajast! Prvotno je bil razvit zato ker so Stihl 4-MIX motorji ribali z navadnimi olji....in posledično ne blesti v 2-MIX in ostalih 2T motorjih!

Dobrih olj je veliko...in so cenovno dostopna....ne rabiš dajat ravno 20eur/L (Husqvarna XP Synthetic naprimer)




 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Zakaj za ta malo motorko ta veliko ketno?
Se 359 imajo 0.325 ketne.
Ker TI ne ločiš med:

1) 3/8p (picco) in
2) 3/8

Nista enaki....korak sicer je enak....ampak je zob manjši in potem ne paše na, sklopko/meč če daš recimo 3/8 ketno na motorko prirejeno za 3/8p
chain-sizes.jpg
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Ker jih uporabljaš. Eni jih pa gledajo :D
Al to....al se mu pa iebe in pač stalno membrane menja...oz stalno vozi motorko na servis!

Navaden Petrol/OMV.... bencin je bolj agresiven do gumijastih membran v uplinjaču...ratajo trde....in imaš takoj problem....
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Al to....al se mu pa iebe in pač stalno membrane menja...oz stalno vozi motorko na servis!

Navaden Petrol/OMV.... bencin je bolj agresiven do gumijastih membran v uplinjaču...ratajo trde....in imaš takoj problem....
Dejansko se mi jebe. Mešanica kroži od motorke do laksarce. Na servisu jih še nisem imel. Če mam lansko mešanico, jo natočim v laksrco (Kawasaki 48) ali v motorko. Kar pride prej na vrsto. Vsi strojčki so delajo sezonsko pa še to zadnja leta bolj skromno, ker ni več toliko potrebe.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Ekipa hvala za vse odgovore :)
včeraj pobral staro motorko na servisu. Da je sedaj urejena in dela. Če bodo težave ob delovni akciji gre pa v pokoj.
Jaz grem pa po tole: klick
Ravno podne motork mi je pokazal serviser... plastičen stihl...
pa še razlagal mi je, da so do ranga 600, 700€ vse motorke narejene na Kitajskem, tudi stihl in huska...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec