Kateri akumulator?

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Zelo simpl, polnilec priklopi na akumulator, da ga začne filati.
Potem vzami multimeter v roke in preveri, kaj slednji kaže. Še posebej bodi pozoren v kasnejših fazah polnjenja, ko je akumulator že dokaj napolnjen.
Pri meni je v tej pozni fazi displej na Hoferjevemu polnilcu kazal okrog 14V, multimeter pa že preko 15V. Elektrolit v akumulatorju je tudi brbotal, kar pomeni, da je napetost šla preko napetosti uplinjanja elektrolita.

Saj dokler slednje traja 15 minut, ni panike. Če pa traja dolge ure ali celo dneve, gre pa lahko akumulator po gobe.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.416
5.913
113
pri taščici
Če sem kupil nekaj kar škoduje akumulatorja, bom najbrz tudi dobil tistih 17 evrov nazaj al koliko že. Pred leti so jih po forumu samo hvali...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.137
2.480
113
Sem šel namensko preverjat, ko je bilo polnjenje že končano in bi naj samo še vzdrževal napetost. Končal je nekje pri 13,8, potem pa je v naslednjih urah počasi raslo do 14,2 volta (to je napetost, ki jo kaže polnilec). Z multimetrom sem ob tem na klemah akumulatorja izmeril 14,7, kar je za navadne akumulatorje preveč, vendar elektrolit ob tem ni hlapel.

Vsekakor si bom omislil kaj boljšega, ko bodo finance dopuščale, do takrat bo pa kar tale delal. Saj tako sedaj večinoma kupujem akumulatorje, ki niso občutljivi tja do 15V.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Ali mogoče kdo ve ali v Šparu prodajajo akumulatorje za avtomobile? Zanima me če je kdo vzel tam na -25% popusta s kuponom če je možnost? Ima Mercator tudi mogoče na -20% kupon?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
975
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Ni fuč , jajca si kupu za 20EU, dobil si kar si iskal. CTEK ni zastonj 80EU+

Kopija CTEK-a je Lidlova zadeva... Hofer je imel zmeraj vsaj po obliki drugačne
wink-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
A je že kdo menjaval aku za start-stop sistem. Za mojega 1.4 bencinarja sem na hitro po netu pogledal in pride 220€. Sem mislil, da je samo malo močnejši pa zgleda da je še nekaj drugega.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.543
9.252
113
Nisem bral vse solate, ampak najcenejša varianta do novega accuja je Sparov Energizer in pa 25 off kupon, 70 Ah za cca 60 €
wink-1.gif
ceneje ne gre. Ko imajo pa občasno 40% na avto izdelke je pa še ceneje.
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
ali pa v Lecleru njihova trenutna ponudba 70 Ah za 63 eur... Vgradil v Passata in že 4 dni funkcionira
cool-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.416
5.913
113
pri taščici
Dobis denar nazaj. Moj je star ze dve leti. Pa mislim da se dela. Prejs jaz teden ie se nekaj filal back up v kurilnici za inverter.
Kako ves da crkne?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
A je že kdo menjaval aku za start-stop sistem. Za mojega 1.4 bencinarja sem na hitro po netu pogledal in pride 220€. Sem mislil, da je samo malo močnejši pa zgleda da je še nekaj drugega.

kateri avto točno?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Kakšen smeh in kakšni lopovi in prasci!!!
aplauz.gif


Seveda ima napetost pod 10,5V če je pa zanič, porkamadona
cool-1.gif


To je takšna razlaga garancije, kot če bi ti za avto, ki ga na servis pripelješ z avtovleko, rekli, da garancije ne priznajo, ker avto ne vžge.
hysterical-1.gif


Takšna razlaga garancijskih pogojev je bebava, in ne bi zdržala na nobenem sodišču. Svinje...
jezen.gif
to bo ja
malo si preberi garanijske pogoje (točka 4, tukaj je celo pod 12.2 in gostota elektrolita določena)
http://www.tab.si/pdf/razno/garancija_TAB_TOPLA_V2_web.pdf

jaz ti dam za primerjavo, na primer, s karterjem zadaneš v tla, olje izteče, potem pa zahtevaš garancijo na motor
noben aku ni prazen brez razloga (!)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Ni fuč , jajca si kupu za 20EU, dobil si kar si iskal. CTEK ni zastonj 80EU+

Kopija CTEK-a je Lidlova zadeva... Hofer je imel zmeraj vsaj po obliki drugačne
wink-1.gif

Lidlovi in Hoferjevi crknejo po 6mescih, sprobano

Mam Hoferjevega Mediona že par let pa še vedno deluje, res pa je, da ni nonstop priklopljeno.