Katero motorno zago vzeti

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.756
358
83
Vipavska dolina
ksz
za par metrov je vseeno, za deset ali več na leto pa sam ne bi nikoli (več) razmišljal. Vzameš profi, že na teži in pri rokah ko jo matraš dlje časa se pozna.
Potem pa spet kaj imaš za podirat ali razžagavat, večje ali manjše oz. tanjše debla.
Sam sem pred leti vzel ms 261, ni mi žal nobenega € ko jo držim v rokah. Prejšnja je bila AV38.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Za 350 ne vem vrč kaj je bilo, verjeten jo je fotr preteral, ker je mislil da ima v rokah 044
To kar sem razlagal da pesti 3xx serije...

Zgleda pa tkole v praxi (test)...

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Zakaj ne? Moj tastar je mel včasih, ko se je špirovce še na roke delal vedno električno, pa ko je drva žagal tudi, za vse ostalo so ble pa motorne. Tko da jest rabim eno električno za drva žagat, če bom rabil za podirat, pol sploh ni vprašanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga in Pepe

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Tast je precej tišlaril in je mel lidlovo na kabel za okrog in znotraj delavnice. Zadovoljen čist... Stilarca je bla samo še na polici
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Zakaj ne? Moj tastar je mel včasih, ko se je špirovce še na roke delal vedno električno, pa ko je drva žagal tudi, za vse ostalo so ble pa motorne. Tko da jest rabim eno električno za drva žagat, če bom rabil za podirat, pol sploh ni vprašanje.

Lidl/Hofer varianta električne žage za drva žagat več kot samo par polen je bolj muka kot ne. Iz prve roke. Raje solidna bencinska z ne prekratkim mečem. Je narejeno prej in manj boleče za roke.
Za boljše električne pa ne vem, nisem delal z njimi
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Itak, niti nisem zares misli, da boš šel na nivo lidla/hoferja.

Vseeno imaš za razliko v denarju zaloge mešanice za kar nekaj časa (motorka je pa pri hiši). Meč je kratek, to se pri metrih na kozi pozna. Razen, če ti je elektrika pač všeč.

P.S. sem šel gledat, ker jaz sem jih videl samo kratke; so tudi daljši, ampak moč je pa pri vseh podobna. Dolg meč pa dva kilovata mi ne gre ravno skupaj. Lahko pa da špila.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa,

za vikend narezal 2m3 polen. Stara motorka dela super :) Se ti kar smeje, ker je veriga tako ostra, da rezilo kar vleče skozi drva...

Tako da sem prestavil nakup za nekaj časa. Sedaj je drvarnica polna, ostalo sta mi še 2 m3 metrc in nekaj vej za drugo leto.

Še slikca opreme :

1661765388850.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga in Kamele0N

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Zdravo družba... motorka je šla v penzijo lani.... je sredi dela nehala žagat, sem popizd in isti dan kupil novo...

Sedaj mam pa drug nakup: Ravno 5x na let sem aktiven, pa ravno dovolj štorast, da sem bom prej ali slej užagal... tako da kupujem hlače
Kupujem pa seveda vstopni razred, ker ne želim plačat 300€
Imatek kakšne predloge, da malo razberem iz vse ponudbe....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
jaz sem za lezenja na drevo, čiščenje in podiranje do fi 150 (max) uporabil kar baterijsko iz hoferja takrat stala 50€ plus baterija 30 al neki. zmaga čista. Edino ne moreš cel dan delat, ker se pač baterija sprazni, segreje. ampak tole je nobrainer. Lahka tiha, sam po zemlji ne smeš potegnit.
Če pa greš malo bolj v ekstrem pa seveda benz scena. jaz ima malo stihl MS211
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
jaz sem za lezenja na drevo, čiščenje in podiranje do fi 150 (max) uporabil kar baterijsko iz hoferja takrat stala 50€ plus baterija 30 al neki. zmaga čista. Edino ne moreš cel dan delat, ker se pač baterija sprazni, segreje. ampak tole je nobrainer. Lahka tiha, sam po zemlji ne smeš potegnit.
Če pa greš malo bolj v ekstrem pa seveda benz scena. jaz ima malo stihl MS211
Ql, fajn, zanimiv :)

jaz pa kupujem hlače :)
 
  • Haha
  • Ljubezen
Reactions: msenjur in Kamele0N

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Zdravo družba... motorka je šla v penzijo lani.... je sredi dela nehala žagat, sem popizd in isti dan kupil novo...

Sedaj mam pa drug nakup: Ravno 5x na let sem aktiven, pa ravno dovolj štorast, da sem bom prej ali slej užagal... tako da kupujem hlače
Kupujem pa seveda vstopni razred, ker ne želim plačat 300€
Imatek kakšne predloge, da malo razberem iz vse ponudbe....
Saj tega je...
Išči "osnovne protivrezne gozdarske hlače", pa dobiš kar nekaj, recimo:

Recomo:
ali
ali