Kateri akumulator?

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
A sploh še obstajajo narejeni v slo? Po mojih izkušnjah je pa Topla napram Vesni kot dan in noč - od treh komadov Tople so trije mrknili kmalu po garanciji (po malce več kot dveh letih) - pri vseh isto . prekinitev v celici, kjer nimaš kaj drugega storit kot kupit novega. Zame osebno - hvala, ampak Topla ne, hvala.

Tovarni je treba dati priznanje, da zna dimenzionirati napravo da crkne takoj ko mine garancija.
zmaga.gif
 
22. jul 2007
1.392
43
48
Saj najbolj zanimivo pa je to, da se nekateri bosch, banner, bären, fiamm.... akumulatorji izdelujejo v isti tovarni z istimi stroji, ampak so pač po prepričanju nekaterih neprimerno boljši kot topla......
evil.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Priznanje lahko dobi, strank pa ne. Vsaj mene ne
smile-1.gif


P.S. - če vem da bo crknil po dobrih dveh letih, bom kupil najcenejšega. Mislim da imajo vsi dve leti garancije. Da me pa nekdo z imenom in ceno nategne, pa sem po dveh letih spet brez, pa hvala lepa. Podobno si je ime zapravila iskra - včasih sinonim za električno orodje, ki ga ima še marsikdo doma, v starosti 20 let ali več. Sedaj pa na kvaliteto spominja samo cena, kvaliteta ob manjši garanciji pa je na rangu alfa toolsa iz baubava. Edino v ceni je razlika za faktor 3 do 5 (v minus iskri oziroma sedanjemu perlesu).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
A sploh še obstajajo narejeni v slo? Po mojih izkušnjah je pa Topla napram Vesni kot dan in noč - od treh komadov Tople so trije mrknili kmalu po garanciji (po malce več kot dveh letih) - pri vseh isto . prekinitev v celici, kjer nimaš kaj drugega storit kot kupit novega. Zame osebno - hvala, ampak Topla ne, hvala.

Žal so takšne tudi moje izkušnje. Bi bil bolj vesel, če bi bile drugačne, pa žal niso...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
A sploh še obstajajo narejeni v slo? Po mojih izkušnjah je pa Topla napram Vesni kot dan in noč - od treh komadov Tople so trije mrknili kmalu po garanciji (po malce več kot dveh letih) - pri vseh isto . prekinitev v celici, kjer nimaš kaj drugega storit kot kupit novega. Zame osebno - hvala, ampak Topla ne, hvala.

Žal so takšne tudi moje izkušnje. Bi bil bolj vesel, če bi bile drugačne, pa žal niso...
Ko mi je crknila Topla, sem se precej pozanimal okrog in našel veliko znancev in drugih, ki se jim je isto zgodilo. Tam do treh let so pocrkale. Še vedno ne pravim, da so slabe, ker se v to potem nisem več spuščal, ampak sam je ne kupim več, ravno tako vsakemu, ki me povpraša za mnenje povem svojo izkušnjo. Odloči naj se pa sam.
Razmišljam pa isto kot Samojed. Če ima crknit, potem bo ta najbolj poceni, ne pa, da me nategnejo na znamko in kao slovensko, potem pa dobim prst v rit. Hvala lepa.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pri akumulatorjih je tako, da višja cena nikakor ne zagotavlja boljše kvalitete. Kolikor imam v spominu, je na testih zmagal akumulator srednjega cenovnega razreda podjetja Berga. Teh sicer ni pri nas. Medtem ko so višji razreda tipa Bosch Silver precej zaostajali.

Od tistih, katere se dobi pri nas, je bil najvišje Moll K2.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
A sploh še obstajajo narejeni v slo? Po mojih izkušnjah je pa Topla napram Vesni kot dan in noč - od treh komadov Tople so trije mrknili kmalu po garanciji (po malce več kot dveh letih) - pri vseh isto . prekinitev v celici, kjer nimaš kaj drugega storit kot kupit novega. Zame osebno - hvala, ampak Topla ne, hvala.

Žal so takšne tudi moje izkušnje. Bi bil bolj vesel, če bi bile drugačne, pa žal niso...

pred leti so bili v vseh 3-eh avtomobilih novi akumulatorji topla. od 3-eh je eden ugasnil v 23-em mesecu, eden v 25-em, eden pa v 28-em mesecu. vem tocno, ker sem iskal pravi racun za vsak akumulator posebej. za akumulatorj, ki je sel znotraj garancije nisem dobil nobenega nadomestnega akumulatorja ali nadomestilo. v trgovini mi je (na lastno pest, ne od tople) trgovec ponudil 25% popusta na drugi akumulator. odgovor od tople (na reklamacijski zapisnik) je bil napacna uporaba avtomobilske baterije.

zdaj imam v avtu bosch silver, ki je star 6 let + ...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Akumulatorji za prvo vgradnjo morajo izpolnjevati zahteve, katere poda avtomobilska znamka. Akumulatorji za drugo vgradnjo pa morajo biti čim cenejši, da jih ljudje kupijo. Pri tem se vsa tovarne akumulatorjev obnašajo enako. Tako je loterija, kako dolgo nam bo zdržal nadomestni akumulator pa katero koli znamko že kupimo. Je pa seveda pravilno, da vsakdo kupi zase najboljše

PS-Na srečo je toliko znamk akumulatorjev in toliko ljudi, da imajo vse tovarne dovolj dela. Nekatere na sojih proizvajanjih linijah delajo z enakimi materiali pod drugimi blagovnimi znamkami. Tako mogoče kupiš "boljšo" Fiam ali Varto pa je na proizvodnji liniji potoval poleg Tople.
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.858
113
pri taščici
Skratka oplov aku je po desetih zimah na prostem še kar opravljal svojo funkcijo na dizlu. Kdo pa jih je delal z anjih pa ne vem. Lahko pa ga slikam v kurilnici, ker je sedaj za back up elketrike za peč in pumpe (pa skrinje če bi dolgo bili brez elektirke, čeprav pri skrinji bi najbrž v nekaj urah počepnil, saj pri peči je isto.)
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
poglej euroton pa exide akumulator, ponavad dobiš nek popust če prineseš starega nazaj

če boš rabu pa še dodaten popust pa sporoč
grin1.gif

Pred časom dal tega noter - 74, ker mi ga je par znancev priporočilo, cena je bila v Bartogu tudi ugodna
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
zdaj imam v avtu bosch silver, ki je star 6 let + ...
To ti dela sigurno zaradi tiste silver nalepke gor.
grims-1.gif
, drugače bi že crknil.

Narobe. Zaradi tega crkne. Zadnja dva sta bila silverdynamic, od Varte. Noben ni zdržal 4 leta. So me potolažili da vozim avto, ki očitno kuri akumulatorje. Zanimivo pa da sem imel v drugem avtu isto težavo s Toplo. Niti konca garancije ni dočakala.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Trenutno je noter sicer 61Ah ampak bom šel na večjega iz določenih razlogov. Tako da si ogledujem 74Ah ali pa morda še kaj več.

sej tist bt in telefon, ne pokurita tolk
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.858
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Evo, Fulmen 77 Ah v Leclercu za 70 EUR
cheer.gif
. Da vidimo, koliko časa bo zadeva zdržala. Zanimivo, da je 72Ah ista cena.
Khm, bistvena razlika pa zagonu motorja. Prej si čutil, kako je malo počakal in potem poskočil, sedaj pa takoj skoči.

Za odpirat pa kolikor sem na hitro gledal (se nisem ravno osredotočal na to) pa nima več ali manj noben.
Da se ne boš požrl
Fulmen endurance od srede dalje za 56 evrov. 72 ali 77ah.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Sam imam v obeh avtomobilih Varto. Sicer za druge znamke ne vem, vem pa, da je Topla na Puntiču vsakič lepo počepnila po dveh letih, ker je Punto pač avto, ki kuri Akuje za malco. Dvakrat se je spraznil do konca in švas. Varto sem zdajle že tretjič v zadnjem letu obudil z mrtvega, nazadnje na aku servisu za par eurov, ker je bil tko globok izpraznjen, da ga klasik ponilec ni sfolgal, pa še kar šiba.
Topla me je pustila na cedilu tud pri dizlu in sicer Marei sredi poletja na morju ko smo hotel domov. Je pri zalaufanem avtu sam ugasnilo. pol sem na Pagu v hHipernovalisu kupil Varto, ki se je pol lep čas vrtela v Marei. Zdaj imam že lep čas v C8 tud Varto, cca 3 leta in še lepo šiba. Če grem kupit, pol kupim Varto.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
V karavanu imam 14 let star original francoski, firme ne vem, ker je odpadla nalepka. V drugem pa 4 leta Toplo, v oba sem zadnjič dolil po pol litra vode, ker sta z zamaški.